Кращі команди європи

«Ліверпуль» перед героїчним фіналом. Верхній ряд зліва направо: Джимі Траоре, Хабі Алонсо, Самі Хююпя, Єжи Дудек, Джеймі Каррагер, Харрі К'юелл. Нижній ряд: Стів Фіннан, Мілан Барош, Луїс Гарсіа, Стівен Джеррард, Йон-Арне Ріїсе.

У кожної людини є хоча б один знайомий, який не дивився другий тайм матчу «Мілан» - «Ліверпуль». Буває і так, що під цими «знайомими» ховаєтеся ви самі. Тому що не всім під силу змиритися з тим, що вони пропустили таке. Однак, складно засуджувати людей, які пішли спати в перерві. Повірити в будь-якої перелом в тому матчі було неможливо. У першому таймі на полі перебували команди з різних планет. Фраза Володимира Маслаченко: «Не розходьтеся, все ще попереду», яка виявилася пророчою, тоді викликала легкий сміх. «Мілан» вів 3-0, а повинен був вести 6-0. «Ліверпуль» втратив спершу Кьюелла, потім всяку подібність гри. І ось цей «Ліверпуль» відіграв три м'ячі за шість хвилин, вкинувши в шок більш-менш всіх. Треба сказати, що «Мілан» зумів оговтається. В овертаймі россонеррі знову возили «Ліверпуль» притиснули його до воріт, провели штук п'ять найгостріших атак. Але воротар «Ліверпуля» Єжи Дудек раптово відкрив в собі Буффона. Він ніколи не вважався великим голкіпером, але в тій грі тягнув таке, що було незрозуміло, як «Мілан» примудрився забити йому три голи. Його кураж тривав і в серії пенальті. «Мілан» зробив все п'ять ударів з яких забив тільки два. Пробити Дудек з точки не зуміли ні Пірло, ні Шевченко. У «Ліверпуля» ж свій удар змазав лише Ріїсе, а забив вийшли на заміну Дітмар Хамман, Джібріль Сіссе і Володимир Шміцер.

Сучасна молодь насилу вірить в те, що Рафаель Бенітес вигравав Лігу Чемпіонів.

Стамбульське диво було не першим подвигом «Ліверпуля» в тій Лізі. Творити сенсації він почав ще на стадії чвертьфіналів. «Ліверпуль» йшов, мабуть, найважчою дорогою з усіх учасників плей-офф. На кістках відстоював домашній 2-1 в Туріні, борючись з дуже потужним «Ювентусом». Героїчно пройшов в півфіналі «Челсі» 1-0 за сумою двох матчів. На фінал Стіві Джі і компанія виходили з явним прицілом на подвиг, бо «Мілан» Анчелотті був неймовірно сильний.

Та Ліга Чемпіонів взагалі запам'яталася божевільним плей-офф. Уже в 1/8-й утворилися чотири пари, гідні фіналу. «Барселона» з Рональдіньо проти «Челсі» з Моуріньо. Оновлений «МЮ» проти шаленого «Мілана». Грозний «Арсенал» проти непоступливою «Баварії» (тоді фаворитом пари були саме лондонці) і, нарешті, нова зустріч «Реала» з «Ювентусом». На додачу ще веселий «Ліон», уделала в 1/8-й міцний «Вердер» з сумарним рахунком 10-2, «ПСВ» з Гусом Хіддінком і, звичайно, «Інтер» знову зібрав в складі кращих футболістів Аргентини. Головна битва стала дуже доречною на протистояння «Барси» і «Челсі». 2-1 на користь «Барси» в Іспанії, 4-2 на користь «Челсі» в Англії.

«Челсі» - «Барса» з неймовірним голом Роналдіньо і подвигами Джона Террі.

Чвертьфінал «Мілан» та «Інтер» дограний не був. Відзначилися тіффоззі «Інтера», які зірвали гру. Для їх команди справи складалися просто-напросто жахливо. «Мілан» виграв перший матч з рахунком 2-0. У другому вже на тридцятій хвилині забив Шевченко. Фани «Інтера» не витримали і влаштували бомбардування поля фаєрами. Один з них потрапив у голову Діда - воротареві «Мілана». Матч був перерваний, незабаром УЄФА зарахував «Інтеру» технічну поразку 0-3. Бути може, це був не найгірший результат для синьо-чорних. «Мілан» був сильніший на стільки, що міг би виграти і 5-0 і навіть 6-0.

«Ліверпуль» після стамбульського чуда ненадовго увійшов в число суперклубів. Правда, в наступну Лігу Чемпіонів йому довелося пробиватися крізь ці відбіркові етапи, починаючи з самого першого. У рідній Англії «Ліверпуль» залишився п'ятим, але місце в Лізі отримав як переможець турніру. Два роки по тому команда Рафаеля Бенітеса знову опиниться в фіналі, де знову зустрінеться з «Міланом». А справи «Ліверпуля» поступово будуть йти на спад. Ліга Чемпіонів - залишиться єдиним трофеєм в англійській епопеї Бенітеса. Втім, така перемога коштує десятка інших титулів.