Конспект заняття для дітей молодшої групи на тему: «Весна. Льодохід ».
Тема: «Весна. льодохід »
Мета: Створення умов для ознайомлення дітей з природним явищем «льодохід» за допомогою художньої творчості (аплікація).
завдання:
Освітні: Закріплювати і розширювати знання дітей про характерні ознаки весни.
Ознайомити дітей з природним явищем «Льодохід».
Удосконалювати вміння описувати побачене на картині.
Закріплювати вміння створювати нескладну композицію.
Розвиваючі: Сприяти розвитку вміння встановлювати найпростіші зв'язки між природними явищами, робити найпростіші узагальнення.
Розвивати загальні мовні навички.
Розвивати увагу.
Розвивати дрібну і загальну моторику.
виховні:
Виховувати дбайливе ставлення до природи.
Виховувати естетичне почуття через художнє і усна народна творчість;
Виховувати у дітей інтерес до творчості, прищеплювати акуратність в роботі з клеєм.
Обладнання та засоби: картина, з зображенням льодоходу; звуки весняної природи, шум води (льодохід); набір картинок з ознаками весни; м'яч; картон синього кольору, білий папір, клей, серветка, клейонка - за кількістю дітей.
Попередня робота:
спостереження на прогулянці «Сніг», «Бурульки», «Куди біжить струмок?»;
проведення дослідів «Танення снігу», «Гілки тополі у вазі»;
заучування закличек і пісеньок про весну;
читання вірша Г. Ладонщикова «Повертаються співаки»;
розглядання тематичного альбому «Весна»;
слухання твори Е. Гріга «Ранок»;
рухлива гра «Веснянка»;
малювання на тему: «Сонечко променисте».
Хід ОД:
Організаційний момент:
(Вихователь і діти стоять у колі).
Вихователь: - Хлопці, є хороша прикмета, всім з ранку дарувати привіти.
Сонцю красному.
Діти: - Привіт!
Вихователь: - Неба ясному ...
Діти: - Привіт!
Вихователь: - Люди дорослі і діти.
Діти: - Вам привіт від щирого серця!
Аудіозапис звуків весняної природи (шум струмка, спів птахів)
Гра «Підбери картинки з ознаками весни»
Мета: Формувати уявлення дітей про характерні ознаки весни.
Вихователь: - Навесні природа оживає. Згадаймо ознаки весни. Підберіть картинки про весну.
(На столі лежать картинки, із зображенням характерних ознак різних пір року.
На дошку вивішуються відповідні картинки).
Закінчилася довга, холодна ... (зима).
Настала тепла, довгоочікувана ... (весна).
Все яскравіше світить весняне ... (сонечко).
З'являються перші ... (проталини).
Біжать дзвінкі ... (струмки).
З дахів будинків капають ... (бурульки).
На деревах набухають ... (нирки).
З теплих країв прилітають ... (птиці).
Діти надягають весняну ... (одяг).
Хлопці будують для шпаків ... (шпаківні).
Ми дуже любимо перші весняні ... (квіти).
Дидактична гра «Скажи ласкаво».
Мета: формувати вміння підбирати іменники в зменшувально - ласкательной формі.
Вихователь: - У весни багато друзів. Назвіть їх ласкаво:
сонце -. (Сонечко),
вітер - ... (вітерець),
струмок - ... (струмочок),
хмара - ... (хмаринка),
промінь - ... (промінчик),
хмара - ... (хмарка),
птах - ... (пташка),
квітка - ... (квіточка).
Дидактична гра «Скажи навпаки» (з м'ячем).
Мета: сприяти розвитку вміння підбирати антоніми.
Вихователь: - Хлопці, скажіть, зима і весна схожі один на одного?
Діти: - Ні.
Вихователь: - Давайте про це розповімо. Пограємо в гру «Скажи навпаки». Я почну пропозицію, а кому дам в руки м'яч, той і буде відповідати:
Зима холодна, а весна ... (тепла).
Взимку замети високі, а навесні ... (низькі).
Взимку день короткий, а навесні ... (довгий).
Взимку сонце морозить, а навесні ... (гріє).
Зима пішла, а весна ... (прийшла).
Вихователь: - Давайте покажемо, як до нас весна йде.
Физкультминутка «Прийшла Весна»
Якщо річка блакитна прокинулася від сну (руки через сторони вгору, потягнулися)
І біжить в полях, виблискуючи, (стрибки на місці)
Значить, до нас прийшла весна (хлопки в долоні)
Якщо сніг всюди розтанув,
І трава в лісі видно, (присідання)
І співає пташин зграя -
Значить, до нас прийшла весна (хлопки в долоні)
Якщо сонце разрумянілісь
Наші щоки до червоного, (нахили голови до лівого-правого плечей)
Нам ще приємніше стане -
Значить, до нас прийшла весна (хлопки в долоні)
Звучить шум води (льодохід).
Рефлексія.
Льодохід: лід йде,
Вийшов на берег народ,
Дивиться, як річка грає,
Лід в шматочки розбиває.
Вихователь: - У нас вийшла велика річка і великий льодохід. Як ви думаєте, тварини можуть прийти на берег? Які тварини можуть виявитися на крижині? Як вони могли сюди потрапити? Що з ними могло трапитися? Як вони врятуються?
(Діти обіграють ситуацію).