Як зберегти своє здоров'я »(заняття по ОБЖ в підготовчій групі)

музика Катерина
«Як зберегти своє здоров'я» (Заняття з ОБЖ в підготовчій групі)

Мета. Вчити дітей самостійно стежити за своїм здоров'ям. знати нескладні прийоми самооздоровлення. вміти надавати собі елементарну допомогу. Робити щеплення і виховувати любов до фізичних вправ.

• формувати уявлення про професії лікаря;

• формувати уявлення про головну цінність життя - здоров'я;

• формувати знання про значення і необхідність гігієнічних процедур; розвивати бажання стежити за своїм здоров'ям.

ОБЛАДНАННЯ. чудовий мішечок із зубною щіткою, туалетним милом, гребінцем, зубною пастою; чисті листочки і кольорові олівці; два кошики і макети з шкідливими і корисними продуктами.

Хід заняття:

Привіт, хлопці. Сьогодні у нас з вами буде дуже цікава бесіда. Про що йде мова, ви дізнаєтеся, отгадав загадку.

Потрібно нам його берегти

Від хвороботворних зустрічей.

Потрібно митися, вмиватися

І зарядкою займатися.

Щоб його не втратити,

Багато правил потрібно знати.

Загартовувати на чорне море

Хлопці, як ви думаєте, що означає слово «Здрастуйте». (Відповіді дітей) Так повелося ще з давніх часів, коли при зустрічі люди говорили один одному. «Здрастуйте» - вони бажали один одному здоров'я. добра. Може, бути, хто-небудь чув вираз. «Доброго здоров'я» - що воно означає? (Відповіді дітей) Давайте і ми побажаємо один одному здоров'я.

(Діти виконують комплекс вправ по показу вихователя під веселу мелодію).

(Руки підняти вгору)

(Руками над головою описати велике коло)

(Плавно опустити руки на килим)

Здрастуй, наша велика родина!

(Всі хлопці беруться за руки і піднімають їх вгору)

Зібралися всі діти в коло,

Я - твій друг і ти - мій друг.

Разом за руки візьмемося,

І один одному посміхнемось! (Взятися за руки і подивитися один на одного з посмішкою).

Вихователь. Молодці! А зараз я пропоную вам присісти і відгадати мої загадки.

1. Я крокую по квартирі,

І впевнений твердо я-

З нею чекає успіх мене (Зарядка)

2. Він - холодний, він - приємний,

З ним дружу давно, хлопці,

Він водою поллє мене,

3. Ніколи не захворію,

Якщо тіло розігрію,

І холодна вода

Мені, хлопці, не страшна. (Обтирання)

4. Навстіж кватирку відкрию,

Чисте повітря потрібен мені.

Влітку потрібен і зимою,

Дорослим всім і дітворі. (Провітрювання)

5. Взимку в воді холодній

Купатися не боюся,

Я тільки здоровіше. хлопці,

6. Сонця спекотні промені

Влітку дуже гарячі.

Щоб здоровим. міцним бути,

Потрібно з сонечком дружити,

У променях його купатися,

Бігати, стрибати, загартовуватися. (Сонячні ванни)

7 .раз, два, три, чотири, п'ять,

Потрібно правильно дихати.

Тут допоможе нам вправність,

Вправи, тренування. (Дихальна гімнастика)

8. Можна радіти птахам,

Можна просто веселитися,

Модно повітрям дихати

Разом весело (Гуляти)

9. Є ще у нас друзі,

Забути про них не можна.

Щоб красиво посміхатися,

Найчастіше треба нам зустрічатися! (Зубна щітка і паста)

10. Знаю, є на світі диво,

Є таке диво:

Піднесеш під кран з водою -

Вмить змиває бруд воно! (Мило)

11. Щоб сил тобі вистачало

Бігати, стрибати і грати,

У самий полудень на ліжечко

Потрібно лягти і відпочивати. (Тиха година)

Вихователь. Хлопці, а що корисне і необхідне для здоров'я і гарного самопочуття ми робимо щоранку після зарядки?

Діти. Вмиваємося. Вихователь. Правильно, за допомогою води ми не тільки стаємо чистими і красивими, але також бадьорими і загартованими.

