Рівності і нерівності

Тип уроку: відкриття нових знань.

Технологія: технологія розвитку критичного мислення через читання та письмо, ігрова технологія.

Цілі: Розширити знання учнів про равенствах і нерівностях, познайомити з поняттям вірних і невірних рівностей і нерівностей.

Дидактична задача: Організувати спільну, самостійну діяльність учнів з вивчення нового матеріалу.

  1. Предметні.
    • познайомити з ознаками рівності і нерівності; розширити уявлення учнів про равенствах і нерівностях;
    • познайомити з поняттям вірного і невірного рівності і нерівності;
    • розвиток навичок знаходження значення виразу, що містить змінну;
    • формування обчислювальних навичок.
  2. Метапредметние.
    1. Пізнавальні:
      • сприяти розвитку уваги, пам'яті, мислення;
      • розвиток уміння витягати інформацію, орієнтуватися в своїй системі знань і усвідомлювати необхідність нового знання;
      • оволодіння прийомами відбору і систематизації матеріалу, вміння зіставляти і порівнювати, перетворювати інформацію (в схему, таблицю).
    2. регулятивні:
      • розвиток зорового сприйняття;
      • продовжити роботу над формуванням дій самоконтролю і самооцінки учнів;
    3. комунікативні:
      • поспостерігати над взаємодією дітей в парах, внести необхідні корективи;
      • виховувати взаємодопомога.
  3. Особистісні.
    • підвищення навчальної мотивації учнів шляхом використання на уроці інтерактивної шкільної дошки Star Board;
    • вдосконалення навичок роботи з Star Board.
  • Підручник «Математика» 3 клас, 2часть (Л.Г. Петерсон);
  • індивідуальний роздатковий лист;
  • картки для роботи в парах;
  • презентація до уроку, виведена на панель Star Board;
  • комп'ютер, проектор, панель Star Board.

I. Організаційний момент.

І так, друзі, увагу.
Адже продзвенів дзвінок
Сідайте зручніше,
Почнемо скоріше урок!

II. Усний рахунок.

- Сьогодні ми вирушимо з вами в гості. Прослухавши вірш, ви зможете назвати ім'я господині. (Читання вірш ученицею)

В століттях математика овіяна славою,
Світило всіх земних світил.
Її царицею великої
Недарма Гаусс охрестив.
Ми славимо розум людини,
Справи його чарівних рук,
Надію нинішнього століття,
Царицю всіх земних наук.

- І так, нас чекає Математика. В її царстві багато князівств, але сьогодні ми відвідаємо одне з них (слайд 4)

- Назва князівства ви дізнаєтеся, вирішивши приклади і розставивши відповіді в порядку зростання. (Висловлювання)

- Давайте згадаємо, що таке висловлювання? (Твердження)

- Яким може бути вислів? (Вірним або невірним)

- Ми сьогодні з вами будемо працювати з математичними висловлюваннями. Що до них відноситься? (Вираз, рівності, нерівності, рівняння)

III. Стадія 1. ВИКЛИК. Підготовка до вивчення нового.

(Слайд 5 див. Примітку)

- Княжна Висловлення предлагае вам перше випробування.

- Перед вами картки. Знайдіть зайву картку, покажіть (а + 6 - 45 * 2).

- Чому вона зайва? (Вираз)

- Чи є вираз закінченим твердженням? (Ні, не є, тому що воно не доведено до логічного завершення)

- А що таке рівність і нерівність, чи можна їх назвати висловлюванням?

- Назвіть вірні рівності.

- Як по-іншому назвати вірні рівності? (Справжні)

- А невірні? (Помилкові)

- Про які равенствах не можна сказати, що вони справжні? (Зі змінною)

- Математика постійно вчить нас доводити істинність або хибність наших висловлювань.

IV. Повідомлення мети уроку.

- І сьогодні ми повинні дізнатися, що таке рівність і нерівність і навчитися визначати їх істинність і хибність.

- Перед вами висловлювання. Прочитайте їх уважно. Якщо ви вважаєте, його вірним, то поставте в першому стовпчику «+», якщо ні - «-».

- Що допомогло виконати завдання? (Знаки «=», «>», «<»)

- Чому залишилися не підкреслені записи? (Вираження)

2. Гра «Мовчанка» (слайд 9)

(Учні на вузьких смужках записують рівності і показують вчителю, потім перевіряють себе).

Запиши у вигляді рівності висловлювання:

  • 5 більше 3 на 2 (5 - 3 = 2)
  • 12 більше 2 в 6 разів (12. 2 = 6)
  • х менше у на 3 (у - х = 3)

3. Рішення рівнянь (слайд 10)

- Що перед нами? (Рівняння, рівності)

- Чи можемо ми сказати вірні вони чи хибні? (Немає, є змінна)

- Як знайти, при якому значенні змінної вірні рівності? (Вирішити)

  • 1 колонка - 1 стовпчик
  • 2 колонка - 2 стовпчик
  • 3 колонка - 3 стовпчик

Поміняйтеся зошитами і перевірте роботу свого товариша. Оцініть.

VIII. Підсумок уроку.

- З якими поняттями ми сьогодні працювали?

- Якими можуть бути рівності? (Помилковими або істинними)

- Як ви думаєте, чи тільки на уроках математики треба вміти відрізняти помилкові висловлювання від справжніх? (Людина у своєму житті дуже багато стикається з різною інформацією, і треба вміти відокремлювати істинну від помилкової).

IX. Оцінювання роботи учнів і виставлення оцінок.

- За що нас може дякувати цариця Математика?

Примітка. Якщо вчитель використовує інтерактивну шкільну дошку Star Board, даний слайд замінюється картками, набраними на дошці. При перевірці учні працюють на дошці.

Схожі статті