Руйнуємо міфи кінь сильніше в бігу, ніж людина

Ми задалися незвичайним питанням: «Якби люди і коні змагалися в змаганнях з бігу, хто б виграв?» Виявилося, що змагання в такому форматі проходили не один раз. Результати при цьому досить непередбачувані.

Після тріумфальних Олімпійських ігор великий спринтер Джессі Оуенс повинен був купатися в славі і грошах. На жаль, йому довелося наполегливо працювати, щоб прогодувати свою сім'ю. Одним з джерел заробітку виявилися забіги проти коней.

Найчастіше Джессі впевнено перемагав. Одного разу йому навіть довелося спеціально програти, щоб залучити більший інтерес до змагань. Після нього інші переможці Олімпійських ігор, Генрі Карр і Джим Хайнс, успішно змагалися з кіньми на спринтерських дистанціях.

Пізніше було доведено, що коні програвали через стартового пострілу. Скакуни лякалися його і не могли відразу розвинути швидкість, в той час як спринтери вже впевнено мчали до фінішу.

Якщо звернутися до статистики, то ми побачимо, що максимальна швидкість коней досягає близько 60 км / год, при цьому Усейн Болт, найшвидша людина на планеті, може розвинути близько 45 км / ч. Так що на дистанціях до одного кілометра кінь повинен обганяти людини. Що ж відбувається на більш довгих дистанціях?

Одного разу в уельській пабі розгорілася суперечка - хто сильніший на довгій дистанції: людина чи кінь? Це парі зросла в змагання «Марафон Людина проти Коні», які проводяться в Уельсі з 1980 року.

Змагання є трейловий забіг на 35 км. Бігуни стартують на 15 хвилин раніше, щоб уникнути зіткнень. Різниця в часі враховується після фінішу.

Перемоги цих бігунів довели, що на довгих дистанціях змагатися з кіньми можна. І не забувайте, найсильніші бігуни найчастіше не приймають участь в подібних стартах.

ультрамарафон

У 1924 році відбулася ще одна парі. Бігун поставив велику суму на те, що обіграє кінь, якщо змагання буде проходити шість днів поспіль. На шосту добу кінь відставав від свого суперника на 12 км і так втомився, що гонку довелося припинити. На таких довгих дистанціях коня змагатися вже не могла.

Цікаво, що подібні «змагання» привели до появи одного з найпопулярніших в світі ультрамарафон The Western States 100. Так, в 1974 році Горді Айнсле вийшов на старт кінного сто мильного забігу через гірський хребет Сьєрра-Невада. Горді успішно подолав дистанцію за 23 години 42 хвилини. Уже в 1977 році на старт вийшли 14 бігунів, а в 1978 році ультрамарафон почав проводитися окремо від кінного забігу, отримавши назву The Western States 100.

Так що в підсумку?

У спринті бігуни програють скакунам, але ось на довгих дистанціях людина зможе поборотися і навіть обіграти кінь. Це пов'язано з тим, що коні, як і інші тварини, не володіють швидкісною витривалістю, тому не можуть долати великі відстані в швидкому темпі. Програвши на перших метрах, людина зможе продовжити біг зі збереженням темпу, тоді як кінь буде потихеньку сповільнюватися.