Презентація на тему: "Комп'ютерне навчання. Жива геометрія. Програма« Жива геометрія »це віртуальний конструктор, призначений для побудови геометричних фігур." - Транскрипт:
2 Жива геометрія. Програма «Жива геометрія» це віртуальний конструктор, призначений для побудови геометричних фігур в просторі і на площині, на уроках геометрії і алгебри в 5-9 класах. Програма «Жива геометрія» це віртуальний конструктор, призначений для побудови геометричних фігур в просторі і на площині, на уроках геометрії і алгебри в 5-9 класах.
3 Етапи: Приклади розв'язання задач. Приклади розв'язання задач. Урок по темі: «Відношення площ подібних трикутників» із застосуванням програми «Жива геометрія». Урок по темі: «Відношення площ подібних трикутників» із застосуванням програми «Жива геометрія».
4 Цілі: Показати, як застосовувати програму для вирішення завдань. Показати, як застосовувати програму для вирішення завдань. Дати зрозуміти, що застосування даної програми необхідно в сучасному суспільстві. Дати зрозуміти, що застосування даної програми необхідно в сучасному суспільстві. Пояснити на прикладах, як вирішуються завдання, при цьому заощадивши час. Пояснити на прикладах, як вирішуються завдання, при цьому заощадивши час. Зробити висновки. Зробити висновки.
5 Приклади розв'язання задач: Побудувати довільний трикутник. Побудувати довільний трикутник. Знайти відстань між точками (вершини трикутника). Знайти відстань між точками (вершини трикутника). Знайти середини утворюють відрізків. Знайти середини утворюють відрізків. Провести бісектрису одного з кутів. Провести бісектрису одного з кутів.
6 Побудова довільного трикутника: Для цього необхідно на панелі інструментів вибрати команду графіки, створити осі. Після цього ж меню вибрати - нанести точки. З'явиться підменю введіть три координати. Вибрати на панелі команду побудова, виділивши всі три точки, натиснути відрізок. Трикутник готовий. Для цього необхідно на панелі інструментів вибрати команду графіки, створити осі. Після цього ж меню вибрати - нанести точки. З'явиться підменю введіть три координати. Вибрати на панелі команду побудова, виділивши всі три точки, натиснути відрізок. Трикутник готовий.
7
8 Знаходження відстані між точками. Для цього виділяємо попарно всі точки, вибираємо команду вимір, відстань. І в лівому верхньому кутку бачимо відповідь. Для цього виділяємо попарно всі точки, вибираємо команду вимір, відстань. І в лівому верхньому кутку бачимо відповідь.
9
10 Знаходження середини утворюють відрізків. Для цього виділяємо по черзі кожен з утворюють відрізків. Вибираємо команду побудова, точка по середині. І бачимо, що на відрізках нанесені середини. Для цього виділяємо по черзі кожен з утворюють відрізків. Вибираємо команду побудова, точка по середині. І бачимо, що на відрізках нанесені середини.
11
12 Знаходження бісектриси одного з кутів. Для цього необхідно виділити три точки трикутника, вибрати побудова, бісектриса кута. І ми бачимо, що бісектриса проведена. Для цього необхідно виділити три точки трикутника, вибрати побудова, бісектриса кута. І ми бачимо, що бісектриса проведена.
13
14 Урок на тему: Відношення площ подібних трикутників. Із застосуванням програми «Жива геометрія».
15 Цілі: Закріпити поняття пропорційних відрізків і подібних трикутників. Закріпити поняття пропорційних відрізків і подібних трикутників. Удосконалювати навички вирішення завдань на застосування властивостей бісектриси трикутника і визначення подібних трикутників. Удосконалювати навички вирішення завдань на застосування властивостей бісектриси трикутника і визначення подібних трикутників. Розглянути теорему про ставлення площ подібних трикутників і показати її застосування в процесі вирішення завдань, із застосуванням проектора і програми «Жива геометрія». Розглянути теорему про ставлення площ подібних трикутників і показати її застосування в процесі вирішення завдань, із застосуванням проектора і програми «Жива геометрія».
17 Організаційний момент: Повідомити тему уроку, сформулювати цілі уроку. Повідомити тему уроку, сформулювати цілі уроку.
18 Актуалізація знань учнів: Опитування з питань. Опитування з питань. Підготуватися і довести властивість бісектриси. Підготуватися і довести властивість бісектриси.
19 Рішення задач за готовими кресленнями:
20 1 Площі трикутників АВС і МNK відносяться як 3: 7. Знайти: МN. Площі трикутників АВС і МNK відносяться як 3: 7. Знайти: МN.
21
22 2 Площа трикутника BMN = 4 см 2
23
24 Вивчення нового матеріалу. 1) Розподілити учнів по творчим групам і запропонувати обговорити завдання: «Трикутники АВС і А1У1С1 подібні з коефіцієнтом подібності R. Знайти відношення їх площ». 2) Довести теорему.
25 Теорема. Відношення площ двох подібних трикутників дорівнює квадрату коефіцієнта подібності.
26 Доказ: Нехай АВС і А1У1С1 подібні трикутники, причому коефіцієнт подібності дорівнює R. Так як кут А = кутку А1, то S / S1 = АВ * АС / А1В1 * А1С1 то S / S1 = АВ * АС / А1В1 * А1С1 (по теоремі про ставлення трикутників, що мають по рівному кутку); (По теоремі про ставлення трикутників, що мають по рівному кутку);
27
S / S1 = R * R АС / А1С1 = R "title =" Звідси маємо: АВ / А1В1 = R => S / S1 = R * R АС / А1С1 = R "class =" link_thumb "> 28 Звідси маємо: АВ / А1В1 = R => S / S1 = R * R АС / А1С1 = RS / S1 = R * R АС / А1С1 = R "> S / S1 = R * R АС / А1С1 = R"> S / S1 = R * R АС / А1С1 = R "title =" звідси маємо: АВ / А1В1 = R => S / S1 = R * R АС / А1С1 = R "> S / S1 = R * R АС / А1С1 = R" title = "звідси маємо: АВ / А1В1 = R => S / S1 = R * R АС / А1С1 = R">
29
31 Закріплення нового матеріалу: Робота в робочих зошитах Робота в робочих зошитах Робота в групах за рішенням завдань Робота в групах за рішенням завдань Самостійна робота Самостійна робота
32 Підведення підсумків уроку: Задати питання з вивченого матеріалу Задати питання з вивченого матеріалу Задати домашнє завдання Задати домашнє завдання
34 Дякую за увагу. Студент 43 групи Жиров Дмитро Науковий керівник: Науковий керівник: Старокожева Є.І. Старокожева Є.І.