Олена Винокурова
Конспект логоритмічних заняття для дітей старшої групи «Що росте на нашій грядці»
Опис матеріалу. Це заняття буде корисно для вчителів-логопедів. і для вихователів старшої групи. (Вік 5-6 років). Заняття є закріпленням раніше вивченого матеріалу.
Мета. подолання мовних порушень шляхом розвитку і корекції рухової сфери в поєднанні зі словом і музикою по лексичної теми «Овочі-фрукти»
Корекційно - освітні. розширення словникового запасу (назва і ознаки фруктів, овочів, поняття "сад" і "город", формування вміння відповідати повним пропозицією на питання, закріпити знання дітей про фруктах і овочах. вміння складати описові розповіді, розвиток вміння утворювати множину существітельнихх від однини , вміння утворювати відносні прикметники
Корекційно виховні. виховання любові до природи і дбайливого до неї ставлення, виховання вміння працювати в колективі, виховання дисциплінованості
Картинки із зображенням фруктів і овочів, картина саду, городу, мішечок з фруктами і овочами, гра "Кухарчук", "Чарівне дерево"
Розучування пальчикової гімнастики «Що росте на нашій грядці?». мови з рухом «Як ми доглядали за городом». проведення сюжетно-рольової гри «Магазин». дихальна гімнастика, ігри «Вгадай на дотик фрукт (овоч)», обведення, штрихування овочів і фруктів, заучування лічилок, загадок, віршів про овочі та фрукти.
хід заняття
Якщо на деревах листя пожовкло,
Якщо в край далекий птахи відлетіли,
Якщо небо похмуре,
Якщо дощик ллється -
Це час року ... зветься.
-Зараз осінь, ви все на своїх городах зібрали урожай, я пропоную вам пригадати, що ж виросло на нашому городі.
- До зали проходить той, хто назве фрукт жовтого кольору, овоч зеленого кольору, овоч довгий зеленого кольору і т. Д.
Мімічні вправи. Релаксація (граємо на килимі).
Логопед. А тепер я перетворюю вас в маленькі насіння овочів. Присядьте.
-Тепле сонечко пригрівало, насіння росли, росли і стали рослинами.
- Сильно припекло сонечко, зів'яли наші рослини.
Розслабтеся, упустите голову, руки, опустіть плечі і тулуб. Опустіться на підлогу.
-Полив дощик, ожили, рослини тягнуться до сонечка.
Хором. Що росте на нашій грядці?
Огірки, горошок солодкий,
Помідори і кріп
Для приправи і для проб.
Є редиска і салат -
Наша грядка просто скарб.
(При перерахуванні діти загинають по одному пальцю правої, потім лівої руки).
Распевка «Біля будинку город». Слова О. Висоцької, музика Ботярова.
Артикуляційна гімнастика для губ і щік.
Прийшли діти в город і від подиву розкрили рот.
Вправи для губ і щік:
круглі помідори, худеньких огірки.
• «Щічки яблучка». Ваші щічки круглі як яблучка, надуємо щічки.
• «Сховай сливу за щоку». Кінчиком язика впираємося то в одну, то в іншу щічку.
• «Кругла виноградинка». Витягнути губки трубочкою, утримавши «одну виноградинку».
Вправа «Як ми доглядаємо за городом» (на координацію мови з рухами під музику)
Хором. Город у нас в порядку -
Ми навесні скопали грядки.
(Імітувати роботу з лопатою)
Ми пололи город.
(Нахилитися або присісти, дістати руками підлогу)
Поливали город. (Погойдується вперед-назад)
У лунках маленьких не густо Посадили ми капусту.
(Присісти навпочіпки, обхопити руками коліна)
Літо все вона товстіла,
Розросталася вшир і вгору.
(Повільно підніматися, руки на поясі, повороти тулуба вправо - вліво)
А зараз їй тісно білої,
(Ноги на ширині плечей, тупнути ногою в кінці фрази)
Так що ж у нас зростає. уявіть себе овочем і голосно тихо уявіть себе
Гра «Голосно-тихо» (на розвиток слухового уваги, модуляції голосу).
- Я помідор (дитина говорить пошепки, а потім голосно ...
Логопед. Молодці, а тепер послухайте мене уважно і скажіть яке зайве слово я сказала
- Помідор, огірок, персик, часник.
- Гарбуз, яблуко, ріпа, цибуля.
- Баклажан, малина, редиска, квасоля.
- Виноград, горох, картопля, морква.
- Що зайве? Чому?
Вирушаємо в похід,
Ми обходимо город. (Ходьба по колу)
Встали дружненько на п'яти:
Покрокував через грядки. (Ходьба на п'ятах)
Якщо до річки підійдемо,
На носочках перейдемо. (Ходьба на носках)
Підемо з гірки обережно,
Загорнемо за поворот -
Там нас кінь з возом чекає. (Біг з високим підніманням колін).
Кінь втомився, нехай відпочине -
Нас машина підвезе.
( «Топотушки» з імітацією рухів рулювання)
Розвиток мовного дихання і голосу.
Розмови овочів. вимовляти складові поєднання від імені помідора (хвалькувато, (ображено, (строго, (щасливо ... (па-па, бо-бо, пу-пу)
- З овочів можна приготувати багато смачних страв. Давайте з вами складемо меню.
- Пюре з картоплі ... - (картопляне пюре).
- Салат з буряка ... - (буряковий салат).
- Пиріг з капусти ... - (капустяний пиріг).
- Запіканка з гарбуза ... - (гарбузова запіканка).
- Каша з ріпи ... - (Ріпне каша).
- Суп з цибулі ... - (цибульний суп).
Своє слівце швидко, точно називай!
Сік з фруктів - (який).
