Урок знайомство з першокласниками

Мета уроку: провести в ігровій формі тестування дітей, зробити висновки про психологічну готовність до школи. про пізнавальних здібностях дитини в різних областях, з метою планування подальшої роботи з дітьми та їх батьками.

Хід уроку.

  1. Орг. момент.

Привіт, дорогі хлопці. Спілкування і дружба починаються зі знайомства.

Тому ми сьогодні з вами зустрілися, щоб познайомитися. Мене звати

Ніна Іванівна. А як звуть вас? Назвіть своє ім'я і прізвище.

-Яке правило існує в школі, щоб можна було почути кожного?

(Відповісти хочеш не кричи, а тільки руку підніми.)
2. Знайомство зі словом «школа» і шкільним приладдям.

На дошці запис:

Місяць світла і висока.

Автобус фиркає далеко,

А що ще ви тут прочитали? (Школа)


-Хлопці, а як ви думаєте, що таке школа? (Відповіді дітей)

- Значить вам зовсім не складно буде відгадати мої загадки.

Є одна гра для вас,

Загадки я прочитаю зараз,

Я начну- ви продовжуйте,

Дружно хором відповідайте.

1. Букви все від А до Я 4 .Хто альбом розфарбує наш?

На сторінках ... (букваря) Ну, звичайно, ... (олівець)

2. Повинен кожен учень 5. Щоб він раптом не пропав,

В школу брати з собою ... (щоденник) Приберемо його ... (в пенал)

6. Відкриває школа двері,

3. Щоб ручкою писати Збирай скоріше ... (портфель.)

Приготуємо ми ... (зошит)
Молодці! Добре вмієте відгадувати загадки.

Читання вірш-я учителем

З новим портфелем у всіх навідь.

"Треба ж! У школу з портфелем йде! »

Радісно слідом заголдят малюки:

«Що там у портфелі? Відкрий, покажи! »

Я їм кивну головою і скажу:

«Ах, вибачте, я дуже поспішаю!

Вам не зрозуміти, ви ще малюки ... »

... Книжки, зошити і олівці,

Рахункові полички, азбука в ньому,

а) -Послухайте уважно казку, приготуйтеся відповісти на мої запитання.

Жили - були олівці. (1слайд) Одного разу вони вибігли з коробки і почали малювати. Один намалював яскраве сонечко. (2 слайд)

Інший - маленьких курчат, які бігали біля будиночка. (3 слайд)

Ще один намалював кораблик. (4 слайд) Останній олівець став малювати ялинку (5слайд) Раптом він побачив метелика. Олівець побіг за нею, впав і зламався. Хто розфарбує ялинку? «Ми!» - сказали 2 олівця ...
б) - Відповісти на питання:

- Скільки олівців було спочатку? (4)

- Якого кольору були олівці? (До, ж, з, з)

- Який олівець намалював яскраве сонце? (червоний)

- Який олівець малював курчат? (Жовтий)

-Скільки курчат він намалював? (2)

- Який олівець малював кораблик? (Синій)

- Який олівець став малювати ялинку? (Зелений)

-Хлопці, хто здогадався, які 2 олівця сказали: «Ми» і розфарбували ялинку в зелений колір? (Жовтий і синій)

в) Показ таблиці «Злиття квітів»

Я розкрию вам маленький секрет. Якщо зламався який - небудь кольоровий олівець, можна змішати 2 інших, наприклад ...

жовтий + синій = зелений

5. Виконання заданійна тестовому листі.

а) Розфарбовування двома олівцями ялинки.
б) Складання завдання про олівці. Один учень на дошці викладає рішення. (4-1 = 3)

в) Складання і сам. рішення задачі про дерева на тестовому листі.

Хто не може вирішити, той розфарбовує сосну і порахує скільки таких дерев на зображенні.

г) Дорисуй олівці за зразком, щоб їх стало 10.

-Скільки олівців ви домалювали? (6)

- Закрийте смужкою паперу стільки олівців, щоб їх залишилося 7.

-Який приклад можна скласти? (1 уч. У дошки 10-3 = 7)

-Щоб їх залишилося 5? (1 уч. У дошки 10-5 = 5)

д) Розфарбуйте олівці в тому порядку. в якому ви бачите їх. (червоний,

жовтий, синій, зелений)

Навчання грамоти та письма

1) - Вимовте слово КАРАНДАШ

-Який звук перший в цьому слові. (К)

-Який буквою позначимо? Знайдіть її серед букв на дошці. (1 уч. За бажанням)

2) На тестовому листі надрукуйте слово КАРАНДАШ на чистій лінієчці.

3) Знайдіть такі ж букви в словах, що позначають колір олівців.

(До р а н н н) - на дошці виставити ці літери

-Яке слово з них можна скласти? (Кран)

- Що означає це слово? (Машина, Кран для води, Є слова. Які можуть позначати кілька значень - багатозначні)

4. Переказ казки.

-Хто зможе переказати нашу казку? (1,2 учня вислухати)

А які ви знаєте казки? Назвіть свою найулюбленішу казку.

-Хто може бути головним героєм казки? (Діти перераховують: люди, птахи, звірі ...)

Завдання по навколишнього світу.

У тестовому листі знайдіть картинку з зображенням тварин і виконаєте завдання

-З'єднай назву тварини з його зображенням.

-Якого тваринного можна розфарбувати двома олівцями?

-Розфарбуйте. (Білка і лисиця)

5) Дізнайся казку
а) Мишка будинок собі знайшла.

Мишка добра була ..

Стало безліч мешканців. (Теремок рус. Нар.)
б) Біля лісу на узліссі

Троє їх живе в хатинці.

Там три стільці і три гуртки,

Три ліжка, три подушки.

Вгадайте без підказки

Хто герої цієї казки? (Три ведмедя рус. Нар)
в) Лікує він хворих звірів
І одного разу з болота

Витягнув він бегемота,

Він відомий, знаменитий,

Це доктор ... (Айболить)
г) З букварем крокує до школи

Потрапляє замість школи

У дерев'яний балаган.

Як зветься ця книжка?

Як зветься сам хлопчисько? (Азбука. Буратіно А. Толстой «Пригоди Буратіно»)
д) Немає ні річки, чи не ставка

Де води напитися?

Дуже смачна вода

В ямці від копитця. (Сестричка Оленка та братик Іванко »)
ж) Що за звір гуляє в казці
Ус поморщився, мружить очі.

І величезних чоботях? ( «Кіт у чоботях» Шарль Перро)

з) Всіх він любить незмінно

Хто б до нього не прходить
Здогадалися? Це Гена,

Це Гена ... (крокодил Е. Успенський «Чебурашка»)

(Відкрити картинку з крокодилом Геною. А що ж у нього в конверті?)

6.Врученіе запрошень дітям.
7. Підсумок уроку.

-Що нового ви дізналися на уроці?

-Чи сподобалося вам вчитися?

Схожі статті