Правило виїзного гола

На мій погляд, у футболі, зокрема, в єврокубках, і інших змаганнях, потрібно скасувати правило, що в двоматчевому поєдинку вдома / на виїзді за однакової кількості м'ячів, гол, забитий на виїзді, вважається за два. Дивно, що це правило, яке існує з кінця 60-их років, до цих пір в дії. Воно ж втручається в суть самої гри.

Наприклад, вчора дивився перші матчі чвертьфіналу Ліги Чемпіонів. І весь час ловлю себе на думці, що цей футбол просякнутий духом виїзного гола. Виходить, що головне завдання домашньої команди - це не пропустити на своєму полі. Тобто навіть нічия 0-0 - це хороший результат вдома, не кажучи вже про 1-0 і 2-0, а ось 1-1 і 2-1 - це вже як би кепсько. Потім супернику в другому матчі вистачить 0-0 і 1-0 відповідно. Тому перший матч перетворюється на нудне дію, з розумінням того, що, за рідкісним винятком, все вирішиться у другому матчі.

Але другий матч теж іноді не виправдовує надій. Наприклад, перший матч 0-0, у другому гості забивають 0-1. Все, тепер господарям потрібно забивати 2. Як так, ти пропустив 1 гол в двох матчах, але тобі вже потрібно забивати два. По-моєму несправедливо. Зрозуміло, що на виїзді грати важче, це і переїзд, і необхідність пристосуватися до місцевих умов. Але це несправедливо все одно. З цієї необхідності забити два голи починається гонитва за тінню. Зрівняв 1-1, потім тобі знову забили 1-2, і тобі знову треба забивати два голи. А бувають і інші різні ситуації, наприклад, перший матч 2-0, другий теж 2-0, але гості забивають 2-1 - і все, вже треба забивати ще два голи. Гаразд, деякі команди прагнуть забити, але деякі опускають руки, як, наприклад, недавній матч Вердер - Сент - Етьєнн (1-0, 2-2). Вердер, після домашньої перемоги 1-0, забив на виїзді вже на 6 хвилині. Все, гравці Сент-Етьєна стали, футбол припинився, і не було навіть ілюзії боротьби, хоч і гра закінчилася в кінці кінців 2-2.

Що характеризує всі матчі таких двораундова дуелей? Під впливом правила виїзного гола ніхто не грає - всі вважають виїзні голи! «Так, скільки нам потрібно забити потім, якщо пропустили. Так, а тут нам потрібно не пропустити один і все, і т.д. ». Ну хіба це футбол. Навіщо ця математика, якщо потрібна гра?

А вершиною абсурдності правила є його дотримання в додатковий час після другого матчу. Тобто гості другого матчу знаходяться просто в більш вигідному становищі. Забили в екстра таймі - все, господарям потрібно в цей 30-мінтуний відрізок ще два забивати. Ну куди це годиться?

Цікавить питання: «Хіба це не очевидно, що результативність на виїзді потрібно скасувати?»