Тема уроку річки

Бондар Ірина Миколаївна, вчитель

Мета уроку: формування уявлення про водах суші на основі знань про річки.

Освітня: формувати уявлення про річку, її частинах, частинах річкової системи і долини.

Розвиваюча: навчити показувати річки, визначати гирлі, витік, її притоки і визначати межі річкової системи і басейну річки; продовжити розвиток умінь виділяти головне при роботі з текстом підручника географії.

Виховна: виховання географічної культури і естетичного сприйняття географічних об'єктів.

Тип уроку: вивчення нового матеріалу.

Обладнання: фізична карта світу, фізична карта Росії, атласи для 6-го класу, комп'ютерна презентація, роздатковий матеріал для самостійної роботи.

Методи: пояснювально-ілюстративний; частково-пошуковий.

I. Організаційний момент.

Привітання, перевірка готовності до уроку, виявлення відсутніх.

II. Вивчення нового матеріалу.

Мотивація і цілепокладання, налаштувати на навчальну діяльність, активувати розумову діяльність, зацікавити, навчити ставити мету.

Темою сьогоднішнього уроку, буде відгадка загадок:

А) Тече, тече - НЕ витече
Біжить, біжить - НЕ вибіжить.

Б) Чи не кінь, а біжить
Чи не ліс, а шумить

В) Між гір, між дол
Біжить білий кінь

Тема сьогоднішнього уроку буде називатися "Річки" (записати в зошити)

Питання: Що ми повинні дізнатися сьогодні на уроці? (Відповіді дітей)

Річок в Росії більше 200 тис. Великих і малих. Вони плано несуть свої води серед низовин і височин, надаючи місцевості мальовничий вид, надихаючи художників і поетів на створення творів.

- Якщо можна зустріти людину, яка не бачила океан або не був на морі, то про річку сказати такого не можна. Річку бачив кожен з нас. (Показ слайдів)

Питання: Що таке річка? (Висловлювання дітей, порівняти з підручником, записати визначення в зошит)

Річка - це водний потік, поточний у виробленому поглибленні - руслі річки.

Питання. Яке нове поняття зустріли? (Русло)

Всі нові визначення виписуються на дошці.

Питання: Що таке русло? (Показ слайдів про будову річкової долини)

Кожна річка має витік і гирло. (Показ слайдів)

Завдання: працюючи з текстом підручника заповніть таблицю.

Схожі статті