УРОК 44 Як захищати рослини рідного краю?
Тема. Як захищати рослини рідного краю?
Мета: розповісти учням про Червону книгу, про червонокнижних рослинах рідного краю; вчити дотримуватися правил культурного поведінки серед природи.
I. Організаційний момент
II. Повідомлення теми і мети уроку
- Які дикорослі рослини вам найбільше подобаються?
- Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, які дикорослі рослини знаходяться в небезпеці.
III. Сприйняття і усвідомлення нового матеріалу
1. Робота за підручником (с. 100-101)
- Згадайте: як діяльність людей впливає на дикорослі рослини?
Робота в групах
- Розгляньте малюнки на стор. 100.
- Які рослини, зображені на марках, ви знаєте?
- Чому рослини називають природним багатством?
- Деякі рослини і тварини можуть зникнути. Тому їх занесли до Червоної книги України. Всі вони охороняються законом.
- Для чого створено Червону книгу України?
- Про що сигналізує червоний колір?
- До чого він закликає всіх людей?
- Розгляньте на с. 101 фото деяких рослин, занесених до Червоної книги України.
- Чи бачили ви в природі ці рослини?
- Де ви їх бачили?
- З'ясуйте, які з рослин, занесених до Червоної книги України, можна зустріти в нашому краї? Скористайтеся довідковим бюро в підручнику.
Завдання для друга природи рідного краю
- Складіть розповідь про подію рослини, яке потрапила до Червоної книги.
- Запропонуйте, що, на вашу думку, можна зробити для охорони зникаючих рослин свого краю.
- Як ви розумієте прислів'я: «Багато лісу - не губи, мало лісу - бережи, немає лісу посади»?
- Разом з дорослими підготуйте розповідь про червонокнижних рослина рідного краю.
IV. Узагальнення і систематизація отриманих знань
Вікторина «яку квітку?»
• Я перший розквітаю серед гаю,
І білий, наче сніг, я колір маю.
Хто я? Відгадайте!
Ви мене не ображайте,
Чи не зривайте, що не топчіть,
Хочу довго-довго жити.
То хто ж я? (Підсніжніх,)
• На стеблинці волохатій
Шість пелюсток лілуватіх.
Красиву квітку - навіть уві сні
Посміхається мені. (Сон-трава)
• Лікувальну силу маю,
Жовтим кольором розквітають.
Називають ключ весни!
Як я звуся? Ти скажи! (Первоцвіт)
Його знайдеш в тіні лісової,
На стебельці, як намистинки в ряд,
Квіти запашні висять. (Конвалія)
• Я найперша розквітаю
Синім кольором серед гаю.
Відгадайте, що за квітка?
Тому що мене не стане влітку. (Пролісок)
• Стоять красуні на воді,
Вінки у них білі й золоті. (Водяні лілії)
Висновок. Таких рослин, як конвалія, сон-трава, дзвіночки, проліски, підсніжники в наших лісах мало, вони охороняються законом.
- Як діяльність людей впливає на дикорослі рослини?
- Від кого і від чого потрібно охороняти рослини?
- Для чого створено Червону книгу України?
- Які рослини, занесені до Червоної книги України, можна зустріти в нашому краї?