Мета: Ознайомлення з сезонними особливостями сільськогосподарської праці людей.
1.Обобщіть життєві спостереження дітей про працю людей восени в саду, городі.
2.Продолжіть засвоєння правил безпечної роботи в саду і городі, формування навичок класифікувати предмети по групах за істотними ознаками.
3. Розвивати мовні вміння.
4.Учіть бачити красу у праці людини.
5.Воспітивать бажання трудитися, приносити користь оточуючим людям.
1. Організаційний момент.
Довгоочікуваний дано звонок-
Починається урок.
Кожен день-завжди, всюди,
На заняттях в грі,
Сміливо, чітко говоримо
І тихесенько сидимо.
2. Актуалізація знань.
пухкий сніг
На сонці тане,
Вітерець в гілках грає,
Дзвінкіше пташині голоси
значить,
До нас прийшла.
Відповідь (Весна)
Мені тепла для вас не шкода,
З півдня я прийшов зі спекою.
Принесло квіти, риболовлю,
Комаров дзвінкий рій,
Суницю в Кузовков
І купання в річці.
Відповідь (Літо)
Гнізда чорні порожні,
Менше стали кущі.
Вітер листя носить,
Настала.
Відповідь (Осінь)
1-я група: приготуйте розповідь про небезпеки, які підстерігають людини, коли він працює на городі.
2-я група: приготуйте розповідь про те, як уникнути нещасних випадків, коли працюєш на городі.
Учитель узагальнює і уточнює відповіді дітей.
8. Рефлексія діяльності
- Яка була тема нашого уроку?
- Дізналися ми, яку роботу виконують люди восени в саду, городі, поле?
- Як потрібно працювати в поле, саду, городі? (Обережно, сумлінно)
-Чи подобається вам працювати, допомагати своїм батькам?
- Закінчимо наш урок прислів'ям «Праця прикрашає людину, а лінь псує».