Урок 23 будинок зовні і всередині, поурочні плани по з 1 клас, образотворче мистецтво

Цілі: дати уявлення про співвідношення зовнішнього вигляду і внутрішньої конструкції будинку; уточнити поняття «всередині» і «зовні»; розвивати творчу уяву.

Обладнання: акварель, фломастер, крейда, кольорові олівці; опису казкових будиночків з літературних творів; ілюстрації з видом будинків зовні і всередині з дитячих книг.

I. Організаційний момент.

1. Перевірка готовності учнів до уроку.

2. Змочування акварельних фарб.

II. Повідомлення теми і мети уроку.

- Сьогодні ми з вами поговоримо про те, яким може бути будинок всередині і зовні, про внутрішній устрій будинку, а також ви намалюєте будиночок для маленьких чоловічків з першої літери свого імені. Але про це трохи пізніше.

III. Введення в тему уроку.

1. Вступна бесіда.

- Розгляньте фотографії та ілюстрації з зовнішнім зображенням будинків і їх внутрішньою будовою.

На дошці фотографії та ілюстрації будинків зовні і всередині.

- Що можете сказати про зовнішній вигляд будинків, які вони? (Див. Приклади на с. 85)

- Де живуть люди? (Всередині будинку.)

- Опишіть будинок всередині.

- Згадайте свою кімнату, що є в ній?

- Чи можна здогадатися за зовнішніми ознаками, як влаштований будинок всередині?

- Майстер Будівлі допомагає нам побачити будинок в будь-якому предметі. Давайте розглянемо ці будинки.

2. Робота за підручником.

- Відкрийте підручник на с. 78. Ось такі незвичайні будиночки придумали діти. Вони намалювали букву, а з букви вийшов будиночок.

- Опишіть будиночки зовні.

- З яких предметів придумали будиночки діти? Опишіть будиночки.

- Де вирішили зробити собі будинок герої народної казки «Теремок»? (В горщику.)

- Подивіться на ілюстрації з дитячих книг.

Учитель показує дитячу книгу Т. Білозьорова «Лісовий плакунчік».

- Опишіть хатинку Плакунчіка зовні і всередині. Що знаходиться всередині? (Піч, маленький столик, лава і ін.)

- Послухайте опис будинку з казки Н. Носова «Незнайко в Сонячному місті».

«Пройшовши кілька кроків, Незнайко побачив будинок не зовсім звичайної архітектури. Поверхи цього будинку були розташовані уступами, тобто як би сходинками, так що мешканці другого поверху могли ходити по даху першого. В цьому будинку замість ліфта був ескалатор, тобто рухається сходи, по якій можна було б підніматися на самий верхній поверх.

Спускалися жителі за спеціальним жолобу на килимку ».

- Ось такий цікавий будинок побачив Незнайко.

На болоті дві подружки,

Дві зелені жаби

Вранці рано вмивалися,

Вправо, вліво нахилялися

І назад поверталися.

Ось здоров'я в чому секрет:

Всім друзям фізкульт-привіт!

IV. Творча практична діяльність учнів.

- Покажіть будинок у вигляді букви алфавіту (з першої літери свого імені). Намалюйте на аркуші фарбою крупно, на весь аркуш, першу букву свого імені і, уявивши собі, що це будинок, заселите його маленькими чоловічками.

- Як би вони змогли там жити? Що буде дахом для них, де буде вхід? Намалюйте двері, вікна, сходи, балкони.

Для роботи використовуйте акварельні фарби, а потім фломастерами або кольоровими олівцями домалюйте дрібні предмети. Але це можна буде зробити тільки тоді, коли акварель висохне.

1. Виставка робіт учнів та їх обговорення.

- Як ви думаєте, чому всі будинки різні? (Вони намальовані з різних букв алфавіту.)

- У кожного з вас вийшов гарний, затишний будинок.

- Що нового дізналися на уроці? (Як влаштований будинок всередині, який він зовні.)

- Чого вчилися на уроці? (Вчилися малювати будинок для маленьких чоловічків.)

3. Прибирання робочого місця.

Урок 23 будинок зовні і всередині, поурочні плани по з 1 клас, образотворче мистецтво

Схожі статті