Металург »(д) -« шахтар »- 0 4

У матчі 15-го туру "гірники" продовжили переможну серію, розбивши земляків "металургів", які зазнали другої найбільшої поразки поспіль.

З боку «Шахтаря» ротація складу очікувалася більшою, однак Луческу в порівнянні з лондонським матчем зробив лише невеликі перестановки: місце у воротах прогнозовано зайняв Каніболоцький, Степаненко доповнив українську квоту, Ілсіньо вийшов замість Алекса Тейшейри, а на вістрі атаки був відправлений Едуардо. Лідерам команди відпочивати не довелося, і це напевно пов'язано зі збереженням ігрового тонусу. Хоча в Донецьку багато хто схилявся до того, що у «Металурга» є непогані шанси вперше в сезоні відібрати очки у «гірників».

Україна - Прем'єр-ліга. 15-й тур

0: 1 - Едуардо - 10. 0: 2 - Мхітарян - 23. 0: 3 - Мхітарян - 37. 0: 4 - Тейшейра - 90 + 1

Але і кадрові проблеми «Металурга» загальновідомі. Після поразки в Одесі наставник синьо-білих Юрій Максимов з різних причин недорахувався ще й Воловика, Мораеса і Лазича, що залишився в запасі. Зате повернулися в стрій Димитров (надів капітанську пов'язку), Макрідіс і Траоре. На цей раз заявка на гру у Максимова виявилася повною. Переповненій була і VIP-ложа стадіону «Металург», де мило спілкувалися керівники двох клубів, керівництво міста та області.

Завдати першої в історії поразки «Шахтарю» в чемпіонаті, якщо на це хтось і сподівався, господарям не вдалося. Дві нічиї за весь час суперництва - ось і все досягнення «металургів». Розраховувати на третю теж не довелося, адже результат матчу став зрозумілим ще по ходу першого тайму. Втім, перший удар по воротах завдали синьо-білі - Морозюк пробив неточно. А потім «гірники» домінували на кожній ділянці поля. Почалося з того, що Бандура перервав небезпечний простріл справа і прямо на Вілліана. який не зміг переграти воротаря зблизька, а Мхітарян невдало додавав головою.

На 10-й хвилині Макрідіс втратив м'яч поблизу штрафного, і Мхітарян вивів на побачення з Бандурою Едуардо, який не зміг переграти воротаря - кутовий. Подача з кута поля була розіграна, як за підручником, причому до такого розіграшу «Шахтар» вдається дуже часто. Дивно, що такі трюки проходять і нерідко призводять до забитих голах. Подача знову пішла на дальній кут штрафного, і Срна з літа потужно пробив. Бандура парирував складний м'яч, а Едуардо ніхто не завадив з лінії воротарського головою по дузі відправити м'яч у сітку - 0: 1. Голайдо. стояв на лінії воріт, міг врятувати, але навіть не вистрибнув.

«Шахтар» продовжував нагнітати. Навіть Рац опинявся на вістрі атак, одного разу скинув м'яч під удар Мхітаряну - постріл прийшовся в Бандуру. На 24-й хвилині свій бомбардирський реєстр вірменин поповнив. Після пасу в розріз Мхітарян опинився перед Бандурою, і технічно відправив м'яч між ніг вилетів назустріч воротаря. У Барановського був шанс вибити з лінії, але захисник в підкаті в'їхав з м'ячем у ворота - 0: 2. На цьому «гірники» не зупинилися. Хороші моменти були у Фернандіньо - його удар в «дев'ятку» Бандура зловив, а потім у Ілсіньо - і тут воротар зіграв здорово, парирував удар бразильця з меж штрафного.

Мхітарян оформив дубль у грі з земляками

Господарі ніяк не могли налагодити контргру, хоча намагалися вичавити хоч щось з розрізнених походів в чужу штрафну. «Стандарти» у «металургів" не пішли, як і удари. Одного разу Макрідіс все ж потривожив Каніболоцького, але для воротаря це була не більше ніж розминка, хоча за м'ячем довелося стрибати. Інші удари мети не досягали, а «гірники» на 37-й хвилині забили втретє. Чергова масована атака призвела до того, що Рац повів за собою в центр опонента, ніж відкрив свою ліву зону Ракицькому. Вілліан побачив ривок захисника, забезпечивши пасом, а простріл на дальню штангу був вивіреним - Мхітарян замикав вже в порожні ворота - 0: 3. Це був 16-й гол вірменина в чемпіонаті, і його відрив від динамівця Ідейє зберігся.

На другий тайм Луческу випустив Алекса Тейшейру і Дугласа Косту. а Максимов - Лазича. Заміни кілька прискорили гру, і якийсь час вона йшла на зустрічних курсах. «Шахтар» грав розмашисто, в задоволення, відмінно комбінував, але ось завдання забити хмару голів перед командою не стояло. І рахунок на табло дозволяв зіграти розкуто, хоча від цього, можливо, з'явилася якась недбалість в завершенні. Вілліан після дубля в Лондоні хотів продовжити гольову серію, але ніяк не міг потрапити в ворота.

Останню свою заміну в матчі Луческу присвятив Чигринському, випустивши захисника на півгодини ігрового часу. Виглядав він непогано, вигравши кілька жорстких єдиноборств у рослого Траоре. Одного разу Чигринський відібрав м'яч і рвонув вперед. Його забезпечили пасом в той момент, коли Дмитро вже знаходився на місці центрфорварда. Можна було наносити удар, але Чигринський віддав гостру передачу - партнери не використовували. Був також момент у Кости, який закручував у дальній кут. Бандура невдало склався, відбивши перед собою, а додати ніхто з «гірників» не зумів.

Другий тайм «Металург» відіграв краще, і роботи у Каніболоцького було більше. У кінцівці запам'ятався прицільний постріл Лазича в «дев'ятку», але воротар зловив. Другий поспіль матч Каніболоцький відстояв на "нуль", причому після фінального свистка Пятов радісно привітав свого партнера, вибігши на поле. За хвилину до фінального свистка «Шахтар» провів четвертий гол після чергової розмашисто атаки. Коста сильно прострілив у воротарський зліва, Бандура не втримав м'яч у руках, а Алекс переправив у сітку, забивши свій сьомий гол у чемпіонаті - 0: 4.

«Металург» другий матч поспіль програє з великим рахунком. «Гірники» виграли всі матчі першого кола, продовжуючи рекордну переможну серію. Що стосується результативності, то команда Луческу знову повернулася до прекрасного показником - в середньому три м'ячі за гру (45 голів).