Ліплення - качка з каченятами на ставку

Ліплення - качка з каченятами на ставку

Мета: вчити дітей ліпити предмет, що складається з декількох частин, надаючи деякі характерні особливості (витягнутий дзьоб, хвостик).

Завдання: 1) закріплювати прийоми ліплення, відокремлювати частини з цілого шматка і дотримуватися їх розмір при ліпленні;

2) передавати характерні рухи тварин;

3) з'єднувати частини щільно притискаючи, один до одного.

Матеріал: пластилін, дошки для ліплення, стеки, макет качки.

Хід заняття: Хлопці, відгадайте загадку

Як на річку прилітає,

відразу в воду залазить.

"Кря" - пірнула на хвилинку

Молодці, а ось ще одна загадка

Без команди в лад встають,

Відправляються на ставок.

Хто йде ланцюжком довгою,

Хто так любить дисципліну?

Правильно, каченята. Як ви думаєте, де можна зустріти качку з каченятами?

Хлопці, я бачу озеро, пропоную всім разом підійти до нього. Подивіться, качечка плаває одна. А де її малюки каченята? Як ви думаєте?

Мабуть каченята десь сховалися. Мамі качечки дуже самотньо одній, подивіться яка вона сумна! Чим же ми можемо їй допомогти?

Звичайно, ми можемо їх сліпить. Я пропоную вам пройти за столи. Сідайте прямо, спинку випрямити. Давайте подивимося, з яких частин складається качечка?

- Відповіді дітей (голова, тулуб)

Молодці! А що більше тулуб або голова? Якої форми голова? Якої форми тулуб?

- Відповіді дітей (кругла, овальна)

Давайте згадаємо, як ми з вами будемо ліпити. Спочатку розділимо пластилін на дві нерівні частини. Шматочок, який побільше буде тулубом, який трохи менше - головою. Щоб нам виліпити тулуб, потрібно взяти великий шматочок і скачати його в овал. Потім також ми ліпимо голову, тільки не овалом, а кулькою. Далі ми поєднуємо ці дві частини щільно притискаючи, один до одного. Овал у нас буде тулубом, куля - голова. Потім ми прищипують, так ми робимо дзьобик на голові, і трохи відтягує. А на тулуб, де повинен бути хвостик, ми частина пластиліну витягуємо. Подивіться, хлопці, як у мене це виходить. Перш, ніж приступить до роботи, розімніть наші пальчики.

Є у курки - курча, (торкаємося черзі пальчиками)

У гуски є гусеня,

У індички - індича,

А у качки є каченя.

У кожної мами малюки (пальчики згинаються-розгинаються)

Всі красиві, хороші.

- повторити з другою рукою те ж саме

Пальчики у нас зігрілися, можна приступати до роботи. Сядьте прямо, налаштуйтеся на роботу, голова думає, очі дивляться, ручки працюють.

- (Діти приступають до роботи)

Які славні каченята вийшли! Давайте віднесемо їх на озеро до мами качці. Як ви думаєте, сподобалися качці наші каченята?

А вам який каченя сподобався найбільше?

Молодці. Давайте скажемо утятам до побачення, і покличемо ще до нас в гості!

Схожі статті