Тетяна Буршин
Конспект відкритого заняття в старшій логопедичній групі «В світі театру»
Мета. познайомити дітей з поняттям «театр».
• Знайомство дітей з історією виникнення театру.
• Розвиток інтересу до театральної професії актор.
• Розвиток артикуляційного апарату, а також вміння використовувати жести, міміку, дії для створення цілісного образу.
• Спонукання до імпровізації з використанням доступних засобів виразності.
• Розвивати уміння відчувати настрій і характер музики.
• Розвивати у дітей бажання грати з театральними ляльками різних систем.
• Удосконалювати пам'ять, увага, мислення, уява, сприйняття дітей.
Матеріал. проектор, комп'ютер. екран, театральна афіша. мікрофон (іграшковий, персонажі настільного театру (вовк, заєць, ведмідь, колобок, лисиця, казкові персонажі театру. маски-шапочки персонажів казки "Теремок", правила поведінки в театрі. музика і картинки казкових героїв (баба-яга, богатирі, царевна- лебідь, буратіно, табличка з 4-ма клітинками для них, загадки про театр. корзинка з картинками, бабуся-загадушка (дорослий).
Хід заняття:
Логопед: - Давайте порадіємо сонцю і птахам!
Давайте порадіємо усміхненим особам!
«Доброго ранку» скажімо друзям ми!
«Доброго ранку» залишиться з нами!
Логопед. - Я хочу сьогодні вам побажати, щоб у всіх було доброго ранку, добрий день і чудовим вечір, тому що я запрошую вас здійснити захоплюючу подорож в незвичайну, казкову країну, де відбуваються чудеса і перетворення, де оживають ляльки і починають говорити звірі.
Але перш, ніж почати наше заняття - гру. я хочу загадати вам загадку:
Там є сцена і куліси,
І актори, і актриси,
Є афіша і антракт,
І, звичайно ж, прем'єра!
Так, мова сьогодні піде про театр. Чи знаєте ви, що таке театр. Я хочу трохи розповісти про історію театру. а ви мені будете допомагати.
Слово «театр» грецьке. Що воно значить? Чи означає воно і місце, де видовище відбувається, і саме видовище. Театральне мистецтво виникло дуже давно, більше двох з половиною тисяч років тому. В якій країні? Правильно, в Стародавній Греції.
Жителі цієї країни будували театри під відкритим небом. в театрі була сцена і високі зорові місця. Жінкам грати в спектаклях не дозволялося. Жіночі ролі грали чоловіки. Коли грали сумну п'єсу, одягали (які) похмурі маски, коли веселу п'єсу (які) - усміхнені маски.
Згодом театри змінилися. на вулицях міст з'явилися балагани. Що це таке? Балагани - це веселе, смішне уявлення, яке розігрували актори на ярмарках і народних гуляннях. Брали участь бродячі актори, жонглери, театральні ляльки - петрушки. Виступали на вулиці, і кожен перехожий міг підійти, подивитися виставу.
Пройшли роки, в кожному місті з'явилися великі, красиві будівлі - театри. У них виступають актори, які показують вистави для нас, для глядачів. Що є в театрі. (Затишні зорові місця, сцена, гардероб, буфет і т. Д) Які театри є в нашому місті. (Діти називають театри).
Стук в двері (Сюрпризний момент).
Бабуся - загадушка. Привіт, діти! Знаєте хто я?
Бабуся - загадушка. Так, я не просто бабуся, а Бабуся-загадушка.
Живу давно в лісі далекому.
Мені стало дуже самотньо!
Нудно, сумно мені одній
На галявинці лісової!
І тоді вирішила я:
В гості до вас прийти, друзі.
Разом будемо веселитися!
Прийшла з вами пограти, та загадки загадати! Як ви думаєте, які? Правильно -театральна. Ну що ж, почнемо!
