Новини спорту -

Чемпіонат Європи з футболу завершився красивою і переконливою перемогою збірної Іспанії, яка в фіналі "розкотила" збірну Німеччини. Рахунок 1: 0 не відображає дійсного співвідношення сил - "червона фурія" могла довести справу до розгрому. Вперше з 1964 р збірна Іспанії виграла найбільший турнір і зробила це дуже переконливо.

Перший тайм вийшов вражаючим. Іспанці, як і в попередніх матчах, намагалися діяти активно, але їх бажання встановити контроль над грою ледь не обернулося голом у ворота Ікера Касільяса. Серхіо Рамос, намагаючись швидко почати атаку, не дивлячись віддав пас на Карлеса Пуйоля, не помітивши варти помилку Бастіана Швайнштайгера, той м'яч перехопив, відпасував на Мирослава Клозе, але пробити у німецького поляка не вийшло.

Через хвилину німці провели найнебезпечнішу контратаку, активний Філіп Лам навісив з лівого флангу на дальній кут, однак італійський рефері Роберто Розетті повірив своєму помічникові, який порахував, що м'яч покинув межі поля.

Збірна Німеччини грала на контратаках, але насправді контролювала ситуацію. У німців проходили флангові атаки, їм не вистачало зовсім трохи, щоб завершити свої комбінації - то удари були неточні, то Касільяс грав дуже надійно, то захисники встигали все перекрити. Така гра тривала приблизно чверть години, а потім збірна Іспанії заграла легко і красиво - так, як діяла в півфіналі проти команди Росії. Заводієм став Фернандо Торрес, який діяв гостро, потужно і, головне, швидко.

Чи не кожне торкання м'яча Торресом призводило або до порушень правил з боку німців, або до небезпечних моментів біля воріт Йенса Леманна. На 20-й хвилині форвард збірної Іспанії виграв верхову боротьбу у Метцельдера і завдав небезпечного удару по воротах, але м'яч пройшов вище. Через три хвилини ситуація повторилася, на цей раз "бундестім" після удару Торреса врятувала штанга.

У іспанців виходила комбінаційна гра, яку вони вели на високій швидкості. Потужні захисники німецької команди не встигали за пересуваннями суперника по полю, в результаті чого атаки гравців в червоних футболках ставали небезпечніше і небезпечніше. На 33-й хвилині рахунок був відкритий, причому забили іспанці в німецькому стилі, на контратаці. Маркос Сенна, заволодівши м'ячем в центрі поля, миттєво віддав пас на Хаві Ернандеса, а той кинув у прорив Торреса. Іспанський форвард розвинув приголомшливу швидкість, буквально змів (за правилами!) Втік попереду Філіпа Лама і перекинув м'яч через який кинувся назустріч Леманна.

Вийшло дуже красиво. До кінця тайму іспанці провели ще кілька небезпечних атак, у німців же не вийшло нічого. У підсумку на перерву команди пішли з мінімальною перевагою збірної Іспанії. У перерві Йоахім Льов замінив Лама, який не справлявся на своєму фланзі з Торресом і Рамосом, на потужного Марселя Янсена.

Однак ця заміна ніяк не позначилася на ході матчу. Іспанія грала здорово. На 52-й хвилині підопічні Арагонеса провели чудову атаку, в якій брали участь Давид Сільва і Торрес, а завершальний удар наносив Хаві. Ворота збірної Німеччини врятував Леманн, який кінчиками пальців перевів м'яч на кутовий. Воротарю-ветерану допомогла та обставина, що іспанський півзахисник бив з гострого кута. Через дві хвилини і Леманн був безсилий, але Сільва не влучив у ворота. А ще через хвилину іспанці провели дзеркальну копію гольовий атаки, але, на відміну від епізоду в першому таймі, німецький воротар, який кинувся в ноги Торресу, м'яч забрав.