Проблемне навчання на уроках біології

цілі:
  • мати уявлення про зовнішній і внутрішній будові шкіри;
  • мати уявлення про функції шкіри;
  • вміти співвідносити будова шкіри з її функціями.

I. Організаційний момент.

II. Актуалізація пізнавальної діяльності.

Сьогодні на уроці ми з вами познайомимося з дивовижним винаходом природи, з дуже складним багатофункціональним органом. (Вам належить вгадати тему уроку) Зверніть увагу на дошку:

- 2,7 кг у дорослої людини;

- його називають "дзеркалом здоров'я";

- цей орган постійно відмирає і народжується знову.

Про цей орган ще дуже багато можна говорити. Отже, що ж це за орган?

III. Повідомлення теми і цілей.

Абсолютно вірно, тема уроку "Будова і функції шкіри".

Чи важлива ця тема для нас, хлопці? Чому?

-А чим конкретно ми будемо займатися? Подивіться на тему. Що таке функції? Отже, після закінчення уроку ви повинні мати уявлення про зовнішній і внутрішній будові, функціях шкіри. Вміти співвідносити будова шкіри з її функціями.

Як ми будемо досягати наші цілі? Намети план роботи.

2. Зовнішня будова.

3. Внутрішня будова.

4. Перевірка знань.

Працювати будемо з інструктивно картою.

IV. Вивчення нового матеріалу.

Які ж особливості шкіри дозволяють виконувати їй настільки різноманітні функції?

Що треба знати, щоб відповісти на це питання?

- Треба знати будову шкіри. Цим ми і займемося.

2) Зовнішня будова шкіри.

а) Розгляньте шкіру тильної сторони кисті. Стисніть руку в кулак. Що відбувається зі складками шкіри в області суглоба? Яке значення цих складок?

б) Відтягніть шкіру. Які властивості шкіри ви виявили?

в) Розгляньте візерунки на подушечках пальців. Чому за відбитками можна встановити особу людини?

г) Чому подушечки мають велику чутливість (замінюють очі)? Що ж ми можемо сказати про шкіру? Робимо висновок.

Вона еластична, міцна, сприйнятлива, рухлива, з індивідуальним малюнком у вигляді складок.

3) Внутрішня будова шкіри.

- Ми розглянули зовнішня будова шкіри, охарактеризували, яка вона.

- З якою функцією ми співвіднесемо наші знання? (Захисна)

Багато чому ми ще не знайшли підтвердження. Продовжуємо вивчення.

Подивіться слайди № 3 і № 6.Закончіте таблицю в інструктивних картах і зберіть таблицю на дошці:

Схожі статті