Нод по експериментування з предметами водно-повітряного середовища «роздувати, міхур! »В середній

Катерина Новікова
НОД по експериментування з предметами водно-повітряного середовища «роздувати, міхур!» В середній групі

Мета. розвивати пізнавальну активність дітей дошкільного віку за допомогою експериментування з предметами водно-повітряного середовища.

- тренувати дітей у використанні органів чуття при обстеженні предметів водно-повітряного середовища.

- знайомити зі способом виготовлення мильних бульбашок. їх властивостями.

- виховувати акуратність в роботі з мильною піною.

Місце організованої діяльності в системі виховно-освітньої роботи. середня група дошкільного навчального закладу.

Тип організованої діяльності. НСД (безпосередньо освітня діяльність) - інтегроване заняття.

Інтегрувальні освітні області:

Повітряні кулі, шматок мила, рідке мило, трубочки для коктейлю на кожну дитину, баночки на кожну дитину, набір для освіти мильних бульбашок для вихователя.

Хід заняття:

Привіт, колеги, шановне журі! Дозвольте Вам представити фрагмент безпосередньо -освітній діяльності «роздувати міхур».

Привіт хлопці, я рада вас сьогодні бачити. Давайте познайомимося, мене звуть Катерина Дмитрівна. Я прийшла до вас з подарунками, здогадайтеся з якими (зачитує загадку):

Круглий, гладкий, як кавун ...

Колір - будь-який, на різний смак.

Коль відпустиш з повідця,

Полетить за хмари.

Молодці, це повітряна куля. Мій повітряну кульку, його звуть Шурик, прийшов зі своїми друзями. Вони нічого не знають про себе. з чого зроблені, які вони, і чому вміють літати? Я пропоную сьогодні розповісти про них все, щоб вони більше ніколи не сумували.

Але на початку, кулька в руки ти візьми, своє ім'я мені скажи (роздаю кулі. Учасники називають імена).

Релаксаційний настрій «Повітряні кульки»

Уявіть. що всі ви - повітряні кульки, дуже красиві і веселі. Закрийте очі і уявіть. як повітряна кулька піднімається все вище і вище. Дует теплий лагідний вітерець, він ніжно обдуває кожен кульку, і Ви летите туди, куди дме вітер ... Але прийшла пора повертатися. Відкрийте очі. Посміхніться своєму кульці.

Вихователь розглядає з дітьми повітряні кулі.

Розгляньте уважно ваші повітряні кулі. Вихователь звертається по імені до якого-небудь дитині і задає питання, якщо він не може відповісти, просить допомогти іншу дитину.

- Маша, якого кольору твій кульку? А твій, Саша? (Дитина називає колір)

- Ірина, а якої форми кулька? (Круглий, овальний)

- Проведіть долонею по кульці, Міша, який він на дотик? (Гладкий)

- Соня, коли ми кульку надуваємо, що потрапляє всередину повітряної кульки? (Повітря) Шарик здуваємо

- Катя, так чому повітряна кулька літає, коли я підкидаю його вгору? (Легкий і тому що всередині повітря)

- Сергій, а що (хто) ще літає? (Літак, ракета, метелик і т. Д.)

- Віка, а наприклад, мило вміє літати? (Вихователь підкидає шматочок мила) (немає)

- Я вам доведу зворотне, що мило вміє літати.

Вихователь наливає воду, кладе туди рідке мило або «Фері». інтенсивно збиває і за допомогою набору для освіти мильних бульбашок починає видувати бульбашки і розповідає казку.

Жив - був мильна бульбашка. Він був красивий, але життя його була коротка, і не було у нього зовсім друзів. І ось він вирішив подружитися з іншими мильними бульбашками.

(Покладіть свої повітряні кульки у стільця і ​​підійдіть до мене).

Зараз я пропоную створити друзів для Шурика, великих і маленьких. Щоб створити маленькі мильні бульбашки. подмімо через соломинку в мильну воду (діти пробують). Молодці! Щоб створити великих друзів, умочіть трубочку в мильну воду, дістаньте її і злегка подуйте в трубочку (діти пробують). У нас вийшли, допомагайте, мильні бульбашки. Молодці!

А зараз мені дайте відповідь, чому у нас мильні бульбашки літали. (З'єднали з водою, розмішати, надули - закачали повітря так само, як в повітряну кульку). Але мильні бульбашки живуть не так довго. як наші повітряні кулі. А чому? (Відповіді дітей). Молодці, у мильної бульбашки тонка оболонка. з мила, а у повітряної кулі - гумова. А ось про це ми з вами поговоримо наступного разу.

Звучить (тихо) музика. Візьміть свої повітряні кульки. Подивіться, як вони радіють, адже вони так багато про себе дізналися, і ще у них з'явилися нові друзі - мильні бульбашки. Я вам їх дарую. Радіють кульки і ми разом з ними. Музика звучить голосніше, діти і вихователь танцюють.

«Роздувати міхур» пізнавальне заняття з елементами експериментування для дітей 4-5 років ТЕМА: «роздувати міхур» Мета: Тренувати дітей у використанні органів чуття при обстеженні предметів водно - повітряного середовища. Спонукати.

Заняття з елементами експериментування роздувати міхур Програмні завдання: тренувати дітей у використанні органів чуття при обстеженні предметів водно-повітряного середовища. Спонукати.

Схожі статті