Ольга Шпорт
Конспект НСД для середньої групи «Курча - жовте диво!»
Освітня галузь. «Художня творчість»
Інтеграція освітніх областей. «Читання художньої літератури». «Соціалізація». "Фізична культура". «Пізнання». «Комунікація».
Види дитячої діяльності. продуктивна, сприйняття художньої літератури, ігрова, рухова, пізнавальна.
Форма організації. подгрупповие.
Мета. вчити дітей зображати живий об'єкт, передаючи схожість з реальним чином за допомогою різних технік зображення.
- розвивати вміння і навички в роботі з ватяними дисками, пластиліном, спонукати до самостійного вибору деталей для роботи.
- уточнити знання про домашніх птахів, зовнішній вигляд курчати. розвивати зв'язне мовлення, фантазію, загальну і дрібну моторику пальців рук;
- виховувати допитливість, художній смак.
Попередня робота. розглядання картини «Курка з курчатами». читання оповідання К. Чуковського «Курча». дидактична гра «Домашні птахи». рухлива гра «Квочка і курчата».
Матеріал й устаткування:
- щільний картон розмір аркуша А-5;
- пластилін чорний, жовтий;
- дошка для ліплення;
- паперова і волога серветки для рук;
- ілюстрація із зображенням курчати.
Хід безпосередній освітньої діяльності
1. Організаційний момент.
І щось застукало в ньому.
І він розбився, і звідти
Таке тепле, таке -
Пухнасте і золоте!
Педагог запрошує пограти.
2. Рухлива гра «квочка і курчата».
На ігровому майданчику натягують шнур на висоті 40-50 см (між двома вертикальними стійками, між двома деревами і т. Д.). За цим шнуром знаходиться «будиночок» квочки і курчат.
Гру починає воспітатель- «квочка». а потім «квочкою» може стати будь-який з дітей. «Квочка» першою виходить з «будиночка» на подвір'я. обходить його, а потім кличе курчат подзьобати зернятка. Курчата виходять з «будиночка». пролізаючи під шнур, підбігають до квочки, а потім розійдуться по двору (ігровому майданчику). Вони стрибають на двох ногах, сідають навпочіпки, роблять ритмічні нахили головою, зображуючи, що клюють зернятка. Випрямляються і знову присідають. Після того, як курчата побігали по двору і його повидзьобували зернятка, квочка заводить їх у «будиночок». Діти знову подлезают під шнур, намагаючись не зачепити його.
Гра повторюється кілька разів. Вихователь спостерігає, щоб всі діти перебували в русі, правильно виконували стрибки, нахили, підбадьорює їх.
3. Основна частина.
- А хто його мама? (Курка.)
- Курка з курчатами ставиться. до яких птахам? (Домашнім.)
- Чим харчуються курчата. (Черв'яка, комахами, травичкою.)
- Опишіть курчати. він який? (Тіло вкрите жовтим пухом. Маленький, є ніжки, дзьобик, вміє пищати.)
- Хлопці, а у вас є друзі? Давайте і нашому курчаті зробимо багато-багато друзів.
- Подивіться, якої форми у нас буде курча. (Круглої.)
- Робота проходить у кілька етапів:
1. Приклеювання ватного диска, потім ватного диска (грібешка)
2. Розфарбовування тулуба і гребінця
3. домальовує дзьобик і око
Діти починають працювати. Педагог контролює роботу дітей, допомагає радою, нагадує, як правильно і по черзі виконувати дію.
Пальчикова гімнастика "Курчата"
Раз - курча на ганку,
Два - ще сидить в яйці,
Три - курча дуже сміливий,
І не жовтий. і не білий.
П'ять вже втік гуляти,
Чи не знайти його знову.
Шість - клює зерно,
Сім - заснув у траві давно.
Вісім - крильця все чистить,
Дев'ять - черв'ячка в земельці шукає.
Ну, а десять - рано встав,
Маму курку шукав.
Маму курку шукайте.
(Діти по черзі загинають пальці на руках. На останні два рядки, показують руху, як-ніби пальці «біжать».)
4. З пластиліну розгортаємо тонкі ковбаски і робимо ніжки і лапки
5. Скачує з пластиліну маленькі котушки (зерно)
- Ось як красиво вийшло! Вам сподобалось?
- Подивіться на ваших курчат. вони у вас такі гарні і різні.
Всі готові роботи вивішуються на виставкової стіні. Вихователь захоплюється ними і втягує в цей процес дітей, пропонуючи розповісти про найбільш вдалих елементах картини. Просить розповісти дітей про своє курча. придумати йому ім'я. Звертає увагу дітей на несхожість курчат.
Інтегроване заняття для дітей середньої групи «Чудо-Осінь золота!» Інтегроване заняття для дітей середньої групи "Чудо-Осінь золота!" виконала: вихователь середньої групи Лукіна Е. А. р Нижній Тагіл.Конспект фізкультурного заходи з дітьми молодшої групи і їх батьками «Чудо-дерево» Мета: Сприяння емоційному зближенню батьків з дитиною. Завдання: 1. Створити комфортну емоційно-психологічну атмосферу для.
Конспект безпосередньо організованої діяльності в середній групі «Чудо-глина» Мета: Ознайомити дітей з природним матеріалом - глиною, розповісти про деякі властивості і якості глини, сформулювати правила поводження.
Конспект по образотворчої діяльності «Кульбаба і курча» Мета: Формування у дітей умінь створювати образи прийомом «примакивание». Завдання: 1. Вчити дітей створювати виразні образи, використовуючи.Конспект НСД в середній групі на тему: «Що за диво-ягідка горобина!» Мета: Дати дітям знання про різноманітність плодів рослин, їх роль у природі та житті людини. Інтеграція освітніх областей: Пізнавальний.
Конспект НСД в середній групі «Що за диво-ягідка горобина!» Мета: Дати дітям знання про різноманітність плодів рослин, їх роль у природі та житті людини. Інтеграція освітніх областей: Пізнавальний.
Конспект заняття з образотворчої діяльності в середній групі «Чудо-дерево» Конспект по образотворчої діяльності в середній групі «Чудо - дерево» (з використанням нетрадиційної техніки малювання) Реалізація.Конспект заняття з експериментально-опитніческой діяльності в середній групі «Чудо-магніт» Конспект заняття з експериментально-опитніческой діяльності в середній групі «Чудо магніт». Складено вихователем першої кваліфікаційної.