Тема: Плід. Різноманітність і значення плодів.
Мета: Сформувати в учнів знання про плід, як про важливому органі квіткової рослини; про його будову і значенні; продовжити екологічне виховання учнів, на основі вивчення пристосованості рослин до поширення насіння; розвивати навички роботи з натуральними об'єктами і наочними посібниками; сформувати вміння за класифікацією плодів і визначенні ознак пристосованості до поширення насіння
Тип уроку: вивчення нового матеріалу.
Обладнання: таблиці «Сухі плоди», «Соковиті плоди»; колекції сухих і соковитих плодів (натуральні об'єкти); папки з кольоровими картинками - «Різноманіття плодів», «Освіта плода», «Сухі та соковиті плоди», «односім'яними і багатонасінні» - по одній на парту; листи самоконтролю - «Будова квітки» - у кожного учня.
Ключові слова та поняття: квітка, плід, семязачаток, зав'язь, запилення, запліднення, сухі і соковиті плоди, односемянние і багатонасінні плоди, способи поширення плодів.
- Організаційний момент. Привітання.
- Стадія виклику і цілепокладання
1. Загадка: Навесні повіс-
Як ви думаєте, про що йде мова?
Значення в природі
Де утворюються плоди і навіщо вони потрібні?
-Що ж таке плід?
Відкрийте параграф 30, і дайте відповідь на питання.
Плід утворюється на місці квітки.
Плід - це орган квіткової рослини. (Запис в зошит)
- Перерахуйте, у яких рослин є плоди.
-Чи є плоди у папороті?
(Обговорення відповідей учнів - у папороті немає квіток, тому не може бути плодів. Шишка це втеча)
Підсумок: плід утворюється тільки на місці квітки.
- Яку будову має плід? (Відповіді дітей)
Плід складається з околоплодника і насіння. Околоплоднік- розрослися і видозмінити стінки зав'язі. Семяна утворюються з семязачатков.
Після запліднення з семязачатков маточки розвиваються насіння, а зі стінок зав'язі околоплодник.
КВІТКА (маточки) ПЛОД
-Хлопці сформулюйте повне визначення плода. (Відповіді дітей)
Плід - найважливіший орган розмноження квіткових рослин, що утворюється на місці квітки після запилення і запліднення.
- А чи всі плоди однакові? (Відповіді дітей)
- Простий (якщо в квітці тільки один товкач) пшениця, горох
- Складний (якщо в квітці декілька маточок) малина, ожина.
За кількістю насіння:
- односемянние
- Багатонасінневі (наведіть приклади)
За характером навколоплідника:
Самостійна робота учнів за підручником (В.В. Пасічник, параграф 30) заповніть таблицю
По темі: методичні розробки, презентації та конспекти
План-конспект уроку "Плід. Різноманітність і значення плодів."
Даний урок застосуємо в 6 класі при вивченні теми "Органи квіткових рослин". Гідність: в плані є активні гіперпосилання на електронні освітні ресурси, які не треба шукати доповнить.
Плід. Різноманітність і значення плодів.
Презентація, для відкритого уроку в 6 класі по вивченню плодів (сухих і соковитих), їх значення для людини і живих організмів.
Мета: Сформувати в учнів знання про плід, як про важливому органі квіткової рослини; про його будову і значенні; продовжити екологічн.
презентація до уроку біології "Плоди. Значення і різноманітність плодів".
Презентація містить інформацію про різноманітність плодів.
«Плід. Різноманітність і значення плодів ».
Технологічна карта уроку біології. 6 клас. "Плід. Різноманітність і значення плодів", за підручником Пономарьової, ФГОС
Технологічна карта уроку біології. 6 клас. "Плід. Різноманітність і значення плодів", за підручником Пономарьової, ФГОС.
Повторительно-узагальнюючий урок "Плоди. Різноманітність і поширення плодів і насіння"
Клас 6Предмет біологіяТема «Плоди. Різноманітність і поширення плодів і насіння »Тип уроку: узагальнення та систематизація знаній.Данний урок проведений по розділу« Будова та різноманіття покритонасінних.