Урок фізичної культури - казахські національні ігри - державна установа - узинкульская

Урок фізичної культури "Казахські національні ігри"


Тема: Казахські національні ігри
Мета: ознайомити учнів з казахськими національними іграми.
Завдання: навчити учнів грати в рухливі ігри «Підніми монету», «Стрільба в кільце», «Байга», «Перетягування каната», «Казан»; розвивати рухливість суглобів, спритність, швидкісно-силові якості, окомір; виховувати повагу до історії, традицій казахського народу, прагнення до вивчення державної мови.
Міжпредметні зв'язки: казахську мову
Наочність, обладнання: асоціативна карта «Казахські національні ігри», ілюстрації ігор, картки з назвами ігор російською та англійською мовами, музичний центр, диск «Қаражорға», м'ячі волейбольні - 3 шт. пластмасові кришки - 20 шт. обручі - 2 шт. канат, малі м'ячі - 6 шт. коробки - «казан» - 3 шт. свисток, тюбетейки, гімнастичні палиці - імітація коней - 2 шт. Коржин - 2 шт. Асика - 40 шт. фломастери, скотч.

ХІД УРОКУ
Підготовча частина (10-12 хвилин)
• Побудова. Привітання. Пояснення завдань уроку. (3-4 хвилини)

Сәлеметсіңдерме. Хлопці, ми з вами живемо в Республіці. (Казахстан). І привіталися ми з вами на казахською мовою. У кожної країни є своя історія, свої традиції. І, звичайно ж, в кожній країні є свої народні ігри, в які грають не тільки діти, а й дорослі. Які казахські національні ігри ви знаєте?
Учні заповнюють асоціативну карту «Казахські національні ігри»
Сьогодні на уроці ми з вами познайомимося з казахськими рухливими іграми. Але спочатку ми проведемо розминку. Ви знаєте, що при бігу і ходьбі потрібно дотримуватися дистанції, не штовхатися, різко не зупинятися, слухати уважно вчителя, не кричати, бути обережними при виконанні стрибків, кидках м'яча.
• Повільний біг, вправи в бігу: з високим підніманням стегна; з захльостуванням гомілки; правим, лівим боком вперед. (3-4 хвилини)
• Розминка на місці: Казахський танець «Қаражорға». (3-4 хвилини) Цей танець прийшов до нас із глибини століть. Точно копіювати танець ми з вами не будемо, а використовуємо руху цього красивого танцю для розминки. Учні під музику виконують комплекс ритмічної гімнастики.
Молодці, добре розім'ялися. Я думаю, що ви готові грати.

Основна частина (20 хвилин)

Клас розділити на 2 групи. У кожної групи такия одного кольору.
Перед проведенням кожної гри показати ілюстрацію гри і картку з назвою на двох мовах, стежити за технікою безпеки. Окуляри підраховуються після гри - команда отримує Асика, які збирає в свойкоржин.


1 гра «Теңгеалу» - «Підніми монету». Правила гри: В цю гру грають верхом на конях. Вершники повинні на скаку підняти з землі хусточку з монетою. Ваше завдання: на бігу підняти кришку і, обігнувши стійку, повернутися в свою команду.


2 гра. «Жамбиату» - «Стрільба з лука». Правила гри: Вершники повинні були на скаку потрапити в кільце стрілою з лука. Ваше завдання: на бігу потрапити в обруч м'ячем (обруч встановлений на стійці).


3 гра. «Бәйге» - Кінні перегони. Правила гри: швидко пробігти до стійки і назад. Прибіг першим перемагає. Окуляри підраховуються після кожної пари.


4 гра. «Арқантартис» - «Перетягування каната». Правила гри: учні, тримаючись за кінці каната, намагаються перетягнути суперників на свою сторону.


5 гра. «Кокпар» Правила гри: двостороння гра, в цю гру учні грають верхом на конях. Вершники повинні відібрати у суперника м'яч і закинути його в корзину.


рефлексія
З якими іграми сьогодні познайомилися? Доповнення асоціативної карти

Заповнення картки закріплення навчального матеріалу «Ескесақта - Запам'ятай». У кожної команди своя картка. Учні групою підбирають правильний переклад назв ігор, вивчених на уроці.

Схожі статті