План-конспект заняття (1 клас) по темі конспект заняття - "іграшка з рухомими частинами -

Об'єднання «Картонне мереживо»

Конспект заняття 1-й клас.

Тема: Рухливі іграшки.

Заняття: Іграшка з рухомими частинами. Щеня-Смикунцем.

Мета: Створити творчу атмосферу на занятті. Виконати іграшку-Смикунця з картону для себе.

Завдання: 1) Зосередити увагу на послідовності виготовлення іграшки з картону і точному виконанні пояснення.

2) розширити творчу уяву;

3) розфарбувати і придумати кличку.

Тип заняття: Комбінований.

Форма заняття: індивідуальна діяльність.

Методи: Пояснювально-ілюстративний, практична робота.

Дидактичні матеріали та інструменти: Іграшки собачки, виконані в різній техніці, малюнки та фотографії із зображенням собак, ножиці, шило, дріт, нитка, олівець, клей, картон, фломастери, шкільна дошка, крейда.

організаційний момент - 3 хв.

вступна бесіда -7мін.

практична частина з методичним показом - 25хв.

підведення підсумків з показом виконаних робіт - 5хв.

Привіт, хлопці. На початку заняття відзначимо кого немає сьогодні на нашому занятті. Ну а тепер почнемо. Як завжди, щоб почати заняття нам потрібні слухняні руки. Вони у вас готові?

- Так. - відповідають діти.

- Ну, тоді готуємо все на парту: білий картон, ножиці, простий олівець, фломастери або кольорові олівці. Молодці, все приготували.

-А голови працювати готові?

-Так. - відповідають діти.

-Загарчав живий замок, ліг біля дверей поперек (собака) - (відповіді дітей)

Молодці. Ось ви які розумні. Вже здогадалися у що ми сьогодні будемо перетворювати картон.

Хлопці, а у кого є вдома собака. Для чого потрібні собаки? - (відповіді дітей). - Охороняти будинок, кордон, шукати когось, полювати.

- А ще є собаки-поводирі, також їздові собаки. Існує дуже багато різних порід: такса, чихуахуа, кокер, німецький дог, вівчарки, коллі, доберман і ін.

Собака - перша приручена тварина. Собаку одомашнили дуже давно ще в кам'яному столітті, коли люди займалися тільки полюванням на дикого звіра, добуваючи собі їжу і одяг. Походження ж собаки до цих пір точно не встановили: від якого предка і в якій частині земної кулі.

При правильному ставленні до домашніх тварин, вони платять взаємністю і відданістю, іноді показуючи свою безстрашність.

Ось випадки з життя. У ветеринарній клініці японського міста Нагоя померла від старості відома на всю країну вівчарка-поводир. В1982году, коли собака вела по вулиці сліпого масажиста, з-за повороту вискочив автомобіль і, не впоравшись зі швидкістю на засніженому шосе, понісся прямо на них.

Вівчарка в останню секунду витягла сліпого буквально з-під коліс машини, але сама при цьому втратила передньої лапи.

А ще люди, які бачили стверджують, що приблизно за годину перед відомими землетрусами в Ашхабаді і Вірменії собаки будили своїх сплячих господарів і тягнули їх до виходу. - Ось які вони безстрашні і вірні.

- У кого-то, хлопці, напевно, немає вдома собаки, але дуже хотілося б мати. Ось сьогодні ми і зробимо собі друга, адже собака - друг людини. - І щеня у нас буде не простий, а трохи чарівний. Ми його навчимо подавати лапку, подивіться, як у мене. - Дай, друг, мені лапу.

-Ми сьогодні будемо робити цуценя-Смикунця. А що за слово «Смикунцем»? - (відповіді дітей). Правильно, ми його за щось винні смикати і від цього він повинен рухатися. А щоб іграшка рухалася, ми з вами повинні:

1) правильно вирізати деталі;

2) правильно ці деталі з'єднати.

Подивіться, а чому лапка рухається? Тому, що вона не приклеєна, а з'єднана дротом. І, значить, що нам ще сьогодні на занятті знадобиться? - нитка і дріт.

