Тренінг з розвитку креативності у школярів

Конспект заняття з акторської майстерності, спрямоване на розвиток творчих здібностей у дітей

Тренінг з розвитку креативності у школярів


Творчі здібності - це здатність людини приймати творчі рішення, приймати і створювати принципово нові ідеї.
Розвиток творчих здібностей учнів - серйозне завдання, яке стоїть перед педагогами. Творчі люди - успішні люди, так як, людина, що підходить творчо до вирішення будь-яких життєвих і професійних завдань, завжди має перевагу перед тими, хто не привчений дивитися на світ з незвичної точки зренія.Ведь фахівці, які вміють мислити нестандартно, затребувані практично в усіх професійних сферах.
Даний матеріал може бути цікавий шкільним психологам, вчителям, педагогам додаткової освіти.
Мета. Розвиток здатності учнів знаходити нові нестандартні способи вирішення завдань.
Учасники. діти 10-15 років.
Хід заняття:
Педагог. Добрий день, хлопці. Як ваші справи? Мені дуже цікаво, яке у вас сьогодні настрій, пропоную зіграти в гру, а називається вона «Я сьогодні ось такий».
Мета гри: виявити настрій кожної дитини.
Хід гри:
Діти стоять у колі. Ведучий першим виходить в коло і вимовляє фразу: «А я сьогодні ось такий (а)!».
Супроводжує її яким - або дією і мімікою, «відбивають» його настрій (наприклад, провідна посміхнулась і розвела руки в сторони). Всі діти повторюють цей рух і міміку, вимовляючи: «Дарина Олександрівна сьогодні ОСЬ ТАКА!» Потім в коло виходить наступна дитина і показує, який він сьогодні.
Гра продовжується до тих пір, поки кожен дитина не побуває в колі.

«Коло і я»
Педагог. Для цієї вправи мені потрібно один сміливець. Оплесками зустрічаємо першого фізично і морально загартованого гравця! Група утворює тісне коло, який буде всіляко перешкоджати попаданню в нього нашого доблесного добровольця. І йому доведеться використовувати всі свої розумові та фізичні сили, щоб прорвати цю дружню блокаду.
На входження в коло дається всього лише три хвилини. Нашому герою, належить силою переконання (вмовляннями, погрозами, обіцянками.), Спритністю (пірнути, прослизнути, прорватися), врешті-решт, хитрістю (обіцянки, компліменти.), Щирістю переконати «Коло» та окремих його представників впустити Гравця в центр.
Отже, наш герой відходить від Круга на два-три метри. Всі учасники стоять до нього спинами, зіщулившись в тісне і згуртоване кільце, взявшись за руки. Почали!
Дякую за сміливість. Хто наступний готовий помірятися з Кругом інтелектуальними і фізичними силами? На старт. Почали!
В кінці вправи обов'язково обговорюємо стратегію поведінки наших гравців. Як вони поводилися тут, а як - в звичайних життєвих умовах? Чи є різниця між змодельованих і реальною поведінкою? Якщо є (немає), то чому?
«Груповий візерунок»
Педагог. Починаємо швидке спонтанне рух по кімнаті. Чи не стикаємося! Поступаємося один одному дорогу. Уникаємо навіть торкання з партнерами!
Час від часу я буду називати цифру. Після того як цифра прозвучала, ваше завдання - в найкоротший термін розбитися на групи, рівні за кількістю учасників названої цифри. Прозвучала цифра «п'ять» - з максимальною швидкістю все розбиваються на п'ятірки, «сім» - розбилися на групи по сім учасників у кожній. Ті, хто залишився в неповній групі, теж об'єднуються разом.
Наступне Завдання: «утворити» геометричну фігуру (квадрат, трикутник, коло, пряму лінію).
"Знайди застосування"
Педагог пише на дошці слово. Учням Потрібно придумати 5 нетрадиційних способів використання даного предмета.

«Розповідь-зигзаг»
Ділимо групу на дві шеренги, стоять один навпроти одного.
Перший номер однієї з шеренг починає перше речення якоїсь історії, яка буде створюватися тут же, «на очах здивованої публіки»! Наступна пропозиція придумується і вимовляється першим номером другої шеренги. Естафету підхоплює другий номер першої шеренги, потім - другий номер другий, і так далі. Останній учасник другої шеренги зобов'язаний завершити історію.
Вправа вимагає винахідливості, вміння працювати з партнером, вибудувати композицію.
У розповіді-зигзага є кілька модифікацій. Провести його можна як гру з м'ячиком. Почнемо зі складання простих речень. Один учасник говорить слово, кидає м'яч наступному, той додає своє слово і перекидає м'яч далі. Так шикуються трехсловние пропозиції.
Коли ця частина вправи вже не викликає складності, можемо ввести новий елемент. Група розосереджується по кімнаті. М'яч у ведучого. Він вимовляє перше речення розповіді і кидає м'яч будь-якого з учасників. Той ловить м'яч, продовжує розповідь і передає естафету наступному гравцеві.
Вправа триває до логічного завершення тексту.
«Скульптура почуттів»
В принципі, вже саме, назва вправи пояснює його зміст. Ділимо групу на підгрупи по 3-5 чоловік у кожній. Кожній підгрупі дається завдання: вибрати певну емоцію і представити її у вигляді багатофігурної статичної композиції.
Після підготовки скульптури представляються всьому форуму, і глядачі намагаються точно назвати зображене почуття. Іноді труднощі виникають через смисловий близькості визначень. Скажімо, гнів нескладно сплутати з роздратуванням, досадою, злістю.
Тренування йде в двох напрямках - пластичне вираження емоцій і вербальна точність у визначенні емоційних станів.

Схожі статті