Як малювати ниткою?
Як працювати безпечно
Гурткове заняття по нитяній графіці
Тема. Знайомство з технікою безпеки при роботі з основними інструментами (голка, ножиці, циркуль).
Мета. Ознайомити дітей з технікою безпеки в роботі з інструментами, необхідними для занять изонитью.
Обладнання: ножиці, голка, циркуль, лінійка, олівець, ілюстрації, скринька.
хід заняття
Вихователь: Хлопці, сьогодні ми з вами пограємо в гру, яка називається `Чарівний сундучок`.
Правила в цій грі такі: я загадую вам загадку. Якщо ви правильно її відгадаєте, я дістаю із скриньки відповідний інструмент, яким ми будемо користуватися на занятті, і розповідаю, які правила потрібно виконувати, щоб з цим інструментом не посваритися.
Загадки про голці
Маленького зросту я,
Тонка і гостра,
Носом шлях собі шукаю,
За собою хвіст тягну.
Кінь сталевий - хвіст лляної.
На всьому тілі - тільки одне вухо.
Біжить свинка - золота щетина.
Носочек сталевий, а хвостик лляний.
Правила користування голкою
1. Зберігати голку тільки в ігольніце і з ниткою.
2. Не можна упускати голку на підлогу.
3. Передавати один одному тільки тупим кінцем вперед.
4. Не можна гарувати голку в одяг, тримати в роті.
5. Нитку можна відкушувати зубами.
Загадки про ножиці
Інструмент бувалий -
Не великий, не малий.
У нього повно турбот:
Він і ріже, і стриже.
Дивіться, ми розкрили пащу -
У неї папір можна класти,
Папір в нашій пасти
Розділиться на частини.
Правила користування ножицями
1. Не можна тримати ножиці гострими кінцями вгору.
2. Передавати один одному ножиці можна тільки кільцями вперед.
Загадка про олівці
Розумний Івашка,
Дерев'яна сорочка,
За листу пройде-торкнеться,
Там слід залишається.
Правила користування олівцем
1. Олівцем ми відзначаємо ті точки, які в подальшому будемо проколювати.
2. Олівець можна упускати на підлогу, так як він буде часто ламатися.
Загадка про лінійку
Хто я, якщо прямота
Головна моя риса?
Правила користування лінійкою
C допомогою лінійки ми будемо вчитися проводити лінії.
Загадка про циркулі
Мій циркач, циркач лихий
Креслить коло однією ногою,
А інший проткнув папір,
Вчепився і ні кроку.
Правила користування циркулем
Це особливий інструмент. На одному кінці у нього - голка, на іншому - олівець. Користуватися ним треба обережно, щоб не вколотися і не поламати грифель олівця.
Намалюємо ниткою кутГурткове заняття по нитяній графіці
Тема. заповнення ниткою кута.
Мети. познайомити дітей з виконанням одного з основних елементів изонити - заповненням кута; закріплювати вміння користуватися голкою, ножицями.
Обладнання: демонстраційний матеріал; інструменти для роботи в техніці `ізоніть`; на аркушах картону, на яких має бути працювати дітям, накреслений кут, розмічені точки для вишивання (кожна точка пронумерована).
хід заняття
Вихователь: Хлопці, сьогодні ми з вами будемо вчитися виконувати один з основних елементів изонити - заповнення кута. Подивіться на ваші картонки. На них накреслений кут. На сторонах кута ви бачите проколоті дірочки-точки. Біля кожної точки стоїть цифра. Зверніть увагу, в якому порядку пронумеровані точки. (Педагог показує на демонстраційному матеріалі порядок нумерації точок.) Візьміть, будь ласка, голку з ниткою, і приступимо до роботи. Застромимо голку в точку під. 1 на одній стороні кута (показ). Тепер знаходимо точку. 1 на іншій стороні кута, застромимо голку в цю точку з лицьового боку, виводимо голку на виворітну сторону картонки. Тепер знаходимо точку. 2 поруч з тією точкою, звідки витягнули нитку. Застромимо голку в цю точку. Далі проводимо голку в точку. 2 на іншій стороні кута - з лицьового боку на виворітну. Тепер знаходимо точку. 3 поруч з тією точкою, звідки витягнули нитку. (У міру виконання дітьми завдання допомагаю тим, хто не може.) Все закінчили? Перевірте, як працюють Шарик і Мурка. Хто з них починає роботу правильно? (Педагог показує дітям картинки із зображенням вишивати Шарика і Мурки.) Молодці! Ви добре засвоїли виконання основного прийому изонити - заповнення кута.
Надія Кукліна,
дитячий сад N 54,
м Йошкар-Ола