Тип уроку: вивчення нового матеріалу.
Структура уроку: комбінований.
Мета: розширити знання учнів про види зимового одягу, способах її використання та догляду за нею.
Завдання уроку:- Освітні. уточнення і розширення уявлень учнів про види верхнього зимового одягу, способах її використання та догляду за нею.
- Корекційно-розвиваючі:
- розвиток умінь відповідати на питання поширеними пропозиціями;
- корекція пам'яті і уваги на основі виконання вправи для очей «Простеж за Сніжинкою», фізкультхвилинки «Одягнемося для прогулянки», ігрових вправ «Четвертий зайвий» і «Відгадки-загадки», гри-лото «Закрий малюнки».
- Виховні. виховання дбайливого ставлення до одягу.
Обладнання: електронний носій з презентацією до уроку (Додаток), екран, проектор, комп'ютер; картки з малюнками одягу (12 штук), картки-фішки (72 штуки); одяг для хлопчика (вовняні шкарпетки, підштаники, штани, светр, тепла куртка, шапка, рукавиці, шарф) і дівчатка (вовняні шкарпетки, колготки, гамаші, джемпер, тепла куртка, шапка, рукавиці, шарф), картинки-розмальовки із зображенням видів зимового одягу (12 штук).
Словникова робота: сезонний одяг, зимовий одяг, гамаші, підштаники.
1. Організаційний момент
Стійку смирну прийміть.
На секунду ви завмріть.
Правильно за парти ви присядьте.
І увагу своє направте.
- Починаємо наш урок.
Настрій на роботу.
Ми сюди прийшли вчитися
Чи не лінуватися, а трудитися.
Працюємо старанно,
Слухаємо уважно,
Руки тихо піднімаємо,
І завдання виконуємо.
- Не забувайте про те, що якщо на протязі всього уроку ви працюєте активно, правильно відповідаєте на поставлені мною питання і безпомилково виконуєте завдання, то отримуєте оцінку «5». Якщо будуть невеликі недоліки в ваших відповідях на питання і в виконуваних вами завдання - заробите оцінку «4». І оцінку «3» з вас отримає той, хто буде працювати на уроці без особливого бажання, відповідати на питання і виконувати завдання частіше за все не правильно і не повними відповідями.
Всі учні вітають вчителя, стоячи біля своїх парт. Потім тихо і правильно розсідаються за партами.
2. Робота з «Краєм природи»
- Який зараз за рахунком урок?
- Як називається урок?
(Слайд 1)
- Хлопці, згадайте який сьогодні день тижня?
- Підніміть руки ті, хто черговий по класу в середу.
- Черговий Станіслав пройди до куточка природи для того, щоб заповнити «Таблицю погоди».
- Назвіть дату сьогоднішнього уроку?
- Скажіть, який сьогодні стан неба (ясно, хмарно, хмарно)?
- Що відзначимо в колонці під назвою «Стан неба»?
- Яка сьогодні температура повітря?
- Що відзначимо в колонці під назвою «Опади»? Чому?
- Таблиця погоди заповнена. Станіслав займи своє місце за партою.
- Зараз четвертий урок.
- Урок називається живий світ.
3. Введення в тему уроку
- Продовжимо наш урок. Виконаємо ігрова вправа «Четвертий зайвий».
Зверніть свою увагу на слайд.
(Слайд 2)
- Назвіть зображені предмети.
- Визначте, що не підходить до трьох речей? Назвіть «зайвий» предмет. Поясніть, чому?
(Слайд 3)
- Для чого потрібна одяг?
Виставляються учням оцінки за відповіді при виконанні ігрового вправи «Четвертий зайвий».
- Ви вже знаєте, що існує багато різного одягу. Ми про це говорили раніше на уроках живого світу. У кожного з нас є одяг, яку ми одягаємо в різні пори року. Цей одяг називається сезонною. (Слайд 4)
- Які пори року ви знаєте?
(Клацання по клавіші 4 рази.)
- Як називається одяг, який ми носимо навесні і восени?
- Як називається одяг, який ми носимо влітку?
- Яка зараз пора року? (Слайд 5)
- Скажіть, як називається одяг, який ми носимо взимку?
Звертають свою увагу на слайд, де зображені валянки, футболка, плаття, сорочка.
- Сукня, футболка, сорочка, валянки.
- «Зайвий» предмет - це валянки. Валянки - взуття. Футболка, плаття, сорочка - це одяг.
- Одяг допомагає зігрітися, бути красивим. Рятує людини взимку від холоду, восени і навесні - від дощу, влітку від палючого сонця: на будівництві, в поле вона захищає людину від пилу і бруду, в лісі від колючих кущів, одяг прикрашає людину.
- Пори року: осінь, зима, весна, літо.
- Демісезонний одяг.
- Літній одяг.
- Зараз час року: зима.
- Одяг, який ми носимо взимку називається зимової.
4. Вивчення нового матеріалу
- Прочитайте тему уроку. (Слайд 6)
- Молодці! Я впевнена, ви всі будете стежити за своїм зовнішнім виглядом і одягом. А якщо одяг ненавмисно порвалася, відірвалася гудзик, чи не застібається замок або затягнулася тканину, ви одяг ремонтуйте. Вона завжди повинна бути добре просушена, хоча б раз на місяць необхідно чистити щіткою. Верхній одяг - шубу, пальто, куртку потрібно вішати на вішалку-плечики. Вішати один предмет верхнього одягу на інший можна. Верхній одяг потрібно застебнути на всі ґудзики або замок. Шарф, шапку, рукавички, рукавиці потрібно зберігати на окремому (спеціально відведеній) полиці.
Акуратність прикрашає людину.
Виставляється студенту оцінка за розповідь про те, що потрібно робити з одягом, повернувшись з прогулянки.
- Тема уроку: «Особливості зимового одягу».
- Так.
Очима стежать за переміщенням сніжинки.
- Зимовий одяг потрібна для того, щоб захистити наше тіло від холоду.
- Номер поліції «02».