Сік з яблук .... яблучний
Сік з апельсина .... апельсиновий.
Сік з груші ... .грушевий.
Сік з ананасів .... ананасовий.
Сік з винограду .... виноградний.
- Хлопці, а з овочів можна робити соки?
- Як назвемо сік з моркви? - Морквяний.
- З огірка? - Огірковий.
- З буряка? - Буряковий.
Вправа на розвиток слуху і голосу. Пісня «Урожай збирай». Слова Т. Волгіна, музика А. Філіпенко.
Плавно йде капуста крок з носочка
Важливо крокуємо помідор крок на всій стопі
Легко біжить горошок легкий біг на носочках
Не поспішаючи крокує редиска ходьба на п'ятах
марширують огірки-молодці крок маршу
Взяли по обновці
Підходимо до мольберта, там овочі та цифри
Ігрова вправа «Ми вважаємо»
Раз два три чотири п'ять -
Все вміємо ми вважати.
Принесли з магазину
Ми величезну корзину.
У ній багато різних овочів,
Порахуй-ка, їх зумій.
- п'ять огірків, шість редисок, три яблука, п'ять груш ...
Вправа «Впала горошина» (на розвиток почуття ритму).
За ширмою лунає звук падіння невеликого дерев'яного кульки.
Педагог. Це дівчинка Таня впустила горошину. Горошина впала ось так:
А могла впасти і ось
А могла впасти і ось так. /// (отхлопать ритм, і так. / / / (Отхлопать ритм).
Вправа «Таня сіяла горох» (на координацію мови з рухами під музику)
Хором. Як по полю Таня йшла (Крок на місці)
І горошину знайшла. (Нагнутися, «підняти горошину»)
Ах, ох, ах, ох, (На кожен склад хитати головою, обхопивши їв руками)
Таня сіяла горох. (Імітація дії)
Педагог. Ось горох росте все вище,
Він доріс до самого даху. (Хапаючись за уявний стебло то правою, то лівою рукою, «лізти по ньому вгору»).
Хором. Ах, ох, ах, ох, (На кожен склад хитати головою, обхопивши її руками)
Буде урожай непоганий. (Різко струшувати кистями рук)
Підходимо до столу. На столі ємності з черепашками, гудзиками, рахунковими паличками.
У нас тут сховався урожай, давайте подивимося що там. Діти опускають руку в ємність, дістає овощь або фрукт і називає що це.
- Я дістав помідор - ... (- помідорів, а багато помідорів.
Масаж спини «Капуста» Діти стають спиною один до одного і мнуть спину
Ми капусту ріжемо ріжемо,
Ми морквину трьом, трьом,
Ми капусту солимо солимо,
ми капусту тиснемо, тиснемо
Лунає в будинку стукіт.
Ми капусту нарубали,
І набили щільно в діжку
все тепер у нас в порядку.
Рухлива гра «Огородник».
Діти в шапочках овочів стоять в колі.
Одна дитина - «городник» - виходить на середину кола і тупотить ногою. «Овочі» починають діалог.
«Ріпа» відповідає, описуючи себе.
- Я товста, я міцна, я жовта. (Дитина підбирає якомога більше прикметників про овоч чи фрукт). Дожени мене.
«Ріпа» тікає, «городник» намагається зловити її.
- Молодці! І на завершення я вам приготувала «смачну» гру.
Гра «Вгадай, що з'їв?». Діти закривають очі. логопед пропонує їм спробувати шматочки овочів і фруктів. Вони повинні визначити їх на смак і назвати.
Молодці, хлопці, ви були уважними і доброзичливими один до одного в іграх. Які ігри вам найбільше сподобалися? Чому? В які ігри ви навчите грати своїх друзів і батьків?
1. Волкова. Г. А. Логопедична ритміка. Навчальний посібник для студентів дефектологических факультетів педагогічних інститутів; - М, 1985
Фотозвіт «Що росте на нашій грядці?» Що росте на нашій грядці? Огірки, горошок солодкий. Помідори і кріп Для приправи і для проб. Є редиска і салат, Наша грядка - просто. Як на нашій грядці виросли загадки! Добрий час доби, шановні МААМовци! Ще недавно я знайомила вас з публікацією "Ми посадили город - подивіться, що росте". А сьогодні.Конспект логоритмічних заняття для батьків дітей старшої групи «Прогулянка в осінній ліс» Конспект логоритмічних заняття для батьків дітей старшої групи «Прогулянка в осінній ліс» Мета: формування мотиваційного відносини.
Конспект логоритмічних заняття для батьків дітей старшої групи «Прогулянка в осінній ліс» Конспект логоритмічних заняття для батьків дітей старшої групи «Прогулянка в осінній ліс» Мета: формування мотиваційного відносини.Конспект НСД по пізнавальному розвитку «Що росте на грядці? Овочі »в першій молодшій групі Тема тижня:« Овочі »НСД (ознайомлення з навколишнім)« Що росте на грядці? »Завдання: 1. Спонукати дітей обстежувати предмети, виділяючи їх.
Конспект НСД «Здоров'я на грядці» для дітей 4-7 років корекційної групи VII виду Тема заняття: «Здоров'я на грядці» Цілі: Продовжувати формувати уявлення дітей про овочі. Ознайомити дітей з вітамінами А і С. Розкрити.
Пізнавально-дослідний проект в старшій групі «Що росте на грядці?» Актуальність Вплив навколишнього світу на розвиток дитини величезне. Знайомство з нескінченними, що постійно змінюються явищами починається.
Рекомендації для батьків підготовчої групи по лексичної теми «Що росте на грядці?» Лексична тема «Що росте на грядці?» 1. «Порахуй до шести» (з виділенням закінчення голосом) Один помідор, два помідори, три помідори.