Як грав Карпін проти київського «динамо», а блохин проти «спартака»

Олег Блохін та Валерій Карпін

Різниця у віці не дозволила їм протистояти один одному в ігрові роки, і в зв'язку з цим буде напевно цікаво, простежити як грав легендарний форвард «біло-синіх» проти москвичів і наскільки успішно складалися матчі з киянами для півзахисника «червоно-білих».

Олег Блохін: Дарвін був першим ...

Самий забивний нападник в історії радянського футболу Олег Блохін провів в офіційних матчах у чемпіонатах і кубках СРСР проти московського «Спартака» 29 ігор і забив в них дев'ять голів.

Перша така зустріч Бистронь киянина з «червоно-білими» відбулася 15 травня 1972 року в Москві. У матчі (1: 1), який привернув на стадіон ім.Леніна в Москві 31,000 глядачів 18-річний гравець, тільки пробивався в основу «Динамо» вийшов на заміну на 60-й хвилині замість зоряного в ті роки Анатолія Бишовця.

У грі другого кола того ж сезону кияни розгромили вдома москвичів 4: 1, а Блохін на 51-й хвилині забив свій перший м'яч «Спартаку», який вийняв зі своїх воріт воротар з промовистим прізвищем Дарвін ...

Найбільше від грози всіх союзних голкіперів від точних ударів 11-го номера київського «Динамо» постраждав не хто інший, як ... Ринат Дасаєв. Всього таких миттєвостей, які прикрасили футбольні дуелі двох найавторитетніших команд часів СРСР набралося п'ять, а першим став матч 1978 року, в якому в Москві, в присутності 40,000 уболівальників Олег засмутив Ріната на 78-й хвилині матчу.

Але в історичному літописі загальна перемога залишилася за Олегом Блохіним. 13 раз з ним в складі кияни перемагали «Спартак», дев'ять разів фіксувалася нічия і в 10 поєдинках сильнішими були «червоно-білі».

Валерій Карпін: мінус три, плюс один

Талановитий півзахисник московського «Спартака» Валерій Карпін застав останні роки йшов в минуле радянського футболу.

У другій половині того ж сезону Карпін провів на полі київського Республіканського стадіону весь матч, правда з тим же невтішним для нього і «Спартака» підсумком - 1: 3.

В останньому чемпіонаті СРСР «червоно-білі» з Карпіним в своїх рядах спочатку знову програли 0: 2, а потім все ж зуміли перемогти - 3: 2.

У підсумку Валерій Карпін може згадати лише одну перемогу над «біло-синіми», не забивши жодного гола і відчувши при цьому три поразки.

Нагадаємо, що і першій грі передсезонного «Об'єднаного турніру» проти київського «Динамо» в якості головного тренера «Спартака» він зі своїми підопічними поступився - 0: 1.