Конспект проведення бесіди "Що таке настрій?" (Середня група)
Мета: продовжувати знайомити дітей з поняттям «настрій» і розвивати емоційну сферу дитини.
Освітня: продовжувати знайомити дітей з різним настроєм (сумним і веселим, поганим і хорошим); емоційно зближувати дітей і стимулювати уяву і фантазію.
Розвиваюча: розвивати здатність висловлювати настрій за допомогою слів і виразом свого обличчя, розвивати довільну увагу, зорове і слухове сприйняття.
Виховна: виховувати культуру спілкування.
Устаткування: коробочки з цукерками, дзеркала, будиночки з віконцями, білі і чорні квадрати, мильні бульбашки, музичний центр.
хід заняття
Сьогодні, діти, ми поговоримо з вами про настрої.
Що таке настрій? Хто-небудь знає чи ні? (Відповіді дітей). Настрій - це душевний стан людини. Воно буває різним: сумним і веселим, поганим і хорошим.
А у вас буває такий настрій, коли вам погано, ви зліться, ображаєтеся, сумуєте? (Відповіді дітей)
Хочете, я навчу вас, як можна позбутися від поганого настрою?
Зберіть в кулачки все погане, що з вами трапляється: злість, образу, смуток, нудьгу, тепер стисніть кулачки, спохмурнійте, потупайте ніжками і з силою викинете все це у відро для сміття! Ось так! (Діти виконують разом з вихователем).
Діти, ви помітили, як вам стало легко і приємно на душі, коли все погане від вас пішло.
Продовжимо. Сідайте за столи, відкрийте коробочки і подивіться, що там лежить? (Цукерки). Що ви відчули, коли побачили цукерки? (Радість). У всіх з'явилося гарне, радісне настрій. А що відчуєте, якщо я їх у вас заберу? (Смуток). Ось бачите, як змінилося ваше настрій за кілька секунд!
Відкладіть коробочки в сторону і візьміть в руки дзеркало. Я вам буду називати ситуацію, а ви виразом свого обличчя будете відображати в дзеркалі ваші почуття, т. Е. Ми побачимо як буде змінюватися ваш настрій
Мама купила новий велосипед.
Зрадів новій книзі
Яким стало ваш настрій?
Покажіть його в дзеркало.
Ти впав в калюжу і забруднився
Покажіть в дзеркало свій настрій. Яким воно стало?
Що ви один одному скажете, щоб воно стало хорошим?
Діти, людина може відчувати різний настрій. Гарне, радісне, коли нам щось подобається, і погане, сумне, коли нам щось не подобається.
А зараз ви послухайте і постарайтеся визначити, про якому настрої я говорю.
Сльози, печаль, образа (погане)
Сміх, захват, свято (гарне)
Діти, людина повинна вміти створювати гарний настрій собі і оточуючим. Цьому потрібно вчитися з раннього дитинства.
Які вчинки ви знаєте, які будуть створювати у оточуючих людей поганий настрій. Я почну перша їх називати, а ви продовжите:
Не можна голосно кричати і сміятися, не можна грубо розмовляти і пускати в хід кулаки. Вихована людина знає це і дотримується правил поведінки в суспільстві.
А зараз я пропоную побудувати Будинок добра.
Я буду називати вчинки або життєві ситуації, а ви будете говорити, яким кольором закривати віконце будинку. Якщо хороший вчинок - біле віконце, якщо поганий - чорне:
У нас вийшов справжній будинок зла: де все лаються, б'ються, грублять, хворіють.
Давайте спробуємо виправити погані вчинки, і темна смуга в житті зміниться світлою.
Я називаю: допоміг бабусі;
Діти, а зараз я скажу дуже важливе:
Для того щоб наше життя проходила в світлому Будинку, нам потрібно дуже уважно ставитися до своїх словами вчинків, берегти почуття ближніх і завжди думати про тих, хто нас оточує. Треба створювати собі і оточуючим гарний настрій.
Я знаю, як створити вам зараз гарний настрій: ми пограємо з мильними бульбашками.
А зараз, посувайтеся трохи під музику (звучить музика, діти танцюють).
Діти, про що ми сьогодні говорили на занятті? (Відповіді дітей)
Чого навчилися? (Створювати гарний настрій собі і оточуючим)