Учитель хімії та біології, МБОУ ЗОШ № 29 м Нижньовартовськ Тюменська область ХМАО-ЮГРА
Розробка позакласного заходу з хімії
Урок - турнір з хімії «Що ми знаємо, що ми вміємо» (8 клас)
Мета. Розширення інтегрованих знань учнів з предметів природничо-наукового циклу; активізація
пізнавальної діяльності та підвищення
мотивації учнів до вивчення хімії.
Розвиток інтересу учнів до хімії і активізація їх пізнавальної діяльності, при використанні
нестандартних ігрових форм навчальної діяльності;
Сприяти розширенню і поглибленню знань учнів про хімічні елементи, будову їх атомів і
класах неорганічних сполук.
Виховувати в учнів культуру поведінки, спілкування один з одним під час заходу.
Форма проведення заходу - урок - турнір.
Матеріали та обладнання: періодична система Д.І. Менделєєва, таблиця розчинності, реактиви для експериментів.
Правила проведення гри:
1. У грі беруть участь 2 команди по 5 осіб,
2. У грі беруть участь уболівальники. Вболівальник, правильно, що відповів на запитання ведучого отримує жетон, який він може віддати будь-якій команді.
3. За кожну правильну відповідь команда отримує 1 бал.
4. Журі підводить і оголошує підсумки по кожному конкурсу.
Турнір складається з наступних етапів:
1. Термінологічний бій
2. Хто більше?
3. Далі, далі, далі.
4. Пожвавлення схеми
5. Речовина в моєму будинку
6. Хімічні сполуки
7. Пантоміма
8. бліцтурнірі капітанів
9. Виправи помилку
10. Шиворот на вивород
11. Підведення підсумків
хід заходу
Організаційний момент: Перевірка готовності команд до гри. Інструктаж і пояснення правил гри.
Вступна частина:
Вітаю! Ми відкриваємо турнір який буде проходити під девізом: «Що ми вміємо, що ми знаємо». Предмет вивчається перший рік. Як і будь-яка наука вимагає до себе серйозного і відповідального ставлення. Сьогодні ми визначимо самого уважного. самого кмітливого. Кожне виконане завдання і правильна відповідь оцінюється в один бал.
На честь відкриття турніру запалюємо вогонь (заздалегідь готується суміш речовин перманганату калію, сірчаної кислоти, етилового спирту).
I «Термінологічний бій».
Дай визначення термінам - кислота, оксид, солі, електрон, формула, реакція окислення.
II «Хто більше?» Викидається чотири кубика, на сторонах яких хімічні знаки. Потрібно скласти формули класів речовин протягом однієї хвилини.
III «Далі, далі, далі. »За певний час команди повинні відповісти на максимальну кількість питань. За кожну правильну відповідь команда отримує 1 бал.
1. Газоподібна природна суміш (повітря)
2. Газ, що утворюється під час грози (озон)
3. Те, з чого складається тіло (речовина)
4. Прісна або морська вода має більшу електропровідність? (Морська.)
5. До яких хімічним явищ належить почорніння срібних виробів? (Хімічним.)
6. Саме тверде природна речовина (алмаз)
7. Дуже швидка хімічна реакція (вибух)
8. Окислення заліза (по-іншому) (іржавіння)
IV «Пожвавлення схеми»
Від кожної команди по дві людини робота біля дошки
I команда S-SO2-SO3-H2SO4-CaSO4
II команда P-P2O5-H3PO4-Ca3 (PO $) 3
V «Речовини в моєму домі»
По одному учаснику від команди відгадують завдання
1.Назовите формулу чадного газу. (СО)
2.Хіміческое назву кухонної солі. ( Хлорид натрію)
3.Солью, який кислоти є харчова сода. (Вугільної кислоти)
4.Назовите елемент, з якого складається речовина активоване вугілля. (Вуглець)
5.Какая кислота використовується для гасіння соди. (Оцтова)
VI «Хімічних з'єднання»
Заповніть пропуски в рівняннях реакції і розставте коефіцієнти
Na +. = NaO HCI +? = CL2 +. +? = LiOH + H2
VII Конкурс «Пантоміма»
Пантоміма всієї команди. зобразити
I команда - агрегатні стани води
II команда - взаємодії натрію з водою
В цей час помічники показують цікаві досліди.
