Відкритий урок по технології - моделювання фартуха - технологія (дівчинки), уроки

Відкритий урок по технології - моделювання фартуха - технологія (дівчинки), уроки

Тип уроку: комбінований

Мета уроку. познайомити учнів з поняттям «моделювання одягу» і навчити прийомам технічного моделювання фартуха в М 1: 4.

  1. Ознайомити учнів з послідовністю виготовлення одягу від ескізу до готового виробу, з поняттям "моделювання", з видами моделювання, зі спеціальностями "художник - модельєр", "конструктор - модельєр".
  2. На прикладі фартуха навчити підбору деталей, що гармонують один з одним за формою, кольором і малюнком тканини, характеру обробки, навчити прийомам технічного моделювання фартуха в М 1: 4.
  3. Розвивати в учнів просторову уяву, творче мислення, естетичний смак.
  4. Виховувати акуратність і послідовність в роботі.

Методи навчання: інформаційно - повідомляє;

Форма організації: фронтальна, групова.

Міжпредметні зв'язки: образотворчого мистецтва, історія, російська мова і література, креслення, біологія, математика.

  • Мультимедіа проектор, презентація до уроку «Моделювання фартуха».
  • Наочно-демонстраційний матеріал, манекен, фартух з нагрудником.
  • Фломастери, олівець, ластик, кольоровий папір, ножиці, клей.
  • Бланки з базовим кресленням фартуха для групової роботи

План роботи для «художника модельєра» і «художника конструктора».

I. Організаційний момент.

Перевірка готовності учнів до уроку.

(На дошці записана тема уроку).

Виклад цілей уроку.

III. Повторення пройденого теми.

Епіграф до уроку

«Людина по натурі своїй - художник.

Він усюди, так чи інакше прагне вносити в своє життя красу ...

Красиві речі виховують творчу уяву людей

і повагу до їх праці »

Урок технології - це особливий урок, де необхідно застосовувати знання отримані з різних областей:

-створюючи ескіз моделі ми використовуємо знання отримані на уроках образотворчого мистецтва;

-знімаючи мірки з людини вивчаємо біологію;

-будуємо креслення пізнаємо ази креслення;

-для виконання розрахунків необхідні знання математики;

-вибираючи тканину і способи обробки необхідні знання хімії і фізики;

-знання російської мови і літератури допоможуть вам виконати теоретичну частину проекту і цей список можна продовжити.

Але ми сьогодні з вами зробимо невелику подорож в історію "в країну Одягу в місто фартух".

Сьогодні ми дізнаємося, як і коли з'явився фартух і зробимо висновок, чи потрібен він сучасній людині?

Дівчата підготували повідомлення і презентацію з даного питання.

Створення таких прекрасних виробів проходить 4 великі етапи.

1етап - художнє моделювання. включає в себе складання ескізу одягу, з урахуванням індивідуальних особливостей кожної людини. Займається цим Художник модельєр.

(Назвіть прізвища відомих художників- модельєрів) - В'ячеслав Зайцев, Валентин Юдашкін. Васильєв - історик моди.

Художник-модельєр повинен знати людську фігуру, її пропорції і пластику, а також закони і правила гармонійного поєднання окремих частин костюма, ліній крою, оздоблення, добре розбиратися в доповненнях і прикрасах, а також в технології швейного справи.

2 етап - конструювання та технічне моделювання. включає в себе зняття мірок з замовника, складання базового креслення вироби, моделювання на основі базового креслення, розрахунок кількості тканини, фурнітури і т.д.

Цю роботу виконує Конструктор- модельєр.

Конструктор втілює ідеї художника в кресленнях і викройках.

3 етап розкрій вироби. За готовим викрійками виробляють розкрій вироби. Займається цим Закрійник.

4 етап - технологія виготовлення. Розробляє цей етап Технолог швейного виробництва. Технолог швейного виробництва визначає способи виготовлення виробу з урахуванням складності фасону, властивість тканини і сучасної технології пошиття вироби. Виготовляє Швачка. Оператор швейного обладнання виконує швейні операції. Ось скільки людей-професіоналів працює над створенням одягу.

Давайте визначимо на якому етапі ми з вами знаходимося?

Звичайно на другому. Ви навчилися знімати мірки, будувати креслення.

- Повторення, використовуючи слайди презентації.

Молодці! Ви добре засвоїли знання з конструювання. А тепер ми переходимо до вивчення нової теми "Моделювання" фартуха.

Отже, записуємо в зошит визначення.

Моделювання - це зміна форми деталей виробу і його художнє оформлення відповідно до обраної моделлю.

Чим же повинен керуватися художник - модельєр, щоб скласти ескіз фартуха?

Поєднання квітів. Якщо фартух шиється з строкатою тканини, обробку слід зробити одноколірної, причому вона повинна збігатися з однією з фарб тканини.

Чим яскравіше і крупніше малюнок основної тканини, тим менше повинно бути обробної.

Тканини яскравих забарвлень краще поєднувати з менш яскравими або білим, чорним, сірим.

Навпаки, бліді, безбарвні тканини добре оживити яскравою обробкою. Поєднання обробки. При виготовленні швейного вироби застосовують різні декоративні обробки: тасьма, аплікація, кант, мережива і т.д. (Демонстрація оздоблювальних матеріалів).

Поєднання форми. Якщо у виробі застосовуються округлі форми, то це властивість потрібно враховувати при моделюванні і нижній частині, і нагрудника, і кишені.

А тепер, виконайте наступні завдання:

  • Підберіть кишеню і нагрудник до нижньої частини фартуха, які підходять за формою.
  • Підберіть деталі за формою і обробці, малюнку тканини.

Перейдемо безпосередньо до технічного моделювання фартуха.

