Народився 24.10.1985 в Кроксете (Croxeth), Ліверпуль

Збірна: 8 матчів, 2 голи

талановита дитина

Уже зараз Руні називають спадкоємцем Діксі Діна - самого великого гравця в історії клубу.

Він народився в передмісті Ліверпуля в сім'ї палких прихильників «Евертона». Його батько першої іграшкою дав малюкові м'яч, який він штовхав нескінченно.

На одному з майданчиків дев'ятирічного малюка запримітив скаут «Евертона» Боб Пендлетон і запросив його в дитячу команду. Багатообіцяючий хлопчик був узятий в дитячу команду, яка виступає в Молодшій футбольній лізі Кіркдейла U-10, в першому ж сезоні він забив 99 голів у ворота суперників і перейшов в дитячу лігу.

У цій команді U-11 він за сезон відзначився 72 рази. Боб Пендлетон каже, що вже тоді за його грою все спостерігали з цікавістю - на дитячому майданчику команди грають 8 на 8. М'яч потрапляє Руні, удар і чудовий гол. На матчі дитячих команд приходить більше сотні уболівальників, і вже в той час Уейн став улюбленцем публіки.

У 14 років Руні став виступати за U-19 «Евертона». У матчах на молодіжний Кубок Англії в 8 матчах він забиває 8 м'ячів.

Через рік він стає гравцем збірної Англії U-16. На чемпіонаті Європи U-16 він стає одним з кращих гравців турніру з 5 м'ячами в 5 іграх. У матчі за 3 місце він робить хет-трик іспанцям і команда перемагає 4: 1.

Перший сезон в Прем'єр-лізі

За 4 дні до 17-ти річчя Руні забиває наймолодший гол Прем'єр ліги. Це був феноменальний гол, який перервав 30-ти матчеву безпрограшну серію «Арсеналу». Вийшовши на заміну за 10 хвилин до кінця гри, на 89-й хвилині після передачі Гравесена Уейн блискуче переграв воротаря збірної Англії Девіда Сімена. Тренер канонірів Арсен Венгер тоді сказав, що це найбільший англійський талант, який він коли-небудь бачив.

Наймолодший збірник за 124 роки!

У Руні два молодших брата. 15-ти річний Грем займається боксом, а 12-ти річний Джон грає в молодіжному (природно) «Евертоні». Якщо Джон продовжить справу старшого брата, то у того є шанс розпрощатися з рекордами. Поки Уейна обійшли в одному - наймолодший гол Прем'єр ліги тепер на рахунку ще одного вундеркінда - Джеймса Мілнера (01.04.1986 р.н.) з «Лідса», який забив у минулому сезоні 2 м'ячі.

Дієго Марадона: З того, що я бачив - це унікальний талант і англійці повинні його плекати. Такі гравці рідкість. Коли вам 16-17 років просто ви потребуєте підтримки навколишніх, щоб не розгубити талант.

Боббі Робсон: У нього доросла голова на молодих плечах. Фантастичний вибір позиції і мінімум помилок при обробці м'яча. Я не сумніваюся, що він поб'є рекорд Алана Ширера по голам у збірній. Це дивовижний діамант, який буде сяяти ще років дванадцять.

Сер Джефф Херст: Найунікальніший молодий талант за останні роки. Він не по роках зрілий і фізично дуже сильний. Я спостерігаю за ним з моменту божевільного гола «Арсеналу». Він яскрава індивідуальність.

Пол Гаскойн: Я б хотів застерегти талановитого юнака від багатьох спокус чекають його. У цьому віці легко захопитися вищим світлом, випивкою або азартними іграми. Я б не хотів, щоб він захворів «зірковою хворобою».