-Отже, зможете здогадатися скільки деталей у нас повинно бути? - дві. Тепер згадаємо техніку безпеки при роботі з ножицями. (Кажуть діти) - ножицями не играем; якщо вирізали, закриваємо ножиці і кладемо на край столу; якщо потрібно передати закриваємо і передаємо кільцями вперед.

А зараз я вам роздам заготовки. Беремо картон, обводимо, як завжди, з краю. А ще, хлопці, зверніть увагу на те, що на заготовках немає хвоста, його ви повинні домалювати самі і вирізати разом з тулубом, як я показую на дошці. На дошці я намалювала деталі і точки замість дірочок. Створюючи цуценя, ви можете його розфарбувати в такий колір, якого б ви хотіли мати у себе і обов'язково придумати ім'я-прізвисько.

Все вирізали? Не забувайте поставити крапки в тих місцях, де є

дірочки на заготовках. Подивіться, на тулуб 1 дірочка, а на лапці - 2. здогадатися, чому? - тому що в верхню дірочку ми вдень ниточку, за яку і будемо піднімати лапку.

Ми зараз всі станемо дружно,

Відпочити трохи потрібно.

Щоб відпочинок пальцях дати

Треба ними помахати,

Щоб не втомилися ноги

Ми пострибати трохи.

2 руки плескають, 2 ноги тупають. 2 ліктика обертаються

2 очі закриваються, (відповідають руху)

Мій Ілля такий ледар! (Розвести руки в сторони)

Тільки відпочинок подавай, (присісти, руки за голову).

Відпочили, продовжуємо. І тепер я всім зроблю дірочки на ваших деталях. Чим? Шилом. Роздам відрізки дроту і нитку приблизно 10см. Ви вже знаєте, що таке см? - Це 2 зошитів клітини. А тепер ниточку втягає верхню дірочку і зав'язуємо на 2 вузлика. У кого не вийде, я допоможу. А тулуб з лапкою з'єднуємо дротом через нижню дірочку. Просунули дріт і її потрібно зафіксувати, щоб вона не випала, тобто з нижньої сторони затискаємо, щоб дріт не рухалася, а зверху закручуємо по спіралі або по колу. Потім повертаємо і те ж саме робимо з іншого боку.

Ну, по-моєму, славні у нас цуценята вийшли, зовсім як живі. Подивіться, чи всі вони вам лапу подають?

А тепер давайте влаштуємо виставку собак і виберемо саму акуратну. Ними можна милуватися. Молодці. Всі дуже старалися. По-моєму, мета досягнута.

Скажіть, будь ласка, важко було виготовити іграшку? - (відповіді дітей).

Хлопці, а як ви думаєте, чи можна зробити рухомими хвостик, вушко? - Звичайно можна, просто в потрібних місцях потрібно зробити отвори.

А зараз приведемо до ладу робоче місце.

По темі: методичні розробки, презентації та конспекти

Конспект уроку "Лягушка- мандрівниця". Частина 1.

Конспект уроку "Лягушка- мандрівниця". Частина 1.

урок навколишнього світу в 3 класі по освітній системі "Школа-2100".

Конспект уроку російської мови "Частина мови - іменник"

Конспект уроку призначений для використання в 3 класі. При розробці уроку використані диференційовані завдання для групової та індивідуальної роботи.

Дієслово як частина мови (конспект уроку з використанням ІКТ)

Конспект уроку складений на основі підручника Т.Г.Рамзаевой «Російська мова 4 клас». В ході уроку узагальнюються і систематизуються знання про дієслово як частини мови. Формуються УУД: пізнавальні - робота.

Конспект уроку з презентацією. Навколишній світ. 3 клас. УМК "Початкова школа XXI століття". Тема: "Тварини - частина природи. Роль тварин у природі".

Тема: "Тварини - частина природи. Роль тварин у природі".

Конспект уроку з презентацією "Прислівник як частина мови" 4 клас

Конспект уроку з презентацією "Прислівник як частина мови" 4 клас. УМК "Школа Росії.

конспект уроку з презентацією з російської мови в 4 класі на тему "Як пов'язані частині Складносурядні пропозиції"

Конспект уроку російської мови в 4 класі з використанням технології «Критичне мислення» .Проте уроку: «Як пов'язані частині Складносурядні пропозиції» Цілі: ·.

Схожі статті