Моніка Селеш біографія і спортивна кар'єра

Великий спорт - видовищне і захоплююче заняття, яке приваблює мільйони людей по всьому світу. Особливо якщо це стосується тенісу. Якщо брати біографію і спортивну кар'єру, то мало хто може похвалитися насиченістю і драматизмом. Але Моніка Селеш - це інший випадок, її життя повне злетів і падінь.

Дитинство і перші заняття тенісом

Дитяча кар'єра

Перший дитячий турнір для Моніки пройшов, коли їй було 9 років - першість Югославії серед дітей до 12 років, Селеш тоді стала чемпіонкою. Наступна велика перемога була отримана на дитячому першості Європи в наступному році. У 1984 році тенісистка Моніка Селеш отримала звання спортсменки року Югославії. У 1985 році Селеш відправляється на турнір Orange Bowl у Флориду. Там успішними виступами привертає увагу відомого тренера Ніка Болетьере. Батькам Моніки надійшла пропозиція переїхати до Флориди, з метою дати розвиватися маленької тенісистці. Відразу переїхати у сім'ї Селеш не вийшло через фінансові проблем, проте пізніше, в 1986 році, переїзд все одно відбувся.

Великий спорт

У 14 років відбулася перша перемога Моніки на професійному турнірі. А з наступного року тенісистка Моніка Селеш затверджується в ранзі професіоналів. Першою поваленої в фіналі тенісної знаменитістю була Кріс Еверт на турнірі, що проходив у 1989 році в Х'юстоні. Але Кріс Еверт взяла реванш в цьому ж році на турнірі The United States Open Tennis Championships. У тенісному світі поповзли чутки про появу нової зірки і можливої ​​конкурентку для непереможною Штеффі Граф. Далі в цьому році слідував турнір Les Internationaux de France de Roland Garros у Франції. Тут спортсменка змогла дійти до півфіналу і вперше зустрілася зі Штеффі Граф. Більш знаменита спортсменка не дала себе обіграти. І Моніка зазнала поразки. Результатом сезону стало шосте місце в світовому рейтингу

відновлення кар'єри

Після повернення в спорт Селеш, світова тенісна асоціація прийняла рішення поділити звання першої ракетки світу між Граф і Монікою. Асоціація взяла до уваги факт того, що до трагедії Моніка очолювала рейтинг, а подальше зниження позицій сталося не з її вини.

Першим турніром після повернення став канадський Rogers Cup, на ньому була обіграна в фіналі Аманда Кётцер з ПАР. Фанати і експерти передрікали Моніці сходження на колишній рівень, але доля розпорядилася інакше. Американський турнір The United States Open Tennis Championships закінчився поразкою Моніки Селеш від Штеффі Граф. Остання перемога в рамках турніру «Великого шолома» була здобута над Анке Хубер.