Тема: «Тіла, речовини, частинки».
Мета: сформувати уявлення про тіла, речовини, частинках, їх різноманітності.
- Освітня: Вчити дітей бути обережними з тими речовинами, вміст яких незнайоме;
- Виховна: Виховувати швидкість і кмітливість, уміння рахуватися з іншими людьми, стримувати свої емоції і бажання. Розвиваюча: розвивати вміння працювати зі схемами, спостережливість, уважність, пам'ять.
Тривалість: 45 хв.
Клас. 3
Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.
- Картки-опори (тіла, речовини, частинки, природні тіла, штучні тіла, тверді, рідкі, газоподібні);
- Для досвіду (у вчителя і кожного учнях: стакан, чайна ложка, шматочок цукру, вода);
- Презентація до уроку;
- Проекційна система і комп'ютер.
Хід уроку
Організаційний момент Слайд 2
Довгоочікуваний дано звонок-
Починається урок,
Кожен день - завжди всюди,
На заняттях в грі,
Сміливо чітко говоримо
І тихесенько сидимо.
Повторення вивченого. слайд 3
Вибери правильну відповідь і запиши літери, під якою він дан:
- Що таке природа?
- все, що зроблено руками людини;
- все що нас оточує незалежно від людини;
- все що нас оточує.
- Яка буває природа?
- Природа буває жива і нежива;
- Природа буває тільки жива.
- Що відноситься до неживої природи? слайд 4
- снігур;
- сніг;
- стіл.
- Яке царство не належить до живої природи?
- царство бактерій;
- царство рослин;
- царство людей;
- царство грибів.
- Під якою буквою записана правильна ланцюг харчування? слайд 5
- капуста - жаба - слимак;
- капуста - слимак - жаба.
- Що об'єднує цих тварин: дронт, мандрівний голуб, морська корова.
-
- врятовані людиною;
- знищені людиною;
- стали рідкісними.
- 7. Що вивчає наука екологія?
- неживу природу;
- зв'язок між живими істотами і навколишнім середовищем.
Повідомлення теми і цілей уроку. слайд 6
Хто правильно дав відповіді на всі питання, у того вийшло слово «Природа».
Сьогодні на уроці ми приступимо до вивчення нового розділу «Ця дивовижна природа». Він допоможе нам дізнатися ще більше про природу.
Тема нашого нового уроку «Тіла, речовини, частинки». Ми познайомимося з тілами і дізнаємося, з чого вони складаються.
Що ви уявляєте, коли чуєте слово «тіло»?
(Тілами називають всі предмети, що оточують нас)
IV. Робота по темі. слайд 7
Розділи предмети на 2 групи: стілець, трава, ластівка, хмара, зошит, камінь, двері, дерево, пальто.
Відгадай загадки. слайд 8
Коли я молодий був - світло світил,
На старість - згасати став. (Місяць)
Білі квіти ввечері розквітають,
Вранці в'януть. (Зірки) Слайд 9
Чи не вогонь, а боляче пече, що не ліхтар,
а яскраво світить, чи не пекар, а пече? (Сонце)
- До якої групи тел вони відносяться? (Природні тіла)
- Їх ще називають небесні або космічні
Робота (в зошиті) за підручником. Прочитати текст про тілах С.34. слайд 10
Робота в зошиті С.15 № 4, 5.
Физкультминутка Слайд 11
Вітер тихо клен качає
Вправо, вліво нахиляє.
Раз нахил і два нахил
Зашумів листям клен.
Робота по темі.
Речовини. Бесіда з учнями.
Показати уч-ся предмети Слайд 12
Ваза, олівець, м'яч, стакан, зошит, ножиці, цвях.
Тема: «Тіла, речовини, частинки».
Мета: сформувати уявлення про тіла, речовини, частинках, їх різноманітності.
- Освітня: Вчити дітей бути обережними з тими речовинами, вміст яких незнайоме;
- Виховна: Виховувати швидкість і кмітливість, уміння рахуватися з іншими людьми, стримувати свої емоції і бажання. Розвиваюча: розвивати вміння працювати зі схемами, спостережливість, уважність, пам'ять.
Тривалість: 45 хв.
Клас. 3
Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.
- Картки-опори (тіла, речовини, частинки, природні тіла, штучні тіла, тверді, рідкі, газоподібні);
- Для досвіду (у вчителя і кожного учнях: стакан, чайна ложка, шматочок цукру, вода);
- Презентація до уроку;
- Проекційна система і комп'ютер.
Хід уроку
Організаційний момент Слайд 2
Довгоочікуваний дано звонок-
Починається урок,
Кожен день - завжди всюди,
На заняттях в грі,
Сміливо чітко говоримо
І тихесенько сидимо.
Повторення вивченого. слайд 3
Вибери правильну відповідь і запиши літери, під якою він дан:
- Що таке природа?
- все, що зроблено руками людини;
- все що нас оточує незалежно від людини;
- все що нас оточує.
- Яка буває природа?
- Природа буває жива і нежива;
- Природа буває тільки жива.
- Що відноситься до неживої природи? слайд 4
- снігур;
- сніг;
- стіл.
- Яке царство не належить до живої природи?
- царство бактерій;
- царство рослин;
- царство людей;
- царство грибів.
- Під якою буквою записана правильна ланцюг харчування? слайд 5
- капуста - жаба - слимак;
- капуста - слимак - жаба.
- Що об'єднує цих тварин: дронт, мандрівний голуб, морська корова.
-
- врятовані людиною;
- знищені людиною;
- стали рідкісними.
- 7. Що вивчає наука екологія?
- неживу природу;
- зв'язок між живими істотами і навколишнім середовищем.
Повідомлення теми і цілей уроку. слайд 6
Хто правильно дав відповіді на всі питання, у того вийшло слово «Природа».
Сьогодні на уроці ми приступимо до вивчення нового розділу «Ця дивовижна природа». Він допоможе нам дізнатися ще більше про природу.
Тема нашого нового уроку «Тіла, речовини, частинки». Ми познайомимося з тілами і дізнаємося, з чого вони складаються.
Що ви уявляєте, коли чуєте слово «тіло»?
(Тілами називають всі предмети, що оточують нас)
IV. Робота по темі. слайд 7
Розділи предмети на 2 групи: стілець, трава, ластівка, хмара, зошит, камінь, двері, дерево, пальто.
Відгадай загадки. слайд 8
Коли я молодий був - світло світил,
На старість - згасати став. (Місяць)
Білі квіти ввечері розквітають,
Вранці в'януть. (Зірки) Слайд 9
Чи не вогонь, а боляче пече, що не ліхтар,
а яскраво світить, чи не пекар, а пече? (Сонце)
- До якої групи тел вони відносяться? (Природні тіла)
- Їх ще називають небесні або космічні
Робота (в зошиті) за підручником. Прочитати текст про тілах С.34. слайд 10
Робота в зошиті С.15 № 4, 5.
Физкультминутка Слайд 11
Вітер тихо клен качає
Вправо, вліво нахиляє.
Раз нахил і два нахил
Зашумів листям клен.
Робота по темі.
Речовини. Бесіда з учнями.
Показати уч-ся предмети Слайд 12
Ваза, олівець, м'яч, стакан, зошит, ножиці, цвях.