Ольга Засухіна
Конспект індивідуального логопедичного заняття «Конячка»
індивідуального логопедичного заняття.
Мета. засвоєння і розширення словника по темі.
• Освітні. розширювати та активізувати словник (кінь. кінь, лоша, грива, овес); навчити виділяти характерні ознаки тваринного; розвивати артикуляційний апарат.
• Корекційні. розвивати наслідувальні навички; просодичною сторону мови; розвивати велику моторику; розвивати психічні процеси. пам'ять, увага, мислення;
• Виховні. виховувати інтерес до навколишнього світу; прищеплювати любов до тварин.
Устаткування. предметні картинки, фотоапарат, іграшки тварин.
Хід заняття:
Я люблю свою конячку,
Зачешу їй шерстку гладко,
Гребінцем пригладжено хвостик,
І верхи поїду в гості.
2. Артгімнастіка. посміхнутися, показати зуби, відкрити рот і, прісасиваясь мову до неба, поклацати кінчиком язика. Рот широко відкривати (як конячка цокає копитами).
«Зупинити конячку». зімкнути губи і досить сильно подути через них. Губи вібрують і чути характерний звук. «Тпру-у-у».
На слова «цок-цок-цок-цок». дитина клацає мовою, а руками по черзі стукає по столу долонями.
Я конячка Сірий бік!
Я копитцем постукаю,
Якщо хочеш - покатаю
Подивися, як я красива:
Хороші і хвіст, і грива,
Я конячка Сірий Бок!
3. Робота над словником.
Розповідь про тварину.
- Кінь - домашня тварина.
- Як подає голос кінь?
У коня є - грива. хвіст, ноги ...
- Покажи де грива, хвіст ...
Мама - кінь. папа - кінь,
Хто ж їх дитина?
Рудий, нібито вогонь,
-Як кричить лоша? (Дитина наслідує тварині, з різною силою голосу. Тихо, голосно, дуже голосно)
- А що кінь їсть. (Розгляд їжі. Якщо дитина не знає, то сказати і показати, свіжу траву і сіно. Дати помацати, і визначити, чим відрізняється)
- Кінь їсть траву. сіно, овес.
- Давай погодуємо і дамо попити.
- Ось тобі два відерця, налий в них воду і дай попити коні і лоша. (Два відерця 1-маленьке, 2-велике, потрібно налити води і правильно дати відра: маленьке - лоша, велике - коні)
Коли годуємо, співаємо.
Напою конячку чистою водою
А потім одягну віжки з бубонцями,
Запряжу конячку і поїду до мами ...
- Подивися уважно, хто прийшов до коня в гості. А тепер закрий очі. Відкривай. Подивись уважно. хто прийшов?
-Подивися уважно, кого немає?
Вправа на наслідування (велика моторика)
- Ти мій кінь, як вогонь!
Ти копитами стукає, (стукаємо ногою)
Дзвінко «іго-го» кричиш,
Сильно об підлогу б'єш ногою
І качаешь головою! (Качаємо головою)
Осідлати тебе хочу
І скачу, скачу, скачу (скачемо)
Ми втомилися, відпочинемо, (стоїмо)
І водиці ми поп'ємо, (п'ємо з долоньок)
Заїду запашним сіном, (жуємо)
Станом тихо і заснём. (Скласти долоні і покласти голову, закрити очі)
Гра. «Фотограф». Дитина бере фотоапарат, фотографує тварин. Потім співвідносить зображення тварини на фотографії з іграшкою, і віддає йому фотографію.
- Ми зараз будемо фотографувати тварин, а потім роздамо їм фотографії.
Вправа «Збери тварина»
- А тепер давай подивимося на картинку і складемо точно таку ж кінь.
- Хто зображений на малюнку?
- Про яке тварину ми говорили?
- Як кінь подає голос?
Конспект індивідуального логопедичного заняття «Постановка звука [Ш]» Тема: Постановка звуку Ш. Мета: уточнення артикуляції звуку Ш, постановка звуку. Завдання: 1) Освітні: вчити правильно вимовляти.Конспект індивідуального логопедичного заняття «Диференціація звуків [Л] - [Р]» Індивідуальне логопедическое заняття по темі: Диференціація звуків [Л-Р]. Мета: Диференціювати звуки [Л-Р] в складах, словах і пропозиціях.
Конспект індивідуального логопедичного заняття «Постановка звука [с]» Тема заняття: Постановка звука [с]. Підготовчий етап. Мета заняття: підготувати органи артикуляції до виголошення звуку [з]. Завдання.
Конспект індивідуального логопедичного заняття «Автоматизація звука [ч]» Цілі: -розвиток моторики органів артикуляції за допомогою проведення артикуляційної гімнастики; -розвиток дихання; розвиток фонематических.
Конспект індивідуального логопедичного заняття «Автоматизація звука [Р]» Мета: Автоматизувати звук Р ізольовано, в складах, словах. Завдання: Корекційно - освітні: - закріплювати формування артикуляції.
Конспект індивідуального логопедичного заняття «Диференціація звуків [Р] - [Л]» Конспект індивідуального логопедичного заняття «Диференціація звуків [Р] - [Л]» Мета: продовжувати вчити дитину розрізняти на слух [Р].
Конспект індивідуального логопедичного заняття «Звук [ш]», «Наше місто» Індивідуальне логопедическое заняття на тему «Звук [ш]», «Наше місто» Етап: автоматизація звуку [ш] у словах. Мета: закріплення правильної.
Конспект індивідуального логопедичного заняття «Постановка звука [л]» Конспект індивідуального логопедичного заняття. «Постановка звуку (Л)» Крамаренко Олена Григорівна, вчитель - логопед, ДОУ №7 «Горобина».
Конспект індивідуального логопедичного заняття «Автоматизація звука [Р]» Конспект індивідуального логопедичного заняття. Тема. Автоматизація звука [Р] Цілі: 1. Закріплення правильної вимови звуку Р.
Конспект індивідуального логопедичного заняття «У цирку» Конспект індивідуального логопедичного заняття «У цирку» Тема: Звук «Ш» Етап: Автоматизація звука [Ш] в словах і пропозиціях Цілі: автоматизувати.