Хімічний дослід «Штучна КРОВ»
Завдання: пояснити хімічні процеси, що відбуваються в ході реакції, написати її рівняння. Рівняння реакції: FeCl3 + 3KCNS = Fe (CNS) 3 + 3KCl
Проведення експерименту: намочити одну ватку розчином хлориду заліза (III) і протерти їй руку одного з провідних. Іншу ватку намочити розчином роданида калію і протерти їй лезо ножа. Провести ножем по руці ведучого - з'явиться так звана «штучна кров»
як ви здогадалися, ім'я цього досвіду - «штучна кров»!
VIII "бліцтурнірі капітанів»
Капітанам пропонується по 10 питань, відповідати на які потрібно відразу, не роздумуючи. За кожну правильну відповідь по одному балу.
Питання до першого капітану:
· Сама дрібна частка речовини (атом)
· Скло не може текти
· Найактивніший метал
· Найпоширеніший елемент в атмосфері
· Сіль вугільної кислоти
Питання до другого капітану:
· Перехід речовини з рідкого стану в тверде
· Найактивніший неметалл
· Солі кремнієвої кислоти
· Назва хімічного елемента купрум
· Чим багата капуста ламінарія
IX "Виправи помилку»
Зараз вашій увазі пропонується розповідь, що містять фізичні і хімічні помилки. За кожну виправлену помилку один бал.
У яскравий сонячний день хлопці попрямували в похід. Повітря було чистим і свіжим, так як містив багато вуглекислого газу. Щоб було не так жарко, хлопці одяглися в темні костюми. Спочатку дорога йшла по піщаному березі річки. Пісок, що складається в основному з оксиду алюмінію, був сухим і чистим. Йти було легко. Потім мандрівники звернули на луг, і їм довелося зменшити крок. Далеко попереду хлопці побачили гусеничний трактор, який важко і повільно, як каталітична реакція, поповз по зораному полю, глибоко грузнучи в землі. Поруч з трактором їхав велосипедист. Їхати йому було легко, і він виспівував веселу пісеньку: «Вода, вода кругом». На нічліг розташувалися на березі річки. Вода в ній була безбарвною і прозорою, як лакмус в кислоті. До вечора стало свіжо, але після купання хлопцям стало тепліше. На дні річки лежав великий камінь, що складається з чистого оксиду кремнію. Троє хлопчиків з працею підняли його в воді, але зате легко викинули на берег.
Учитель: Наступний тур називається «Шиворот на виворіт» тут вам потрібно перевести з хімічного мови на загальноприйняті фрази.
1. Не все те аурум. Що блищить.
2. Недонатрій хлористий на столі, перенатрій хлористий на голові
3. За купрумний гріш повісився
4. Феррумний характер
5. З тих пір багато аш-два-о утекло
6. Іде, як аш-два-о в оксид кремнію.
Вікторина для батьків «Згадаймо хімію»
1. Пісок, з яким п'ють чай. (Цукровий)
2. Яким хімічним елементом багата капуста ламінарія (йод)
3. Який хімічний елемент міститься в яблуках (залізо)
4. Метал, який міститься в святій воді (срібло)
5. Брак якого елемента призводить до Каріси (фтор)
6. Коли зіпсовано яйце, я теж відразу на обличчя. Я відбиваю апетит і дуже сильно отруйний.
7. Хоча я сіль, але під водою, вас здивую своїм середовищем. Посуд мити, прати білизну, можу і це не брехня (сода).
Журі підводить підсумки і називає команду-переможця, які отримують позначку «відмінно», виділяється самий ерудований учасник цієї гри. рефлексія
отримати свідоцтво
.
створити портфоліо
створити блог
.