КГУ «Середня школа№7» акімату м Усть-Каменогорськ.
Учитель фізичної культури насильства. А.К.
Тема: Казахські національні ігри на уроках фізкультури.
Мета: ознайомити учнів з казахськими національними іграми.
Завдання: навчити учнів грати в рухливі ігри «Підніми монету», «Перетягування каната», розвивати рухливість суглобів, спритність, швидкісно-силові якості, окомір; виховувати повагу до історії, традицій казахського народу, прагнення до вивчення державної мови.
Межпредметнаясвязь. казахську мову і музика.
Наочність, обладнання: асоціативна карта «Казахські національні ігри», ілюстрації ігор, картки з назвами ігор російською та англійською мовами, музика танцю «Қаражорға», м'ячі волейбольні - 3 шт. обручі - 2 шт. канат, малі м'ячі - 6 шт. коробки - «казан» - 3 шт. свисток, тюбетейки, гімнастичні палиці - імітація коней - 2 шт. Коржин - 2 шт. Асика - 40 шт. фломастери, скотч.
ХІД УРОКУ
І. Підготовча частина (10-12 хвилин)
• Побудова. Привітання. Пояснення завдань уроку. (3-4 хвилини)
Сәлеметсіңдерме. Хлопці, ми з вами живемо в Республіці ... (Казахстан). І привіталися ми з вами на казахською мовою. У кожної країни є своя історія, свої традиції. І, звичайно ж, в кожній країні є свої народні ігри, в які грають не тільки діти, а й дорослі. Які казахські національні ігри ви знаєте?
Учні заповнюють асоціативну карту «Казахські національні ігри»
Сьогодні на уроці ми з вами познайомимося з казахськими рухливими іграми. Але спочатку ми проведемо розминку. Ви знаєте, що при бігу і ходьбі потрібно дотримуватися дистанції, різко не зупинятися, слухати уважно вчителя, не кричати, бути обережними при виконанні стрибків, кидках м'яча.
• Повільний біг, вправи в бігу: з високим підніманням стегна; з захльостуванням гомілки; правим, лівим боком вперед. (3-4 хвилини)
• Розминка на місці: Казахський танець «Қаражорға». (3-4 хвилини) Цей танець прийшов до нас із глибини століть. Точно копіювати танець ми з вами не будемо, а використовуємо руху цього красивого танцю для розминки. Учні під музику виконують комплекс ритмічної гімнастики.
Молодці, добре розім'ялися. Я думаю, що ви готові грати.
Основна частина (20 хвилин)
Клас розділити на 2 групи. У кожної групи такия-тюбітейкі одного кольору.
Перед проведенням кожної гри показати ілюстрацію гри і картку з назвою на двох мовах, стежити за технікою безпеки. Окуляри підраховуються після гри (вчитель підраховує результати) - команда отримує Асика-Альчик, які збирає в свій Коржин.
1 гра «Теңгеалу» - «Підніми монету». Правила гри: В цю гру грають верхом на конях. Вершники повинні на скаку підняти з землі хусточку з монетою. Ваше завдання: на бігу підняти кришку і, обігнувши стійку, повернутися в свою команду.
2 гра. «Арқантартис» - «Перетягування каната». Правила гри: учні, тримаючись за кінці каната, намагаються перетягнути суперників на свою сторону.
3ігра «Байга» дві команди скачуть на конях наввипередки.
4 гра проводиться при нагоді, якщо рахунок рівний .Состязаніев танці «Қаражорға« яка команда зробить більше рухів і при цьому не повториться.
Отже, підійшов до кінця наш конкурс, залишилося тільки членам журі підвести підсумки і сповістити про результати змагань, назвати переможців.
капітани команд здають свої Асика членам журі, які після підрахунку і визначать переможця.
Рефлексія.
З якими іграми сьогодні познайомилися і що сподобалося?
Закріплення навчального матеріалу
Заповнення асоціативної карти
«Есте сақта - Запам'ятай». У кожної команди своя картка. Учні групою підбирають правильний переклад назв ігор, вивчених на уроці.