Бабуся-загадушка. - Молодці, хлоп'ята, дівчата і хлопці! Чи не помилилася в вас я! І для вас у мене ще гра. «Чарівна кошик»
Бабуся - загадушка, тримаючи в руках кошик, пропонує скласти в неї слова, які мають відношення до музики (нота, скрипковий ключ, пісня, гітара і т. Д, до театру (завісу, афіша, сцена, актор, репетиція, гардеробна і т . п.)
Бабуся-загадушка. Я знаю, у вас теж є улюблена гра, давайте пограємо!
(Проводиться музична Физминутку «Зверобіка»)
Бабуся-загадушка. - Які ви молодці, все знаєте, все вмієте! А ви хочете стати справжніми артистами?
Вихователь. - Щоб стати артистом, потрібно дуже багато чому навчитися. Що ж повинен уміти робити артист?
Діти. - Виразно, зрозуміло, чітко говорити; правильно дихати; красиво рухатися.
Вихователь. - Сьогодні ми з вами станемо справжніми артистами, для цього слід підготуватися. А ось подивіться, що це таке? (Театральна афіша.)
Сьогодні в програмі:
Вихователь. - Почнемо з заняття з техніки мови. яке обов'язково відвідують всі артисти. Зараз ми з вами будемо вчитися правильному мовному диханню. Без нього неможливо красиво, чітко і голосно говорити зі сцени (проводиться дихальна гімнастика)
Свистить вітер - ССССССС.
Шумлять дерева - ШШШШШ.
Летить бджола - ЖЖЖЖЖЖ.
Комар дзвенить - 3333333333.
Працює насос - ССССС! ССССС! ССССС!
Мете заметіль - шшшш! Шшшш! ШШШШШ!
Свердлить дриль - 33333! 33333! 33333!
Кішка сердиться - Ф! Ф! Ф! Ф1
Пиляє пила - С! З! З! З!
Заводиться мотор - Р! Р! Р! Р!
1. Інтерв'ю "Давайте познайомимося".
Інтерв'ю буду брати у вас я, а ви на моє запитання будете відповідати, але з різною силою голосу і різними виразами обличчя. За моїм сигналом ви повинні вимовити своє ім'я тихо і з сумним виразом обличчя.
А тепер відповідаємо на моє запитання голосно і весело.
2. Ми продовжуємо. І наступне диво, з яким ми зустрінемося в театрі "Змалюй жестом". Я буду називати слово, а ви тільки жестами їх зображати:
Молодці! Дуже добре виконали це завдання.
Вихователь. Чудо-чудо, чудеса
На афіші смуга.
3 Гра «Музичне послання».
Сідайте за столи і подивіться на картки, які лежать перед вами. На кожній картку по 4 квадрата, кожен з яких буде відповідати звучала музиці. А поруч в конвертику лежать казкові герої, викладіть їх з конверта і покладіть перед собою, але не на картку. Зараз ви будете вибирати до якого лунав мелодіям героя казки. Але спочатку ми назвемо цих героїв і охарактеризуємо їх.
Баба Яга. страшнувата, злобноватая і хитра жінка, яка вміє чаклувати.
Царівна -Лебедь. дівчина-птах, царствена, плавна, чарівниця.
Богатирі. воїни, захисники, силачі.
Буратіно. Веселий, сміливий, дуже цікавий дерев'яний хлопчик.
Мелодія №1 -Богатирі
Мелодія №2-Царівна -Лебедь
Мелодія №4 Буратіно
Перевірка виконаного завдання-слайд
4. Фізкультхвилинка «В театр ми йдемо».
З тобою гуляємо весело,
Крокуємо ми на місці
Ля-ля-ля-ля (4 бавовни)
У театр ми йдемо (кроки на місці).
Ля-ля-ля-ля (4 бавовни)
Ми пісеньку співаємо (кроки на місці).
5. Але нам пора далі. І наступне завдання "Ляльки на столі". У нашому театрі "настільний театр" за казкою "Колобок".
-Вам подобається ця казка?
-Давайте обіграємо. зустріч колобка і зайця, колобка і вовка, колобка і ведмедя, колобка і лисиці.
-Ви справжні артисти і добре знаєте цю казку.
6. А зараз пограємо з пальчиками (пальчикова гімнастика).
