Вид уроку: урок вивчення нового матеріалу.
Технологія: технологія групової діяльності.
1. Навчальна мета:
· Забезпечити умови для формування уявлень про Сонце, його значенні для живих організмів;
· Узагальнити і систематизувати знання про основну причину провідну роль життя в круговороті речовин.
2. Розвиваюча мета:
· Розвивати інтелектуальні та практичні вміння дітей;
· Розвивати валеологические навички, пов'язані з турботою про власне здоров'я.
3. Виховна мета:
· Виховувати довірчі відносини, почуття взаємодопомоги, підтримки;
· Виховувати культурної людини, що поважає особистість іншої людини.
організаційний момент
Хлопці, я запрошую сьогодні вас до співпраці і дуже сподіваюся на вашу підтримку, закликаю вас бути дуже активними протягом усього уроку.
І нехай девізом уроку буде:
Я бажаю сьогодні вам добра!
Діти: Ви бажаєте сьогодні мені добра! Якщо вам буде важко, я допоможу!
Перевірка домашнього завдання
Про які "професіях" живих організмів говорили на попередніх уроках? (Виробники, споживачі, руйнівники) Що ви можете сказати про їх зв'язок? (Живі організми різних "професій" не можуть жити один без одного)
Я пропоную вам виконати тест. Працювати ви будете в групах. І завжди пам'ятайте, що успіх одного - це успіх всієї вашої групи.
1. Обмін речовин в живих організмах іноді припиняється. (-)
2. Кругообіг речовин в природі замкнутий явище. (+)
3. Всі види життєдіяльності можливі тільки за рахунок використання отриманих речовин і енергії. (+)
4. Отримані речовини розкладаються на більш прості і розносяться тільки в певні органи. (-)
5. Виробники виробляють органічні речовини, необхідні для росту, самооновлення і енергії живого організму. (+)
Відповіді на аркушах вивішуються на дошку, зверху вішаю правильні відповіді. Перевірка, оцінювання підготовки дітей до уроку по групах. Якщо є помилки - розбираємо.