Клозе завершив кар'єру - чемпіонат світу ФІФА - новини

Ігрову кар'єру в "бундестім" Клозе завершив після чемпіонату світу в Бразилії два роки тому, а його останнім професійним клубом став "Лаціо". За плечима нападника рекордний 71 гол за збірну, на що у нього пішло 137 матчів. За інформацією Німецького футбольного союзу, Клозе пройде індивідуальний курс підготовки, після чого увійде в тренерський штаб "бундестім".

"Зі збірною пов'язані мої найуспішніші досягнення, - підкреслив Клозе. - Я провів в національній команді прекрасна пора, яка ніколи не забуду. Тому буду дуже радий повернутися в Футбольний союз Німеччини. В останні пару місяців я всерйоз думав про те, щоб відновити ігрову кар'єру, але також розмірковував про інші варіанти, в тому числі про тренеской діяльності ".

Лев не сумнівається, що на новому терені Клозе чекає не менш гучний успіх. "Я завжди міг розраховувати на Миро, і тому я дійсно радий, що він буде частиною мого штабу, - зауважив тренер збірної Німеччини. - Це зразок для наслідування. Інтереси команди він завжди ставив вище за все".

"Я дуже чітко уявляю його тренером, ми раді надати йому підтримку. Не сумніваюся, що тренерський штаб виграє від його присутності не менше, аніж вигравав, коли він був гравцем. З нетерпінням чекаємо початку спільної роботи з Міро", - додав Лев.

UEFA.com згадує все 16 голів Клозе на чемпіонатах світу:

1, 2, 3: Німеччина - Саудівська Аравія 8: 0, груповий етап
На своєму першому чемпіонаті світу, який для форварда трапився через рік з невеликим після дебюту за національну команду, Клозе провів два перші м'ячі в ворота аравійців, а після перерви відзначився і в третій раз, знову відмінно пробивши головою.

4: Німеччина - Ірландія 1: 1, груповий етап
Клозе відкрив рахунок ударом головою після навісу Міхаеля Баллака, але в доданий час Роббі Кін відновив рівновагу.

5: Камерун - Німеччина 0: 2, груповий етап
На 79-й хвилині Клозе закріпив перемогу, яка забезпечила збірній Німеччини місце в плей-офф. Німецький форвард став першим гравцем в історії, який забив на чемпіонаті світу п'ять м'ячів головою. Хоча німці в підсумку вони дісталися до фіналу, Клозе на тій першості більше не забивав.

6, 7: Німеччина - Коста-Ріка 4: 2, груповий етап
У матчі відкриття домашнього чемпіонату світу Клозе відзначився дублем. На 17-й хвилині нападник перетворив в гол пас Бастіана Швайнштайгера, розстрілявши ворота з близької відстані і зробивши рахунок 2: 1. Незабаром після години гри Хосе Поррас парирував постріл Клозе в упор, але нападник сам наспів на добивання.

8, 9: Еквадор - Німеччина 0: 3, груповий етап
Після мінімальної перемоги над поляками Клозе в матчі третього туру групового етапу знову відзначився дублем. На четвертій хвилині нападник відзначився після передачі Швайнштайгера, а незадовго перерви, скориставшись пасом Баллака, обвів Крістіана Мору і вразив порожні ворота.

10 Німеччина - Аргентина 1: 1 (пен. 4: 2), 1/4 фіналу
Роберто Айяла в дебюті другого тайму вивів аргентинців вперед, і німці виявилися на грані вильоту. Відчайдушні атаки господарів принесли плоди на 80-й хвилині. Тім Боровскі скинув м'яч на Клозе, який ударом з "другого поверху" забив свій десятий і, мабуть, найважливіший гол на чемпіонатах світу.

11 Німеччина - Австралія 4: 0, груповий етап
Перевага збірної Німеччини не викликало сумнівів, а Клозе забив другий гол своєї команди. Бомбардир відзначився на 26-й хвилині, замкнувши фланговий навіс Філіпа Лама.

12 Німеччина - Англія 4: 1, 1/8 фіналу
Клозе відкрив рахунок на 20-й хвилині. Приборкавши м'яч після довгої передачі Мануеля Нойєра, нападник пішов від Меттью Апсон і переграв Девіда Джеймса.

13, 14: Аргентина - Німеччина 0: 4, 1/4 фіналу
У чвертьфіналі німці декласували збірну Аргентини, а Клозе забив ще два м'ячі. Томас Мюллер вивів німців вперед ще в дебюті, але другого голу вболівальникам довелося чекати до середини другого тайму. Клозе скористався пасом Подольскі і розстріляв ворота з близької відстані. Незадовго до фінального свистка наш герой встановив остаточний результат. Другий гол Клозе вийшов більш ефектним - нападник влучив у ціль з літа після вивіреної передачі Месута Езіла.

15 Німеччина - Гана 2: 2, груповий етап
У матчі першого туру Клозе залишився на лавці запасних, а німці розгромили португальців з рахунком 4: 0. Поєдинок з Ганою вийшов куди більш напруженими, і Лев не міг обійтися без свого ветерана. З'явившись на полі в другому таймі, Клозе після подачі Тоні Крооса і знижки Бенедикта Хеведес чи не першим дотиком відправив м'яч у сітку на дальній штанзі і зрівняв рахунок.

16: Бразилія - ​​Німеччина 1: 7, півфінал
Цього вечора був встановлений не один рекорд. Вперше Бразилія настільки крупно програла на мундіалі. Вперше в півфіналі чемпіонату світу команда забила сім м'ячів. Вперше футболіст забив 16 голів на першостях планети. Кроос і Мюллер почали комбінацію, Жуліо Сезар парирував його перший удар, але Клозе не вимикаючи з епізоду і сам же добив м'яч у сітку.