Тип уроку: урок пояснення нового матеріалу.
Мета уроку: ввести правило ділення на десяткову дріб, закріпити знання, вміння і навички з даної теми.
Освітні: закріпити обчислювальні навички рішення задач стандартного виду в усній формі і сформувати навички поділу на десяткову дріб.
Розвиваючі. розвивати активну пізнавальну діяльність учнів, мотивацію практичної значущості даної теми, вміння працювати самостійно.
Виховні: продовжити формування навичок контролю і самоконтролю учнів, комунікативних навичок, культури розумової праці, виховати уважність і акуратність при обчисленні і оформленні записи в зошиті і на дошці.
Обладнання: комп'ютер, мультімідійний проектор (презентація).
1. Організаційний момент. (Слайд 2)
Довгоочікуваний дано дзвінок,
починається урок
Дружно за руки візьмемося,
І один одному посміхнемося.
Нехай сьогодні для нас усіх,
На уроці супроводжує успіх!
Привітаємо гостей,
З ними нам подвійно тепліше!
Побажаємо нам удачі,
І успішності в додачу!
2. Актуалізація знань. (Слайд 3)
Хлопці, слово "дроби" когось із вас змушує задуматися, когось лякає, а хтось задоволено посміхається. Ми з вами вже вміємо виконувати деякі дії з десятковими дробами. Давайте згадаємо ці правила.
Учні на слайді вибирають то правило, яке хочуть розповісти. За допомогою гіперпосилань відкривається інший слайд з правилами.
Повторення правил:- додавання і віднімання десяткових дробів;
- множення десяткових дробів на натуральні числа;
- множення десяткових дробів;
- ділення десяткових дробів на натуральні числа.
(Слайд 11) Хто швидше порахує - відразу руку піднімає.
3. Постановка мети. (Слайд 13)
Учитель пропонує учням вирішити задачу на рух.
Завдання. "Наїзників потрібно подолати відстань в 5,13 км. Скільки часу йому буде потрібно, щоб перемогти в забігу, якщо його швидкість 0,9 км на годину? ".
Перед учнями ставиться проблема: "Як виконати ділення десяткових дробів?".
Учитель пропонує учням сформулювати тему і мету уроку. (Слайд 14)
4. Пояснення нового матеріалу. (Слайд 15-17)
Потім учитель пояснює ділення десяткових дробів на конкретних прикладах, використовуючи правило. (Учні уважно слухають і записують в зошит.)
12,096. 2,24 = 5,4 4,5. 0,125 = 36
Руки підняли і помахали
Це дерева шумлять.
У сторони руки і помахали
Це до нас птахи летять.
Швидко присіли, руки склали
У нірці тваринки сидять.
Встали і тихо за парти всі сіли.
Діти вчитися хочуть.
Після цього пропонується повернутися до задачі і знайти швидкість наїзника.
Рішення: 5,13: 0,9 = 5,7 (км / год)
5. Закріплення умінь і навичок.
Робота з підручником. (Слайд 21)
Один учень працює на дошці, інші учні працюють в зошитах, звіряються і контролюють рішення на дошці. Учитель в процесі вирішення стежить за вірністю міркувань, при необхідності задає навідні запитання.- 7,56: 0,6 = 75,6: 6 = 12,6
- 0,161: 0,7 = 1,61: 7 = 0,23
- 0,468: 0,09 = 46,8: 9 = 5,2
- 0,00261: 0,03 = 0,261: 3 = 0,087
- 0,824: 0,8 = 8,24: 8 = 1,03
- 10,5: 3,5 = 105: 35 = 3
Для учнів, які працюють самостійно, пропонується виконання додатково № 1451. Такі учні отримують оцінки.
Самоперевірка. (Слайд 22)
6. Контроль. (Слайд 23)
Навчальна самостійна робота (з самопроверкой). Самооцінка. (Слайд 24)