Процес моделювання можна розділити на три етапи:

  • Визначити і нанести лінію фасону.
  • Розрізати викрійку по лініях фасону.
  • Внести зміни в викрійку (розсунути або склеїти її відповідно до моделі).

Зараз ми з вами будемо конструкторами-модельєрами. Наше завдання: змінити форму деталей фартуха за допомогою нанесення нових ліній і отримати нові фасони фартухів.

Перед вами на дошці ескіз моделі фартуха.

Потрібно в основу креслення внести зміни в відповідно до нової моделі. Потрібно враховувати, що креслення будується на половину фігури людини.

Повторення правил Т / Б при роботі з ножицями.

Потім учитель показує прийоми оформлення технічного моделювання на папері.

На уроці ми сидимо,

Спинки багато кривимо.

Сіли рівно, розпрямилися,

І в принцес і принців перетворилися.

VI. Практична робота.

Учні розбиваються на 2 групи.

Учитель: Зараз ви уявіть, що працюєте в ательє з пошиття одягу. Хтось із вас буде художником - модельєром, хтось конструктором- модельєром. Розподіліть ролі між собою. Я роздаю вам бланки для моделювання. Чи ви думаєте назву своєму ательє і вписуєте його в бланк.

Назва швейного ательє - Ваша візитна картка. Намагайтеся дати оригінальне і запам'ятовується клієнтам назву.

"Мода. Стиль. Дизайн",

"Світ моди", "Шик, салон - ательє"

Художники - модельєри замальовують ескізи моделей і описують їх фасон, Конструктори - модельєри повинні технічно змоделювати фартухи за вашими ескізами в М 1: 4. Потім модельєр і конструктор захищають свої проекти і дають оцінку іншому ательє. Щоб нічого не упустити в роботі скористайтеся планом роботи «художника - модельєра» і «Конструктора - модельєра»

Поточний інструктаж: учитель спрямовує роботу учнів, виправляє недоліки за допомогою учнів.

VII. Закріплення матеріалу.

Питання для закріплення нового матеріалу:

  1. Що таке «моделювання»?
  2. Назвіть види моделювання.
  3. Назвіть професії людей, які працюють над створенням одягу.

Домашнє завдання. На цьому уроці закінчимо і запишемо домашнє завдання: знайти повідомлення про модельєрів або прислів'я, приказки про працю.

VIII. Підведення підсумків уроку.

Учні говорять про те, чому навчилися на уроці. Забирають робочі місця.

1. Урок технології в 5-му класі.

Тема уроку: "Моделювання фартуха".

2. Тип уроку: урок вивчення та первинного закріплення нового матеріалу.

3. Існує тісний зв'язок з попереднім уроком, на якому був побудований креслення основи фартуха і з подальшим - буде виготовлено виріб по обраної моделі.

4. Дидактична мета: створені умови для забезпечення засвоєння первинних знань на основі художнього і технічного моделювання.

5. Розвиваючі цілі: забезпечення засвоєння прийомів технічного і художнього моделювання на конструктивному рівні.

6. Освітні цілі: створені умови для розвитку наочно-образного мислення, моторних навичок (точності рухів, швидкості і акуратності виконуваної роботи).

7. Виховні цілі: йшло виховання особистісних якостей: уважність, працездатність, успішність творчої діяльності.

8. Правильно обрана структура уроку відповідно до поставленої мети: оргмомент, мотивація, актуалізація, цілепокладання, первинне засвоєння матеріалу, усвідомлення і осмислення навчального матеріалу, первинне закріплення, підбиття підсумків, д / з, рефлексія.

9. Для досягнення мети використані методи навчання: наочний, словесний, практичний, пояснювально-ілюстративний, проблемний, конструктивний.

10. До уроку був оформлений навчальний кабінет: наочні матеріали, моделі фартухів, дидактичний матеріал.

11. У процесі роботи для досягнення мети використані види контролю:

  • цільової обхід при виконанні практичної роботи,
  • самоконтроль учнів,
  • взаємоконтроль в парах,
  • фронтальне опитування.

12. Урок досяг поставлених цілей.

Відкритий урок по технології - моделювання фартуха - технологія (дівчинки), уроки

Історія фартуха починається з давніх Єгипту і Греції.

Чоловіки, які перебувають на державній службі, користувалися примітивною драпіруванням. Вона прикріплювалася спереду до пояса, який представляв собою вузьку смужку шкіри або пов'язані очеретяні стебла.

Відкритий урок по технології - моделювання фартуха - технологія (дівчинки), уроки

Починаючи з епохи середньовіччя, фартух стає практично постійною приналежністю робочого одягу

Фартух носили ковалі, шевці, кухарі ...

Відкритий урок по технології - моделювання фартуха - технологія (дівчинки), уроки

Фартух періодично входить в моду серед вищих верств населення

Француженки за часів правління Людовика XIV (1660-1710) будинку і на прогулянці пов'язували маленький фартух з багатою обробкою по краю.

Відкритий урок по технології - моделювання фартуха - технологія (дівчинки), уроки
Відкритий урок по технології - моделювання фартуха - технологія (дівчинки), уроки

З дитячої повсякденного одягу фартушки плавно перекочували в гімназичну і шкільну форму.

Відкритий урок по технології - моделювання фартуха - технологія (дівчинки), уроки

Потім протягом довгого часу фартух є спеціальним одягом на виробництві, одягом домогосподарок, а так само прикрашають костюми сучасних театральних колективів.

Відкритий урок по технології - моделювання фартуха - технологія (дівчинки), уроки

Відкритий урок по технології - моделювання фартуха - технологія (дівчинки), уроки

Фартух може бути самостійним виробом або частиною комплекту

Схожі статті