Океани землі -урок по навколишнього світу

Мета: сформувати більш повне уявлення і розширити знання про океанах Землі;

    Довести до свідомості учнів, що в природі все взаємопов'язано і людина повинна знати ці зв'язки, щоб не зруйнувати гармонію життя людини; Розвивати просторову уяву, пізнавальний інтерес, розвивати вміння працювати з картою півкуль, глобусом, навчальним текстом, таблицями, розвивати здібності узагальнювати і систематизувати отримані знання; Продовжити розвивати екологічне, емоційно-образне мислення; Виховувати захоплення красою планети Земля, розуміння важливості збереження природи.

Тип уроку: формування та вдосконалення нових знань

Вид уроку: урок-подорож

Форма роботи учнів: групова

I. Організаційний момент і психологічний настрій учнів.

- Хлопці, сьогодні нам належить відправитися в космічну подорож, тому ви вже розбиті на екіпажі. Як ви думаєте, на чому можна полетіти в космос?

(На ракеті, на космічному кораблі)

(Слайд №1 "Космічна подорож")

- Перш ніж ми полетимо у відкритий космос, до польоту потрібно добре підготуватися. Будьте уважними на уроці, тому що пізніше екіпажам належить відповісти на питання тесту.

II. Підготовка до вивчення нового матеріалу

- Розгляньте на глобусі, чого більше на земній поверхні: води або суші? (Води)

(Слайд №2 "Співвідношення сухопутної і водної поверхні Землі", слайд №3: "Вид Світового океану з космосу")

- Чому планету Земля не назвали планетою Океан?

(Більш 2/3 поверхні Землі вкрито водною оболонкою - Світовим океаном. Та й ви вже відзначили, що блакитного кольору набагато більше на глобусі, ніж зеленого, жовтого, коричневого. Але вся товща Землі складається в основному з гірських порід, і тільки невелика її частина з води. Середня глибина Світового океану всього 4 км, а відстань до центру Землі становить 6371 км.

б) Робота зі словником в підручнику, частина №1 стр. 158

- Прочитайте в підручнику пояснення, що таке Світовий океан.

(Безперервна водна поверхня Землі)

III. Повідомлення теми уроку

- На земній поверхні існує багато різних водойм. Як ви думаєте, який водойма найбільший? (Океан)

- Читання в словнику про те, що таке океан.

(Океан - частина Світового океану, що знаходиться між материками)

- Скільки на Землі океанів? (4) Назвіть їх.

- Тема уроку "Океани Землі" (слайд №4 "Карта Світу")

IV. Повідомлення мети і завдань уроку.

- На які питання про океанах ви хотіли б отримати відповіді.

(Подивитися на океани з космосу, які вони омивають материки, які дивні організми мешкають в океанах, як уберегти океани від екологічних катастроф та ін.)

- Що потрібно взяти з собою в політ? (Карту, компас)

V. Робота над новим матеріалом.

а) "Підготовка до польоту"

Учитель. Увага! Всім приготуватися до запуску!

Учні. Є приготуватися до запуску!

Учитель. Пристебнути ремені!

Учні. Є пристебнути ремені!

Учитель. Запустити двигуни!

Учні. Є запустити двигуни!

Учитель. Включити контакти!

Учні. Є включити контакти!

Учитель і учні. 5, 4, 3, 2, 1. Ура! (Слайд №5 "Політ на ракеті")

б) вихід в інтернет (програма Google Earth "Планета Земля")

- Хлопці, у нас є унікальна можливість подивитися на океани з космосу.

в) в ході уроку учні заповнюють таблицю, використовуючи карту півкуль.

г) читання вчителем вірша "Океани Землі" під мелодію вальсу Штрауса і звуків океану.

Сплять чотири океани,
Синьооких велетня.
Солона у них водиця,
Не вдасться нею напитися.
Тихий океан до Сходу,
Найсильніша і великий.
Атлантичний на Захід
З блакитний біжить хвилею.
Океан Індійський до Півдня
Займає синій кут.
А для Північних сторін
Льодовитий шле уклін.
М. Погарский

д) Перевірка знань (тестування) (слайд №10 "Перевір себе")

(Один учень виконує завдання на комп'ютері, інші в групах)

Найбільший океан. (Тихий) Найменший океан. (Північний Льодовитий) Океан, що розділяє Африку і Австралію. (Індійський) Океан, названий на честь міфічного героя. (Атлантичний) Найхолодніший океан. (Північний Льодовитий) Океан, який спростовує свою назву. (Тихий) Найглибший океан. (Тихий)

VI. Знайомство з дивовижними організмами океанів.

VII. Самостійна робота.

Учні самостійно знайомляться з екологічними проблемами океанів, читаючи статтю в підручнику, і заповнюють таблицю.

- Що нового ви дізналися на уроці? Чого навчилися?

IX. Домашнє завдання.

Прочитати в підручнику статтю на стор. 9-13, заповнити в таблиці графу "тваринний і рослинний світ океанів".

земні основи
або склад і структура нашої планети

  • Рельєф - або розміщення суші і океанів на Землі
  • Гідросфера - вільна вода нашої планети в твердому, рідкому і газоподібному стані
  • Атмосфера - про повітряну оболонці земної кулі
  • Внутрішня будова Землі - про "конструкції" нашої планети
  • Як уточнювалися знання про форму і величиною Землі - історичні відомості та факти

Океани землі -урок по навколишнього світу

Океани планети Земля
що приховують океанські глибини?

Проекти по темі:

Океани землі -урок по навколишнього світу

Океанія

Домашнє вогнище

Довідкова інформація

Освіта і наука

Бізнес і фінанси

технології

інфраструктура

Схожі статті