Всі ми знаємо ці вірші:

Треба, треба вмиватися,

Вранці і ввечері!

А нечистим сажотруса

Хлопці, а хто пам'ятає з якого твору ці вірші? (Мойдодир).

Вихователь. Діти, я не випадково згадала про Мойдодира. Він сьогодні приходив до нас в групу. так хотів вас побачити. Шкода, що він вас не дочекався, у нього вранці дуже багато турбот. Але він залишив вам ось цей чудовий мішечок. Давайте подивимося, що ж там лежить? (В чудовому мішечку туалетне мило, гребінець, зубна паста, зубна щітка). Вихователь дістає з одного предмета з мішечка і з'ясовує разом з дітьми - для чого потрібен кожен предмет?

Вихователь. Діти, а хто вам допомагає зберегти здоров'я. хто вас лікує, якщо ви захворіли? Як називається дитячий лікар? (Відповіді дітей)

Звичайно, це лікар - педіатр, він є фахівцем з дитячих хвороб. А ви, знаєте, які професії бувають у лікарів?

Офтальмолог - лікар, що займається постановкою діагнозу і лікуванням захворювань очей.

Отоларинголог - лікар, в завдання якого входить постановка діагнозу і лікування з проблем горла, вух і носа.

Стоматолог - це фахівець, який спеціалізується на виявленні, лікуванні, профілактиці та косметологічної корекції ротової порожнини людини, щелепи і прилеглих до них органів обличчя і шиї.

Хлопці, щоб ви не хворіли, були міцними і здоровими потрібно їсти продукти, в яких багато корисних речовин і вітамінів.

Діти, а хто такі вітаміни? Для чого вони потрібні? (Відповіді дітей)

Так, вітаміни роблять різний вплив на здоров'я людини. Наприклад, вітамін «А» дуже важливий для зору. Вітамін «В» сприяє гарній роботі серця, а вітамін «Д» робить наші ноги і руки міцними, він міститься в риб'ячому жирі. Вітамін «С» зміцнює весь організм, робить людину більш здоровим. несхильною до застуд. Якщо все-таки застудився, то з його допомогою можна швидше видужати.

Як ви думаєте, що буде з людиною, якщо харчуватися одними солодощами? (Відповіді дітей)

Вам необхідно знати, що організму людини потрібні різні продукти. Особливо корисні сирі овочі і фрукти. у того, хто їх постійно вживає, як правило, буває хороший, бадьорий настрій, гладка шкіра, гарне волосся і нігті. А ось цукерки, шоколад, морозиво, особливо в великих кількостях, дуже шкідливі для здоров'я. Звичайно ж, не варто повністю відмовлятися від солодкого. Однак, необхідно вживати різноманітну їжу - щоб бути міцним, здоровим і швидко рости.

Послухайте вірш про користь вітамінів.

Пам'ятай істину просту -

Краще бачить тільки той,

Хто жує моркву сиру

Або сік морквяний п'є.

Дуже важливо спозаранку

Є за сніданком вівсянку.

Чорний хліб корисний нам,

І не тільки вранці.

Риб'ячий жир всього корисніше,

Хоч противний - треба пити

Він рятує від хвороб,

Без хвороб - краще жити!

Від застуди і ангіни

Ну а краще з'їсти лимон,

Хоч і дуже кислий він.

Ти спробуй-но вирішити не хитра завдання:

Що корисніше жувати - ріпку або жуйку?

Прослухавши ці вірші, ми можемо сказати, в яких продуктах містяться вітаміни «А». «В». «С». «Д».

Вітамін «А» міститься в продуктах харчування. буряк, диня, морква, часник, капуста, петрушка, персики, шпинат, гарбуз, ріпа, селера.

Вітамін «В» - рис, родзинки, риба, яйця, сир, йогурт, горіхи, банани, горох, печінку, хліб, гриби, сир, салат. У тваринних продуктах - баранина, яловичина, краби, молюски.

Вітамін «С» - чорна смородина, шипшина, апельсини, лимони, цибулю, петрушка.

Вітамін «Д» - риб'ячий жир, печінка тріски, яловича печінка, вершкове масло.

