Матчі між футбольними збірними Англії та Німеччини

Протистояння футбольних збірних Англії та Німеччини є одним з найбільш важливих і непримиренних в історії світового футболу. Сьогодні я згадую, як ці збірні боролися між собою у фінальних стадіях чемпіонатів світу та Європи.

Німеччина - Англія: матчі у фінальних стадіях європейських і світових першостей

Англія - ​​ФРН 4: 2

• Рік: +1966.
  • Статус матчу: фінал чемпіонату світу.

Дивно, але факт, перший офіційний матч між англійською та німецькою збірною був зіграний більш ніж через 30 років після їх першої зустрічі, яка відбулася в 1930 році.

Зате який це був матч - фінал чемпіонату світу! І він вийшов украй драматичним - нічия в основний час з голом німців на останній хвилині другого тайму і перемога господарів турніру в додатковий час.

Крім цього, фінальний матч вийшов одним з найскандальніших вирішальних матчів мундіалю - досі достеменно невідомо, чи перетнув м'яч лінію воріт у випадку з третім, вирішальним голом у виконанні Джеффрі Херста.

До речі, в тому матчі він зробив хет-трик, який до цих пір залишається єдиним в історії фінальних матчів чемпіонатів світу.

ФРН - Англія 3: 2

• Рік: 1970.
  • Статус матчу: чвертьфінал чемпіонату світу.

Можливість помститися у німців з'явилася на наступному мундіалі. Команди перетнулися на стадії ¼ фіналу і до 49-й хвилині англійці вели 2: 0.

Однак німці, як і чотири роки тому, перевели гру в овертайм, ось тільки там на це раз перемогли за рахунок голу свого супербомбардира Герда Мюллера.

Справедливості заради зазначу, що у збірної Англії через хворобу був відсутній голкіпер Гордон Бенкс. і ця втрата багато в чому виявилася вирішальною.

ФРН - Англія 0: 0

• Рік: 1982.
  • Статус матчу: другий груповий етап чемпіонату світу.

Чемпіонат проходив за досить дивною схемою - по дві кращі команди першого групового етапу утворювали 4 групи по 3 команди, переможці яких, в свою чергу, потрапляли до півфіналу.

ФРН і Англія зустрічалися в першому турі і більше боялися програти, ніж хотіли виграти. У підсумку все завершилося закономірними нулями на табло.

У підсумку далі пішли німці, які зуміли перемогти команду Іспанії, тоді як англійці зіграли з ними так само 0: 0.

ФРН - Англія 1: 1, по пенальті 4: 3

Наступного разу суперника зійшлися в півфіналі. На гол німецького захисника Андреаса Бреме точним ударом в кінцівці матчу відповів Гарі Лінекер.

Матч докотився до серії пенальті, в якій гравці збірної ФРН реалізували всі свої спроби, а ось у англійців не забили Стюарт Пірс і Кріс Уоддл. Після цього матчу весь світ обійшла фотографія ридає Пола Гаскойна.

Німеччина - Англія 1: 1, по пенальті 6: 5

Ця була перша зустріч суперників в рамках фінальної стадії чемпіонату Європи і перша після об'єднання ФРН і НДР.

Як і в півфіналі італійського мундіалю, матч завершився з рахунком 1: 1, тільки на цей раз першими забили англійці. У пенальті знову точніше били німці.

Англія - ​​Німеччина 1: 0

Зустріч в бельгійському Шарлеруа запам'яталася, перш за все, безпрецедентними заходами безпеки, вжитими поліцією, що, втім, не допомогло уникнути заворушень після матчу.

Що стосується безпосередньо футболу, то перемогу англійцям, до речі, першу після знаменитого матчу 1966 року народження, приніс точний удар Алана Ширера на 53-й хвилині.

Втім, обидві команди тоді не змогли подолати групового етапу, пропустивши вперед збірні Португалії та Румунії.

Німеччина - Англія 4: 1

Ще один матч, який запам'ятався скандальною суддівським рішенням. На кінець півгодини гри Клозе і Подольські зробили рахунок 2: 0, але захисник англійської збірної Апсон практично відразу відіграв один м'яч.

Незабаром м'яч перетнув лінію воріт Нойєра після удару Френка Лемпарда. проте арбітри не зарахували очевидний гол, як повертаючи німцям боржок за гол Херста.

У час, що залишився футболісти збірної Німеччини з допомогою голів Томаса Мюллера довели рахунок до великого.

А від не зарахованого голу все-таки була користь: саме після нього ФІФА нарешті визнало необхідність використання автоматичної системи визначення взяття воріт.