Проблема захисту прав дітей існує в усьому світі. Права дитини, юридично йому надані, далеко не в повному обсязі і не на всіх дітей в рівній мірі реалізуються. У багатьох сім'ях спостерігаються утиски прав дитини, жорстоке поводження батьків до дітей. І ця тема мене не залишила байдужою.
Першою школою становлення особистості є сім'я. Саме в родині дитина набуває перший досвід спілкування, досвід вдосконалення способів взаємини з членами сім'ї. Тому ознайомлення дітей з правовою культурою я почала з вивчення ролі сім'ї в житті дитини.
Заняття розробила для дітей старшого дошкільного віку.
Заняття носить комплексний характер, з вигляду узагальнююче, на якому закріплювалися знання дітей про сім'ю.
Заняття будувала з урахуванням гуманістичних принципів на довірчому відношенні між дитиною і педагогом. Діти вільно висловлювали свої відомості про сім'ю і про права.
Для здійснення поставлених завдань на занятті використовувала такі методи навчання: наочний (плакати про права дитини, ілюстрації до казки "Кукушка", документи "Декларація прав дитини", "Конвенція прав дитини"), словесний, ігровий, методи проблемного навчання, практичну діяльність.
Застосовувала такі прийоми:
художнє слово, прислів'я, моделювання, наочно-зорові, самостійне добування знань.
Для підтримки активності дітей протягом усього заняття намагалася чергувати статичні види діяльності з ігровою, з практичною діяльністю.
Надалі планую продовжувати роботу по ознайомленню дітей з власними правами.
Мета: Узагальнення і систематизація знань дітей про роль сім'ї в їхньому житті.
- дати уявлення про захист прав дитини членами його сім'ї, закріпити поняття про те, що у кожної людини є, не тільки права, але й обов'язки;
- удосконалювати способи взаємини з членами сім'ї;
- розвивати творчі здібності, самостійність суджень, уміння робити висновки; виховувати почуття самоповаги і поваги до членів сім'ї.
Словник. згодна сім'я, турбота, обов'язок, діти-сироти.
Попередня робота. бесіда за "Декларації прав людини" і "Конвенції ООН про права дитини".
Читання російської народної казки "Морозко", ненецької казки "Кукушка", "Попелюшка" Ш. П'єро, "Воробьішко" М. Горького, заучування віршів.
Устаткування. плакати про права дитини, аудіозапис пісні "Мама для мамонтеня" композитора В. Шаїнського, ілюстрація до ненецької казці "Зозуля", листи овальної форми (пелюстки), 0,5 альбомного листа, воскові крейди.
хід заняття
(Вихователь пропонує дітям послухати пісню з мультфільму "Мама для мамонтеня", хлопцям пропонуються питання для обговорення сюжету пісні)
Вихователь: Кого шукає мамонтеня? (Передбачувані відповіді)
Вихователь: Скажіть, куди повернеться мамонтеня? (Відповіді дітей)
Вихователь: Так хлопці, сім'я, рідний дім - найдорожче, що є у людини.
Вихователь: Сьогодні ми з вами поговоримо про право дитини жити і виховуватися в рідній сім'ї. Спробуйте вимовити слово "сім'я" ось так: "сім'я!".
Вихователь: Як ви думаєте, що це значить? (Відповіді дітей)
Вихователь: Для чого люди створюють сім'ю? (Відповіді дітей)
Вихователь: Що таке згодна сім'я? (Міркування дітей)
- Найближчі дитині люди - його батьки. І для батьків діти - сенс і радість усього життя.
(Дітям пропонуються прислів'я. Завдання: пояснити зміст прислів'їв)
1. "Батьківське серце - в діток".
2. "Діти не в тягар, а в радість".
3. "Сім'я сильна, коли над нею дах одна". (Міркування дітей)
Пам'ятайте, щасливі діти, тоді, коли у кожної дитини дружна сім'я.
