Прощений цакташ не пробачив ска

Футболісти "СКА-Хабаровськ", "Радянський спорт»

Хабаровський СКА, грав більше години в меншості, поступився казанському «Рубіну» лише в овертаймі 1/8 фіналу Кубка Росії.

Якщо ви до цих пір не знаєте, хто такий головний тренер СКА з Хабаровська Олександр Григорян, швидше виправляйте цю прогалину. Один з найбільш незвичайних людей в російському футболі - і по творчому шляху, і по методам роботи. Головне, на чому акцентуємо увагу: якими б екстравагантними не видалися його слова, до них краще ставитися серйозно.

Коли Григорян говорив, що шанси в матчі з набрали хід «Спартаком» в 1/16 фіналу Кубка Росії - 50 на 50, вірили йому мало хто. Але після перемоги над червоно-білими він розшифрував свій план на гру. І розвіяв сумніви - шанси були рівні.

«Рубіну» ж варто було побоюватися СКА, як мінімум, з двох причин. Перша: вміння тренера гостей вигравати кубкові матчі. З «Променем», наприклад, він уже виходив у півфінал турніру. Друга: за попередні три розіграшу Кубка Росії Григорян тричі зустрічався з «Рубіном» і двічі перемагав.

- Радує, що гра пройде саме в Казані: мені подобаються це місто, аура на місцевому стадіоні. Шанси? 50 на 50, - вторив самому собі перед четвертим матчем тренер СКА.

Хоча хабаровчане підійшли до гри з серій з трьох невиігранних матчів, а у «Рубіна» три останні домашні гри завершувалися впевненими перемогами.

Але Григоряну, як ми пам'ятаємо, - вірити.

ДЗВІНОК ДРУГУ

Все змінило видалення в кінцівці першого тайму. І знову не обійшлося без хорвата Цакташа. За кілька годин до матчу стало відомо, що КДК РФС скасував червону картку, показану півзахиснику «Рубіна» в грі останнього туру РФПЛ проти «Терека» (1: 3). Точно в такому ж стилі свою червону отримав гравець СКА Кірєєв, тільки порушував правила він як раз на Цакташе, і все було набагато очевидніше. Пряму ногу Кірєєв прибрав занадто пізно.

Після цього спроби гравців СКА утримати нічию з кожною хвилиною ставали все більш слабкими, і все більше героїчними. Там, де раніше була забита хрест навхрест двері, тепер рятували лише підкат або стрибок під удар. Але зруйнувалася хабаровська фортеця тільки в овертаймі - за дві хвилини до ймовірної серії пенальті підключився до атаки захисник Гарсія вивів «Рубін» в чвертьфінал - 1: 0.