Вихователь. Хлопці, подивіться, у вас на листочках з правого боку намальовані різні продукти. Перерахуйте які? (Відповіді дітей). А з лівого боку написані вітаміни А, В, С, Д. проведіть доріжку від кожної літери до потрібного продукту. І ви, дізнаєтеся, які вітаміни містяться в продуктах. Від букви «С» - червоним олівцем, від букви «А» - синім олівцем, від букви «Д» - зеленим олівцем, від букви «В» - помаранчевим олівцем.

Отже, який вітамін міститься в моркві? Рибі? Вершковому маслі? Капусті? Апельсинах? Сирі? Риб'ячому жирі? Чорній смородині? (Відповіді дітей).

Вихователь. А зараз я вам пропоную пограти в гру.

Гра «Розбери кошик». (Дітям дається кошик з макетами шкідливих і корисних продуктів. Вихователь пропонує їм допомогти розподілити продукти. Перекласти в одну вільну продуктовий кошик корисні продукти, а в іншу шкідливі продукти харчування)

Вихователь. Хлопці, а зараз я вам пропоную пограти в ще дуже цікаву гру, яка називається «Доктор» (вихователь переодягається в «доктора» задає дітям питання, а вони відповідають «правильно» або «ні»).

Це правда чи ні?

Щоб з мікробами не знатися,

Треба, діти, загартовуватися. (Вірно)

2. Ніколи щоб не хворіти,

Треба цілий день проспати. (Ні)

3. Якщо хочеш сильним бути -

Зі спортом треба дружити. (Вірно)

4. Щоб зимою не хворіти,

На вулиці треба співати. (Ні)

5. А від грипу та ангіни

Нас рятують вітаміни. (Вірно)

6. Будеш їсти цибулю, часник-

Тебе застуда не знайдете. (Вірно)

7. Хочеш найміцнішим стати?

Бурульки починай лизати. (Ні)

8. Щоб здоров'я зберегти

Треба загартовуватися. (Вірно)

9. Щоб міцним, сильним стати

Спортом треба займатися. (Вірно)

Вихователь. Хлопці! А ось і відповідь на питання. чому людина повинна бути сильним? Сила зміцнює здоров'я людини.

Отже, давайте ще раз перерахуємо, що потрібно робити, щоб бути здоровим. (Діти викладають по - черзі на макеті картинки і дають пояснення. Що б бути здоровим потрібно ...

- мити руки перед їжею

- їсти корисну їжу

- гуляти на свіжому повітрі

- їсти часник і цибулю

(Діти прощаються з гостем).

Інтегроване заняття в середній групі «Де ховається здоров'я?» Мета: створювати радісний настрій, удосконалювати рухові вміння і навички в невимушеній обстановці, яка має всіх дітей.

«Зберегти радість читання». Консультація для батьків Скажіть, дорогий читачу, вам мама і тато читали на ніч книжки? Ні? Мені вас шкода. Ніяке телебачення, ніякий Інтернет, ніякі комп'ютерні.

Сценарій дозвілля з дітьми середньої групи «Де Тимоша здоров'я своє шукав» Інтеграція освітніх областей: «Здоров'я», «Пізнання» «Соціалізація», «Комунікація», «Читання художньої літератури». «Фізична.

Конспект інтегрованого НСД з валеології «Збережи своє здоров'я сам» (старша група) Інтеграція освітніх областей: «Комунікація», «Здоров'я», «Пізнання», «Художня творчість», «Соціалізація», «Музика» Мета.

Як зберегти своє здоров'я »(заняття по ОБЖ в підготовчій групі)
Конспект безпосередньо-освітньої діяльності «Бережи своє здоров'я» в підготовчій групі Мета: викликати у дітей бажання піклуватися про своє здоров'я. Пріоритетна освітня галузь «Фізичний розвиток» Інтеграція освітніх.

Конспект НСД «Допоможемо Незнайка зберегти своє здоров'я» Муніципальне бюджетне дошкільний навчальний заклад дитячий садок № 12 «Наше щастя» Інтегроване захід по.

Пізнавальне заняття в підготовчій групі «Де ховається здоров'я?» Пізнавальне заняття в підготовчій групі вихователь: Османова Л. І Тема: "Де ховається здоров'я? ... • Мета: • Вчити берегти своє.

Схожі статті