Перший олімпійський чемпіон

Джеймс Коннолі перший олімпійський чемпіон сучасних олімпійських ігор, студент гарвардського університету

Перший олімпійський чемпіон сучасності

Показавши результат 13 м 71 см. Він переміг в легкоатлетичному потрійному стрибку. Однак за це досягнення він не отримав золоту медаль, як і всі переможці цих Ігор. Це пов'язано з тим, що на перших Іграх були тільки срібні і бронзові нагороди. Однак це не єдине олімпійське досягнення американця.

У 1906 році в Афінах були проведені позачергові Олімпійські ігри. Коннолі змагався в стрибках в довжину і потрійний стрибок, однак на цей раз не зміг потрапити навіть до першої десятки.

У 1949 році, Гарвардський університет (де він навчався) присвоїв йому докторський ступінь за його літературні твори.

Пам'ятник Джеймсу Коннолі в Бостоні

Американський студент Роберт Гарретт став чемпіоном спочатку в метанні диска, потім і в штовханні ядра. Крім того, він був другим у стрибках в довжину і третім у стрибках в висоту.

Не всі спортивні дисципліни викликали інтерес у глядачів. Теніс показався публіці нудним і незрозумілим. Чи не привернули уваги і змагання зі стрільби. Фехтувальні поєдинки проходили в невеликому приміщенні перед нечисленними глядачами на чолі з королем. У загальній програмі загубилися і змагання з гімнастики, в яких взяли участь лише невеликі групи німецьких і грецьких спортсменів.

А ось змагання по одному з найновіших видів - велогонок - глядачі прийняли з захопленням. Очевидець описував велогонку на 100 км: «Після 50 км на дистанції залишилися тільки два учасники - француз Фламан і грек Коллеттіс. У останнього неполадки з велосипедом, Фламан зупиняється і дає час супернику для лагодження. Перший прояв «Чесної гри». Після змагання, в якому переміг француз, захоплена публіка винесла обох учасників на руках ».

Кульмінацією Олімпійських ігор став марафонський біг на дистанцію 42 км. Французький філолог, знавець античної історії Мішель Бреаль ще в період підготовки Ігор направив П'єром де Кубертеном лист, в якому говорилося: «Якщо організаційний комітет афінської Олімпіади схильний був би включити в програму змагань біг, який відроджує прославлений подвиг солдата з Марафону, я охоче погодився б пожертвувати нагороду для переможця в цьому марафонському бігу ». Греки цю ідею підтримали і вперше включили в програму таку тривалу дистанцію. Місцева преса зробила з марафонського бігу подія загальнонаціонального масштабу.