Як «рубін» втратив перемогу над «локомотивом»

Потужний пресинг «Рубіна» в першому таймі, що зламало гру видалення Жонатаса і правило колишніх »- постійний експерт« БІЗНЕСOnline »Олександр Дорскій розбирає матч казанської команди з« Локомотивом »(1: 1), в якому команда Курбана Бердиєва упустила перемогу в компенсований час.

Жонатас і Дмитро Тарасов / Фото: Ірина Єрохіна

ДРУГИЙ ПОДРЯД МАТЧ «РУБІНА» ПРОТИ СУПЕРНИКА З П'ЯТЬМА захисника

У минулому сезоні більше половини команд прем'єр-ліги використовували схему з трьома центральними захисниками в якості базової, але в перших трьох турах нового чемпіонату «Рубін» зустрічався з опонентами, які використовують лише чотирьох гравців оборони.

Перший матч Курбана Бердиєва проти суперника з майже дзеркальною формацією закінчився перемогою (багато в чому - через невпевнених дій воротаря ЦСКА ІльіПомазуна). Гра з «Локомотивом» меншого опору не припускала - по ходу чемпіонату якість ударів суперників (xGA) команди Юрія Сьоміна поступово знижується: Дмитро Баринов. замінює в основі Ведрана Чорлуку. допускає все менше невимушених помилок, а Дмитро Тарасов знаходиться в кращій формі за останні кілька років.

У «Рубіна», як і очікувалося, в порівнянні з матчем 4-го туру відбулося всього одна зміна - Мійо Цакташа. провалив гру проти ЦСКА, в центрі поля замінив екс-гравець «Локомотива» Рифат Жемалетдінов. Перед матчем Бердиєв зізнався, що минуле хавбека для вибору стартового складу ключового значення не мало, однак навряд чи тренерський штаб казанців зовсім не брав його до уваги.

АКТИВНІСТЬ «РУБІНА» У ПЕРШІЙ ПОЛОВИНІ першого тайму

Казанці почали дуже активно. «Рубін» вперше за сезон протягом 15 - 20 хвилин використав високий пресинг, найчастіше він виходив злагодженим, через що «Локомотив» рідко переходив на чужу половину поля без використання довгих передач.

Коли ж хтось із гравців господарів все-таки не встигав накривати суперника (зазвичай це були Жонатас і Моріц Бауер), гравці «Локомотива» самі закидали м'яч вперед, намагаючись мінімізувати можливість втрати в середині поля. Виходило так собі.

В результаті несподівано активної оборони «Рубіна», «Локомотив» 12 разів за перші 45 хвилин втратив м'яч ще до центрального кола. 11 раз втрати м'яча москвичами привели до переходу володіння. Для порівняння: «Локомотив» за весь матч 2 рази опанував м'ячем на половині казанців.

Більшість атак «Рубіна» (і позиційних, і після відбору на чужій половині) до перерви проходили через правий фланг. Мацей Рибус не справлявся з Бауером, якому допомагали Магомед Оздоєв і Сердар Азмун. а Неманья Пейчіновіч не встигав страхувати латераля.

У першому таймі «Рубін» завдав лише 1 удар з меж штрафного «Локо» (Жонатас на 44-й хвилині), мінімально поступився по xG (0,10 проти 0,16), але був явно небезпечніше москвичів. У команди Сьоміна була всього одна атака, яка могла закінчитися голом - удар ІгоряДенісова перед свистком на перерву.

Що змінилося ПІСЛЯ ВИДАЛЕННЯ

На 52-й хвилині Жонатас заробив дурну другу жовту картку за удар по обличчю Баринова (першу - за розборки з Олексієм Олексій Андрійович Міранчук), але видалення не змінило структуру «Рубіна». Команда Бердиєва просто відмовилася від пресингу, зберігши щільність в лініях і не даючи «Локомотиву» великої кількості вільних зон. Вони все-таки виникали через відсутність одного гравця, але не були критичними.

Чисельну більшість «Локомотива» позначилося на кількох компонентах.

По-перше, «Рубін» свідомо (і вимушено) віддав гостям володіння м'ячем. До видалення Жонатаса воно було 55% на 45% на користь «Рубіна», після - 21% на 79%. «Локомотив» п'ять разів за тайм володів м'ячем більше 45 секунд (у казанців одне таке володіння за весь матч).

По-друге, через щільної гри команди Бердиєва в обороні «Локомотив» був змушений збитися на дальні удари - особливо старався Мануел Фернандеш (8 ударів з-за меж штрафного після видалення із загальних 9, 7 - на рахунку португальського хавбека). Фернандеш бив з дуже незручних позицій, до того ж 3 удари Мануеля були нанесені з неробочої лівої ноги.

По-третє, на 68-й хвилині Сьомін змінив схему, випустивши замість захисника Баринова хавбека АршакаКоряна і перейшовши на схему 4-2-3-1. По ходу другого тайму картаючи виглядав не надто здорово (всього 7 передач за 22 хвилини, 2 втрати без спроб дриблінгу), але Аршак зіграв важливу роль при голі Соломона Кверквелія - ​​він відволік на себе увагу ЯннаМвіли і ВладіміраГраната.

У центральній зустрічі 5-го туру спрацювало правило колишніх: Жемалетдінов і Кверквелія забили м'ячі в ворота своїх колишніх команд. Однак і Рифат, і Соломон провели не найкращі матчі навіть в цьому сезоні.

Жемалетдінов набагато краще Цакташа тримав лінію при обороні, але не можна забувати і про різницю в кількості атак «Локомотива» і ЦСКА. При грі на м'ячі у півзахисника справи йшли гірше: 7 точних передач з 13 (54% - гірші показники в команді і за загальною кількістю пасів, і за відсотком точності), 4 виграних єдиноборства з 14 (29% - знову найгірший в «Рубіні» ), жодного відбору (єдиний польовий гравець «Рубіна» без відборів), всього 1 перехоплення (знову найгірший гравець казанців).

Кверквелія так само був поганий в боротьбі за м'яч (8 виграних єдиноборств з 13 - гірші цифри серед захисників «Локомотива»), а якщо дивитися числа Соломона по боротьбі в захисті все виглядає ще гірше - 4 виграних з 9. При підключених в чужу штрафну грузин вже традиційно хороший, але з безпосередніми обов'язками в середу він справлявся не дуже успішно.

«Рубін» втратив перемогу в доданий час, але після гри Бердиєв не виглядав сильно засмученим результатом. Казанці знову пропустили після того, як Федора Кудряшова продавили у воротарському Сергія Рижикова (також забивав другий м'яч Себастьян Дріуссі), але з огляду на видалення Жонатаса, нічия з одним з лідерів ліги - робочий результат.

Набирає форму Сердар Азмун (16 виграних єдиноборств - 7 гравців «Локомотива» рідше вступали в боротьбу в принципі), але на завершальну стадію атаки іранця поки не вистачає. Ймовірно, що в матчі з «СКА-Хабаровському» пару Сердар в нападі складе Жемалетдінов, а АлексСонг закриє вакантну (і одну з найбільш проблемних) позицію в центрі поля.