Магнітка вистояла! Магнітка - чемпіон!

Нагадаємо, що серія могла завершитися ще в Магнітогорську, проте в четвертій грі при неймовірному напруженні пристрастей казанський клуб зміг вистояти і здобути важливу перемогу, яка дозволила їм перевести фінал в п'ятий поєдинок. Зустріч почалася з атак господарів майданчика, проте грубість підвела їх вже в дебюті гри. На 6-й хвилині "Ак Барс" залишився втрьох проти п'ятьох суперників і пропустив шайбу. Віталій Атюшов кидком від синьої лінії вивів гостей вперед.

Але відкривши рахунок, гості на цьому не заспокоїлися, і продовжували шукати щастя біля чужих воріт. На 15-й хвилині Равіль Гусманов викочувався з-за казанських воріт на "п'ятачок", але проштовхнути шайбу не зумів. Постійні видалення не дозволяли господарям налагодити дії в атаці. Лише на останній хвилині періоду Морозов здійснив слаломний прохід через весь майданчик, але кидав вже з гострого кута.

Після перерви "Ак Барс" повністю домінував на майданчику, в той час, як гості діяли на контратаках. Так, на 27-й хвилині гості взяли в облогу ворота Норонья, завдали три поспіль найнебезпечніших кидка, але рахунок продовжував залишатися незмінним. Через дві хвилини хокеїстам з Татарстану випав ще один шанс відновити рівновагу, коли з льоду був видалений Кудрна, але і ця перевага чемпіон регулярної першості не використав, хоча пару хороших моментів створив.

На 34-й хвилині вже удача була на боці "барсів", коли Кулемін завдав потужного кистьовий кидок і шайба потрапляє в каркас воріт Норонья - хрестовина. Останні хвилини знову пройшли за переваги Казанцев, однак Тревіс Скотт творив у воротах чудеса. У заключному відрізку цього напруженого матчу картинка не змінилася - "Ак Барс" рветься вперед і створює момент за моментом, але пробити Скотта не вдається.

Лише на 50-й хвилині Нікулін продавив-таки воротаря, підірвавши казанські трибуни - 1: 1! Але через хвилину на трибунах від колишньої радості не залишилося і сліду. Ян Марек викотився до воріт і пустив шайбу між щитків Норонья - цю шайбу можна записати на рахунок голкіпера, який майже всю гру стояв дуже надійно. Самі напружені хвилини - в кінцівці. У "Металурга" слід видалення після грубості з боку Тертишного. Казанці замикають противника в зоні, але марно.

Скотт, як білка в колесі крутиться в воротах, а захисники самовіддано кидаються під шайби. На 56-й хвилині тепер судді видаляють ще по одному хокеїстові з обох сторін - команди дві хвилини гратимуть 4 на 4. Вболівальники незадоволені таким рішенням арбітра і закидають лід сторонніми предметами. Після відновлення матчу "Металург" майже і не думає про атаку. Останні дві хвилини зустрічі - за поштовх суперника на лавку штрафників сідає Варламов.

Зінетула Білялетдінов бере тайм-аут. Останній штурм "барсів" - Скотт після чергового кидка намертво накриває шайбу в гармидері біля воріт. Остання хвилина триває для "Металурга" вічність, але "Магнітка" вистояла! "Магнітка" - чемпіон Росії! Сльози радості на казанському льоду.

Sport. ru вів трансляцію цього матчу.

Ігор Кірєєв, Sport.ru

Чемпіонат Росії. Суперліга. Плей-офф. Фінал. п'ятий матч

"Ак Барс" (Казань) - "Металург" (Магнітогорськ) "- 1: 2 (0: 1, 0: 0, 1: 1)

Голи: Атюшов (Варламов) 5:45 (0: 1 - бол). Нікулін (Воробйов, Первишін) 51:15 (1:11 - бол). Марек, 52:37 (1: 2)