Раз два три чотири п'ять.
У ліс йдемо ми погуляти.
Суницю ми знайдемо і братикові віднесемо.
7. Тихіше, дітки, які не галасуйте.
Нашу казки не спугните.
Тут бувають чудеса.
Казка сховалася поки!
Не сумуй Посміхнись,
Казка дарує нам сюрприз. (Звучить пісня «Кукляндія»)
-Хлопці, одягніть героїв лялькового театру на праву руку. ми їх зараз пожвавимо.
-Давайте пограємо з ними.
-"Привітатися". Лялька киває головою.
-"Покажіть свій наряд". Лялька повертається.
-"Поплескайте в долоні один одному". Лялька плескає.
-"Вклоніться один одному". Лялька кланяється.
-"Попрощаємося". Лялька махає рукою.
Молодці, і це вам вдалося.
8. У програмі у нас таке завдання "Зрозумій мене".
Давайте пограємо. Той кого я назву, не скаже вам який він казковий герой, а зобразить його рухом, мімікою. Вам потрібно його вгадати (зайчик, вовк, ведмідь, лисиця, жаба, мишка). (Діти по одному зображують казкового героя. Кого дізналися, надягаю маску).
-З якої російської народної казки ці герої? (Теремок)
Молодці. Ми сьогодні багато розмовляли про театр. Сьогодні ви всі побували артистами. Ми з вами підготуємо казку Теремок. Як ви думаєте, кому б ми могли її показати? (Діти пропонують виступити перед дітьми інших груп).
- Як добре, я дуже рада. Трохи пізніше ми з вами подумаємо, як краще це зробити. Може, ми зробимо запрошення. Подумаємо, які декорації поставити, виберемо костюми персонажів. А наостанок я пропоную вам вибрати картинки, з тим зображенням, яке відповідає вашому настрою (похвала дітей). Давайте попрощаємося з нашими гостями.
9. Розвиток мовлення дітей дошкільного віку під ред. Сохина Ф. А. м. 1984р.
11. Використання інтернет ресурсів
«У світі домашніх тварин». Конспект відкритого заняття з мовленнєвому розвиткові дітей в першій молодшій групі ЗАВДАННЯ. Освітні завдання. 1. Знайомити дітей з домашніми тваринами та їхніми дитинчатами. 2. Вчити відповідати на питання словом і пропозиціями.
«В школу зі Знайком». Конспект відкритого заняття в підготовчій логопедичній групі «В ШКОЛУ СО Знайка» - КОНСПЕКТ ВІДКРИТОГО ЗАНЯТТЯ У ПІДГОТОВЧОЇ логопедичних груп Провела вчитель - логопед Костенко Ю. В. Мета.
Конспект підсумкового відкритого заняття «Чарівний світ театру» (середня група) Мета: Створення умов для розширення інтересу дітей до театрально-ігрової діяльності. Завдання: Освітні: Активізувати і розширювати.
Конспект відкритого заняття в старшій логопедичній групі «Подорож на сторінку Абетки» Освітні області: • Пізнавальний розвиток, • Комунікативна розвиток, • Художнє - естетичне, • Мовний розвиток, Мети.
Конспект заняття по пізнавальному розвитку в старшій групі «В світі добра» Мета: розширювати моральні знання дітей про життєві ситуації, сприяти емоційного переживання отриманих знань; підвищувати статус.Конспект заняття з розвитку мовлення в старшій групі «В світі музичних інструментів» Мета: Розширювати уявлення дітей про розмаїття музичних інструментів. Завдання: 1. Ознайомити дітей з музичними інструментами. 2.
Конспект відкритого заняття з фізичної культури в старшій логопедичній групі по корекції постави і зводу стопи Майстер-клас для батьків: «Красиві ніжки» Комплекс коригуючої гімнастики для занять в домашніх условіяхСедьмой секрет Істинного Здоров'я. Фотозвіт «У світі театру» У нашому дитячому садку щороку проходить фестиваль "Театральна весна", діти разом з вихователями та батьками готують різні постановки.