Заняття з малювання в середній групі дитячого садка - хто побудував новий будинок

Інтегроване заняття: Ознайомлення з навколишнім.
Хто побудував новий будинок?
Малювання. Будинок моєї мрії.

Мета: Формувати знання дітей про працю будівельників, робітників різних спеціальностей; закріплювати вміння працювати за моделлю трудового процесу; формувати повагу до праці дорослих.

Продовжувати вчити малювати за поданням; закріплювати вміння працювати з фарбою і пензлем; розвивати уяву, фантазію.

Матеріал: моделі трудового процесу, будиночки з соломи і льоду, кубики, папір формату А4, фарби, пензлі, простий олівець.

Словник: кранівник, маляр, муляр, тесляр, кельму.

Хід заняття:

На заняття приходить гість (гномик Вася)

- Хлопці, подивіться, хто це до нас в гості прийшов?

- Здрастуй, Вася. Що це ти такий сумний?

Вася: - Прикро. Мої старші брати всі вважають, що я маленький, нічого не вмію робити. Мені так хочеться довести їм, що я вже виріс. Ось я і вирішив будинок побудувати, наш зовсім маленький і старий. А ось як будинок будувати і не знаю.

- Хлопці, ми з вами вже багато Васі допомагали (портрет малювали, ім'я його писали, про кішку розповідали), тому він і звернувся до нас за допомогою. Давайте йому допоможемо!

Який би ти хотів побудувати будинок?

- Хлопці, у Васі ще 6 братів, а якщо ще прийдуть гості, то, як ви думаєте, який будинок їм знадобитися?

(Великий, просторий, багато кімнат)

Виставляю модель на дошці.

- Може бути такий? Який він? (Високий, двоповерховий, великий)

Добре. З чого ж ми побудуємо будинок?

Модель (купу соломи, крижані цеглини, звичайний цегла, колода, кубик).

Вася пропонує побудувати будиночок з соломи.

- Хлопці, можна побудувати будинок із соломи? Чому?

- Хто вже пробував побудувати такий будинок? Що з цього вийшло? Пропоную дітям вибрати матеріал для будівництва.

Вася - Ой, а я хотів з ось таких цеглинок, вони прозорі, світлі.

-Хто пояснить Васі, чому ви не вибрали крижані цеглини?

Діти: Будинок буде холодний, слизький, навесні сонечко пригріє і будинок розтане.

- Хлопці, а в якій казці нам вже зустрічався крижаний будиночок? (У казці «Зайчикова хатинка")

- А кубик вам не потрібний? Чому?

- Чи можна з кубиків побудувати будинок?

Вася стверджує що можна, і пропонує побудувати стінку з кубиків.

Разом з Васею будуємо стінку.

Анара, спробуй міцна стіна? (Ні, легко зламати. Буде в щілини дути вітер, потрапила вода, кубики стоять неміцно).

Значить, кубики теж не підійдуть.

Отже, ми вибрали цегла і колоду. Що будемо робити з цегли? (Будинок).

А навіщо колоду. (Двері, підлогу).

Ну ось. матеріал вибрали, хто ж пощастить цеглини і колоди на будівництво? (Шофер).

Физминутку «Ми шофери»

Підійдемо до машини, перевіримо колеса (імітуємо, як шофер стукає по колесу ногою), підкачали колеса насосом (присідання), поїхали (імітація руху машини, крутимо кермо). Приїхали. (Діти сідають).

Заняття з малювання в середній групі дитячого садка - хто побудував новий будинок

Заняття з малювання в середній групі дитячого садка «Хто збудував новий будинок?»

- Матеріал ми привезли. Що потрібно, щоб цеглини трималися між собою, і вітер не дув в щілини. (Розчин). Виставляється картинка (відро з розчином, кельму).

- Вірно. А розчин на цеглу накладають спеціальною лопаткою, яка називається «кельму».

- Ви знаєте, як називається людина, яка складає, будує стіни будинку?

- Вірно, це муляр, (виставляється картинка з зображенням муляра)

- Кому знадобляться ці інструменти? (Картинка із зображенням молотка і цвяха).

- Навіщо вони потрібні теслі 0

- Хлопці, ми будемо будувати високий будинок. Хто ж допоможе мулярові піднімати нагору цеглу?

- Хто керує підйомним краном? Кранівник.

- Скажіть, всі інструменти нам в нагоді? Навіщо нам кисть?

- Хто фарбує стіни, рами, двері. Маляр

- Каменщик, тесля кранівник, маляр. Що всі ці люди роблять 0) будують новий будинок).

- Як всіх цих людей ми назвемо одним словом? Будівельники.

- Вірно, всі ці люди будівельники. Вони допоможуть нам і Васі побудувати новий будинок. Ось такий (виставляється малюнок будинку).

У ньому стільки світлих вікон - Вважати, не злічити,

А дах так високо,

Що птахам не дістати.

У будинку десять поверхів,

У будинку - тисячі людей.

- Хлопці, будинок якої. Світлий, красивий, високий, великий, цегляний, червоний, різнокольоровий, сірий і т.д.

- А Вася яким був і яким став?) Сумний, сумний, нудний, веселий, смішний, веселий, добрий.

- Як ви думаєте, будинок може бути сумним? Смішним? Добрим? Коли? Чому?

- Діти, хочете пофантазувати?

  • Пропоную вам намалювати будинок, В ЯКОМУ ВИ ХОТІЛИ Б ЖИТИ.

Самостійна робота дітей.

Рекомендуємо:

Схожі статті