Історія гандболу

Гандбол - (англ. Handball від hand - рука і ball - м'яч), командна спортивна гра, в процесі якої дві протиборчі команди прагнуть закинути у ворота суперника якомога більшу кількість м'ячів (не ближче шестиметрової зони) і не пропустити в свої. У грі беруть участь по 7 осіб, всього в команді 14 чоловік. Грають два тайми по 30 хвилин з десятихвилинною перервою, заміни не обмежені.

Історія виникнення гандболу

Гандбол з'явився в кінці 19 ст. в Данії. У 1898 Хольгер Нільсен, викладач реального училища датського міста Ордруп ввів в уроки фізичної культури жіночих груп гру з м'ячем, названу «хаандболд»: на невеликому полі змагалися команди з 7 чоловік, передаючи м'яч один одному і прагнучи закинути його у ворота.
Приблизно в той же час в Чехії поширилася народна гра з м'ячем - хазена (кидати, кидати), що складалася в перекиданні і лову м'яча руками. У 1917 берлінець Макс Хейзер на основі данського і чеського варіанту створив гру в м'яч для жінок - гандбол. У 1920 в Берліні відбулися перші ігри на Кубок і першість Німеччини по ручному м'ячу. У 1926 гандбол був визнаний міжнародним видом спорту, а в 1928 в Амстердамі була створена Міжнародна любительська федерація гандболу (ІАГФ), яка проіснувала до 1944 року У 1936 гандбол був вперше включений в програму XI Олімпіади в Берліні. У змаганнях перемогла команда Німеччини.
У 1946 була створена Міжнародна федерація гандболу, що затвердила програму розвитку цього виду спорту і намітила проведення чемпіонатів світу з гандболу 11x11 за участю чоловічих і жіночих команд. В подальшому розвивався гандбол 7x7, а гандбол 11x11