Як «металіст» наздоганяв «динамо»

Напередодні центрального матчу 9-го туру - "Металіст" - "Динамо", "Чемпионат.com" згадав очні зустрічі команд в останні п'ять сезонів.

Матч в Києві вийшов по-справжньому бойовим, з трьома забитими голами і бійкою в середині першого тайму, в якій взяли участь чи не всі гравці, що знаходилося на поле. У підсумку «Металіст» здобув непросту перемогу - 2: 1, завдяки голам Валяєва і Жажі Коельо. У «Динамо» відзначився Нінкович.

Матчем другого кола «Динамо» і «Металіста» довелося відкривати весняну частину сезону. Харків'яни на зимову перерву пішли з другого місця в турнірній таблиці, відстаючи від «Динамо» на 11 очок і на один бал випереджаючи «Шахтар». Сама ж гра в Харкові вийшла скандальною. Кияни першими відкрили рахунок - на 17 хвилині Михалик скористався подачею Алієва з кутового. На початку другого тайму рефері зустрічі Віталій Годулян за друге попередження вилучив з поля захисника «Металіста» Папу Гуйє. Видалення вийшло досить спірним і викликало чимало пікіровок в пресі. Залишившись в меншості, харків'яни намагалися відігратися, але пропустили контратаку «Динамо», яку завершив Кравець.

Другу частину чемпіонату «Динамо» почало невдало, примудрившись в п'яти перших матчах весни втратити сім очок. Дві поразки в перших п'яти турах зазнав і «Металіст», проте емоційний фон у команди Маркевича перед візитом до Києва був набагато краще: харків'яни розгромно обіграли «Чорноморець», тоді як «Динамо» поступилося в Ужгороді «Говерлі». А сам матч, що завершився впевненою перемогою «Динамо», вийшов скандальним. За рахунку 1: 0 на користь киян на 37 хвилині з поля був видалений Марко Девіч. Форварда харків'ян підвели нерви в епізоді, коли він грубо підкотився під Данило Сілву. реагуючи на некоректну гру проти Жажі Коельо. Почалася бійка, а закінчилося все червоною карткою Девічу. Чисельна перевага кияни втілили в голи: на четвертій компенсованій до першого таймі хвилині відзначився Мілевський, а на початку другого тайму Артем оформив дубль.

«Гра була цікавою до видалення. Було видно, що обидві команди налаштувалися на безкомпромісну боротьбу, відчувався і тонус гри. Чесно кажучи, суддя був не для такої гри. Він "поплив", а разом з ним і бічний ... А далі вже не було сенсу грати. "Динамо" - не та команда, яка не зможе розіграти зайвого гравця », - резюмував після матчу Маркевич.

«Металіст» здорово почав домашній матч, проте на 37 хвилині трапився епізод, який вплинув на результат зустрічі. Травму отримав голкіпер харків'ян Олександр Горяїнов і місце в воротах команди Маркевича зайняв молодий Дмитро Жданков. невпевнена гра якого дорого коштувала «Металісту». Втім, на перерву команди пішли за переваги господарів - на останній хвилині першого тайму відзначився Фініньо. Але вже в дебюті другої половини зустрічі Жданков, намагаючись виправити свою помилку після удару Бертольо. збив Зозулю. Пенальті чітко реалізував Шевченко. А на 65 хвилині помилився вже досвідчений Гуйє, який подарував м'яч Гармашу на лінії штрафного. Наданим шансом хавбек «Динамо» скористався сповна.

Бій сильнішого не виявив. Обидві команди не бажали ризикувати і обмінявшись результативними уколами в першому таймі, другий - відверто догравали. Рахунок в матчі відкрив Гусєв, скориставшись помилкою Романчука. а через чотири хвилини рівновагу відновив Девіч, реалізувавши пенальті за фол на Шелаєва. Могли кияни піти на перерву, ведучи в рахунку, але Мілевський з «точки» пробив в поперечину.

Матчем у столиці України обидві команди відкривали сезон. А вже на третій хвилині «Динамо» виявилося в ролі відіграється: Девіч віддав відмінну передачу на Шав'єра. якому залишалося не промахнутися з кількох метрів. Але кияни досить швидко відновили паритет: Шевченко першим опинився на добиванні після удару Гусєва.

У другому таймі «Динамо» більше володіло перевагою і було набагато ближче до перемоги, що після матчу визнав і Маркевич. «Перший тайм був рівним - ми забили," Динамо "відповіло, у нас був ще один момент, щоб забити. Після перерви вже "Динамо" повинно було забивати другий м'яч. Ще раз скажу, що як для першої гри був дуже непоганий футбол », - зазначив наставник харьковча. На підтвердження слів Маркевича і два влучення м'яча в штангу після ударів Шевченка і Єременко.

Героєм матчу в Харкові став Браун Ідейє. «Динамо» віддало ініціативу «Металісту», намагаючись діяти на контратаках, в основному завершує свої випади дальніми ударами. Двічі в першому таймі видали «стріляв» Ідейє і обидва рази м'ячі влітали у ворота Дишленковича. Харків'яни, незважаючи на відчутне ігрову перевагу, змогли відіграти один м'яч лише на 76 хвилині, коли Девіч першим встиг на добивання після удару Тайсона. На останніх хвилинах матчу в штрафую «Динамо» прибіг навіть Дишленкович, але команді Сьоміна вдалося вистояти і відвезти з Харкова три очки. «У Ідейє виконавська майстерність була на високому рівні, але нашим захисникам не можна так давати забивати. Останнє ви все бачили. Гра проходила практично на одній половині. Треба забивати, маючи таку перевагу - треба було його реалізовувати », - журився Маркевич після гри.

На 34 хвилині Тайсон втік від захисників господарів після чудового пасу Шав'єра і переграв Шовковського. На початку другого тайму в одній з контратак харків'ян Тайво сфолив на Марлоса. і Шав'єр реалізував пенальті. «Динамо» відігралося завдяки вдалим діям Ярмоленко, а незабаром і зовсім отримало чисельну перевагу: Крістальдо. вийшов на заміну на 73 хвилині, вже на 77-й - за два попередження залишив поле.

Розіграти «зайвого» у «Динамо» не вийшло, а вже в компенсований час Торрес в третій раз в матчі змусив капітулювати Шовковського. Відзначимо, що в Києві «Динамо» грало без свого наставника - Олега Блохіна. відновлювався після хвороби, а в першому таймі рефері зустрічі скасував два голи «біло-блакитних», вважаючи, що їх господарі забивали з офсайду.

Матч 27 туру справедливо називали «битвою за срібло». Перед очною зустріччю у команд була однакова кількість очок, але з огляду на більш складний календар харків'ян, ураження в домашній грі практично викреслює «Металіст» з числа претендентів путівки в Лігу чемпіонів.