Якщо «спартак» провалить сезон, я скажу, що він провалив його в перерві матчу з «динамо»

Втрачені моменти в матчі з «Уфою» - не показник слабкості або неправильної роботи тренера. Гра виглядала симпатично, в ній були ідеї. Особливо порадував «Спартак» у першому таймі: команда дуже добре грала через центр, використовуючи техніку футболістів групи атаки. Моменти могли бути, звичайно, і «пожирніше». Удари Промес - більш акцентованими, а останні торкання Зе Луїша - більш впевненими. Але в цілому гра була цілісною, без провалів.

Перед Массімо Каррера зараз стоять дуже різноманітні завдання: потрібно добирати гравців для Ліги чемпіонів, вчитися безболісно обертатися склад і справлятися з викликом, який пропонує дві гри на тиждень. «Спартаку» вже буде важко зміцнитися за рахунок гравців з російським паспортом, практично всі сильні футболісти розкуплені. Значить, для розширення обойми російських гравців потрібно використовувати представників другої команди. Їм потрібно давати практику саме в таких матчах, як проти «Уфи». І Бакаєв, і Тимофєєв сьогодні отримали досвід, а Тимофєєв і зовсім зіграв на пристойному рівні. Зрозуміло, для РФПЛ, а не для Ліги чемпіонів. Але ж ліміт діє саме у внутрішньому турнірі.

Сьогодні це був крок до безболісної ротації. Коли в другому таймі Тимофєєва і Бакаєва замінили Глушаков і Мельгарехо, в грі, за великим рахунком, мало що змінилося. Молоді спартаківські гравці провели повноцінний матч і особливо нічого не зіпсували. Можна сказати, що в сенсі розширення обойми і зростання молоді Каррера зробив крок вперед.

У цьому сезоні «Спартаку» потрібні, по суті, два склади. Це як мінімум 17-18 гравців основної обойми. Я не думаю, що той же Тимофєєв зіграє в цьому році в Лізі чемпіонів. Але немає ніяких сумнівів, що гравці, умовно кажучи, «Спартака-2» проведуть по 7-8 повноцінних матчів за першу команду і за рахунок цього додадуть самі, а лідерам дадуть перепочинок, коли це буде необхідно.

Ось, дивіться: перед першим туром групового етапу Ліги чемпіонів «Спартак» зіграє вдома з «Рубіном», а після нього - на виїзді з «Тосно». Перед другим туром - вдома з «Анжі», а після - знову на «Відкриття-Арені» з «Уралом». Перед третім туром - в Грозному, а після - вдома з «Амкаром». Можна на всіх цих відрізках використовувати ротацію? Звичайно. І не просто можна, а життєво необхідно.

Повертаючись до стартових матчів, скажу, що між нічиєї з «Динамо» і нічиєї з «Уфою» мало спільного. І за характером гри, і за завданнями, і навіть за загальним результатом. У московському дербі було багато нервів. Ведучи 2: 0, «Спартак» розслабився, не зміг впоратися з хвилюванням і тим самим моральним виснаженням, про який говорив Каррера. Виїзд в Уфу - це скоріше регулярний матч, гра, в якій «Спартак» мав пристойний перевагу, створив вдвічі більше моментів, але при цьому гострота господарів в контратаках була достатньою, щоб зарахувати нічию справедливою. Нормальний робочий результат. Без феєрії і посмішок фортуни, але і без якихось ознак кризи.

Сезон для «Спартака» в будь-якому випадку буде перехідним. І навіть в якомусь сенсі дебютним. Команда півтора десятка років не грала в Лізі чемпіонів. До такого сезону потрібно готуватися дуже уважно, і поки Каррера цим і займається. Єдино, що вже не забудеться - перерва матчу з «Динамо». Прийде час, я обов'язково запитаю у головного тренера «Спартака»: що там сталося? Чи відчував він небезпека? Як він ставиться до рахунку 2: 0 і знаменитої лемме про його підступність? Чи не вважає він, що допустив помилки?

Ніякого системного збою я поки не бачу. При цьому, якщо «Спартак» провалить сезон, я перший скажу, що він провалив його саме в перерві матчу з «Динамо». Втім, думаю, що цього не станеться. Удача приходить і йде, але сьогоднішній «Спартак» вже не повинен серйозно від цього залежатиме. Команда грає розумно і цільно. А попереду завершення селекції і посилення складу. Уболівальникам треба просто набратися терпіння, валідолом і попкорном.