"Якщо донька не вперта,
Якщо тато не сердитий,
Якщо бабуся на маму,
Спідлоба позирає,
Якщо добрі слова,
Чуєш з самого ранку,
Значить тато, мама, я -
Хто? - добра сім'я!"
(До уваги дітей пропонуються плакати з прав людини)
Вихователь: Про що говорять ці плакати? (Міркування дітей)
Вихователь: Кожна дитина має право на життя.
Вихователь: Кожна дитина має право на турботу з боку дорослих.
Вихователь: Кожна дитина має право на збереження родинних зв'язків.
Вихователь: Права дітей записані в спеціальному документі - "Декларація прав дитини", "Конвенція прав дитини". Ваші права охороняються державою.
Вихователь: У хорошій і дружної сім'ї все допомагають один одному, піклуються про членах сім'ї.
Вихователь: А у вас є постійні обов'язки вдома?
Гра "Наші добрі справи"
На магнітній дошці коло жовтого кольору. Діти підходять по одному з пелюсткою, вирізаним з паперу та розповідають, як вони допомагають вдома, які доручення виконують. (В кінці гри підводиться підсумок)
Вихователь: Подивіться, від ваших добрих справ навіть квітка розкрив свої пелюстки.
Вихователь: Так, допомога батькам потрібна. І вони піклуються про те, щоб ваші права не порушувалися.
"Дитя ще не роділося,
А вже віддано на виховання,
У кого це? "(Зозуля)
(Показ ілюстрації до ненецької казці "Зозуля", бесіда за казкою)
- Хлопці, назвіть, як називається казка?
- Чому мама обернулася "зозулею"?
- Які права були порушені дітьми по відношенню до батьків?
- Як би ви вчинили на місці цих безтурботних дітей?
- Як же надходять з дітьми, які залишились без батьків?
Вихователь: У житті бувають такі ситуації, коли діти залишаються без сім'ї. Ці діти знаходяться під захистом держави. Діти сироти живуть в дитячих будинках і притулках. Про них піклуються дорослі: за здоров'ям дитини стежать лікарі, медичні сестри, вихователі дають знання, дарують тепло і ласку, виховують бути добрими і дружніми.
Гра "Що ми робили, не скажемо, а що робили, покажемо"
Ігровий етюд в команді. Одна команда показує імітують рухи домашніх справ, інша команда, відгадує, потім міняються ролями.
Вихователь: Ми з вами багато говорили про сім'ю, про дбайливе ставлення до членів сім'ї, про ваші права та обов'язки.
Вихователь: А зараз хлопці, пропоную вам намалювати символ родини. І розповісти, що він означає.
(Діти під мелодію "Мама для мамонтеня" малюють символи)
(Потім діти розповідають про символи своєї сім'ї, про свої права, про любов в сім'ї, про дружні взаємини з рідними)
"Без прав на світі жить не зможемо,
Завжди і всюди нам право допоможе,
Як добре, що є права,
Вони великою силою володіють "
(Вихователь пропонує дітям з малюнків символів сім'ї зробити альбом)
Вихователь: Бажаю вам хлопці, щоб ваші права в сім'ї ніколи не порушувалися, і що б у кожної дитини була дружна і щаслива сім'я.
Підбиття підсумку заняття.
Ще конспекти занять в дитячому садку:
Реалізація завдань етнокультурного виховання через творчо-освітні проекти
Заняття з правового виховання "Подорож по казках"
Підсумкове контрольно-перевірочне заняття "Подорож на поїзді" в 1-й молодшій групі
Заняття з конструювання з будівельного матеріалу в 1-й молодшій групі "здивував матрьошок"
Управлінський аспект в організації освітнього середовища ДНЗ
Чарівна кісточка
| конспект | конспект уроку | заняття | конспекти занять | правовому | правове регулювання | вихованню | виховання дітей | право | праві | дитини | дитина дитя | живи | живи як живеш | сім'ї | молода сім'я | дитячий | дитячий сад | Сторінка методиста | Конспект заняття з правового виховання Право дитини жити в родині Дитячий сад
Інші новини по темі: