файл готується до скачування
Тема уроку: «Ударні і ненаголошені голосні звуки. Способи перевірки написання букви,
позначає ненаголошений голосний звук (зміна форми слова)
Мета уроку: Формувати вміння підбирати перевірочні слова, писати двоскладові слова з
ненаголошеними голосними, вчити ставити навчальну завдання, підвищувати рівень самоконтролю учнів,
формувати вміння працювати в парі, слухати і розуміти мову інших, спільно домовлятися про
правилах поведінки і спілкування.
організаційний момент
I.
чистописання
-Як називається наш урок? (Російська мова) - Чому ми вчимося на цьому уроці? (Красиво і грамотно
писати)
- Запишіть число. - Назви літери.
- Які це букви? (Голосні)
а про і е я е
- Яка буква «зайва»? Чому? (Літера е - завжди ударна)
- А решта голосні які? (Голосні, що вимагають перевірки в ненаголошеній положенні)
Вдень, шофер,
II.
Самовизначення до діяльності.
Підручник з 64 усно упр1,2,4
- Хлопці, до нас в клас прилетіла гостя. Відгадайте хто вона, прочитавши загадку.
Вдень спить, вночі літає,
Гупає, людей лякає.
У темряві горять очі -
Всім мишам вона гроза.
(Сова)
- За якими ознаками здогадалися, що це сова?
- Що ви знаєте про цього птаха?
-Сови - птаха, дуже розумні. Сови хижі птахи, як правило, вони живуть по одинці. вони
полюють на інших менших птахів, комах і дрібних тварин. Сови - нічні мисливці.
- Сова в казках - мудра птиця. Значить і ми з вами повинні показати свої знання і дізнатися сьогодні
щось нове.
- Прочитайте уважно останній рядок загадки.
-Позначте в словах наголос. Знайдіть слова і підкресліть букву, що позначає ненаголошений
голосний звук.
- Так про що ми з вами будемо говорити на уроці. Безударнийголосний Ненаголошений
голосний звук Спричиняє багато мук.
- Чому завдає багато мук?
- Так чим ми сьогодні будемо на уроці займатися?
- Значить мета нашого уроку ...
(Відкривається друга половина вірша)
Яку гласну писати,
Будемо з вами повторювати!
- Для чого нам потрібно це знати? (Щоб навчитися грамотно писати).
III.
актуалізація знань
Підбір перевірочного слова
- Давайте запишемо слово сова. Чи можемо ми відразу написати це слово? Чому? Що потрібно зробити,
щоб правильно написати слово сова? (Підібрати перевірочне слово)
- Запишіть перевірочне слово. Поставте наголос. Яка голосна пишеться під наголосом. значить в
слові с.ва яку голосну ми напишемо без наголоси?
- То який для себе зробимо висновок. (Перш ніж писати слова з ненаголошеній гласною, потрібно
підібрати перевірочне)
- Як перевірити безударную голосну в корені слова?
З'являється картка:
Перевірених наголосом!
IV.
Робота по темі уроку
1. Знаходження перевірочного слова
- Сова приготувала нам нове завдання.
- Прочитайте слова, які приготувала мудра птиця.
(ліс
Лісова
лісник)
- Хто такий лісник? (1. Лісовий сторож. 2. Працівник лісового господарства.) - дається
визначення за словником Ожегова
-У всіх словах знайди загальну частину слова. Назви.
-У яких словах букви в загальній частині слів треба перевіряти? Чому?
-Як ви думаєте, яке з цих слів є перевірочним?
-Спиш спочатку перевірочне слово, потім інші два слова. Постав наголос. підкресли в
загальної частини слів літери, які позначають ненаголошені голосні.
-Чого навчилися виконавши це завдання? (Знаходити перевірочні слова)
V.
Физминутку
Робота по темі уроку
Підручник з 65 упр 5 за варіантами письмово
Стор 36 упр12 раб тетр
Робота по темі уроку
1. словникова робота.
А). - А чи завжди можна перевірити безударную голосну в корені?
- Як називаються в цьому випадку ненаголошені голосні? (Непроверяемую ненаголошені голосні)
З'являється картка:
непроверяемую
- Як бути в цьому випадку? (Запам'ятати, перевірити себе за словником)
З'являється картка:
ЗАПАМ'ЯТАТИ!
Б). відгадування загадок
- Сова пропонує відгадати загадки і написати відгадки.
1. Носить сіренький жилет, Але у крил чорний цвет.Відішь кружляє двадцять парі кричить «кар - р»
(Ворона) 2. Маленький хлопчик, В сірому армячішке.По подвір'ях гасає, Крихти собірает.В полях
ночує,
Насіння краде. (Горобець) 3. Ця хижачка балакуча, злодійкувато, метушлива, Стрекотунья белобока, А
звуть її.
(Сорока).
- Де записані такі слова? (В словнику)
- Відкрий орфографічний словник в підручнику на стор.137
Вбити двох зайців. (Виконати відразу дві справи)
Заяча душа. (Про боягузливому людині)
- Послухайте рядочки:
Їде зайчик на трамваї,
Їде зайчик, міркує:
Якщо я купив квиток,
Хто я заєць чи ні?
- В якому значенні вживається слово заєць? (Пасажир, який не має квитка)
2. Вибіркове лист.
- Як чудово ми проводимо час в лісі. Скільки птахів і звірів ми зустріли. А сова
питає: «Які правила поведінки в природі ви знаєте?»
- Я пропоную вам прочитати невеликий текст про це. (
У лісі не можна шуміти. Навесні птахи та звірі чекають потомство. Не лякайте їх. Чи не розоряйте
гнізда.
VI.
Рефлексія. оцінювання
Мені запам'яталося ...
У мене вийшло …
Мені було важко ....
Я постараюся краще ... Д з стор 64 упр 3